Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Otáčivé hlediště letos připravilo pro návštěvníky dvě premiéry. Jednou z nich bude baletní pohádka

 
neděle, 30. června 2019, 18:47

Otáčivé hlediště Český Krumlov – divadlo s nejvyšším stropem na světě nabídne v letošní 61. sezóně 99 letních večerů. Milovníci hudebních žánrů se mohou těšit na dvě premiéry. Návštěvníci se mohou shlédnout baletní pohádku a operu.

Ve středu 24. července se zámecké zahrady promění v pohádkové království. Baletní pohádka na špičkách Šípková Růženka v choreografii a režii Jaroslava Slavického podle předlohy Maria Petipy patří do zlatého fondu klasického baletního odkazu 19. století. Kostýmy a scénu navrhl renomovaný český divadelní výtvarník Josef Jelínek, který si v mnohobarevném spektru současného divadla stále drží svou osobitou pozici. Šípkovou Růženku bude uvedena ve spolupráci s Taneční konzervatoří hlavního města Prahy a Bohemia Baletem.

Druhou novinkou letošního léta bude premiéra opery Turandot Giacoma Pucciniho, která vypráví příběh překrásné, ale kruté princezny, která se zbavuje svých nápadníků tak, že jim dává hádanky a nechává je setnout, když je neuhodnou. Princ Kalaf tři hádanky uhodne a princeznu může mít, jenže místo toho dá raději v sázku vše, aby získal její srdce. Orientální pohádku se silnými symbolickými odkazy v italském originále uvede  Otáčivé hlediště v hudebním nastudování Maria De Rose a v režii Tomáše Pilaře od 2. srpna. 

Více informací o programu najdete na www.otacivehlediste.cz

 


 

Kam dál?

Slavnosti u Zbudova připomněly popraveného rychtáře Kubatu

neděle, 30. června 2019, 08:34

Výročí 115 let od odhalení památníku rychtáře Jakuba Kubaty připomněly včerejší slavnosti poblíž Zbudova na Českobudějovicku....

Nad slepým ramenem budou znít Klus, Absolonová nebo Trio Balkan...

pátek, 28. června 2019, 16:54

I letos se začátek prázdnin ponese v duchu vícežánrového kulturního festivalu Múzy na vodě. Následující týden se v Budějcích...

FOTO: Oceán na koncertě před K2 vsadil na osvědčené hity

čtvrtek, 27. června 2019, 14:47

Byl to výlet do nejslavnějších časů kapely. . . Ačkoliv má novodobý Oceán na kontě již dvě desky, na středečním koncertě před...

Na mezinárodní hudební festival přijedou Take 6. Těšit se můžeme na...

středa, 26. června 2019, 14:02

Celekm 23 koncertů nabídne 28. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov. Těšit se můžeme na zvučná česká, ale i...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Dnes uvidíme částečné zatmění Měsíce, na obloze se objeví i Jupiter a Saturn

Dnes půl hodiny před půlnocí nastane hlavní fáze částečného zatmění Měsíce. Do plného zemského stínu bude v tu chvilku ponořeno téměř sedm desetin měsíčního kotouče. Celý úkaz ale začne ještě o něco dřív – přibližně dvě minuty po desáté hodině večer. Celý průběh částečného zatmění je sledovatelný pouhým okem. Potřeba bude pouze pěkné počasí.

Zákaz vstupu do Krkonoš? Na přemíru odpadků a nevychované turisty si stěžuje vládce hor

Od 1. srpna nebudou moci lidé vstoupit do Krkonoše. Alespoň tak by si to přál vládce hor Krakonoš, jehož dopis dnes uveřejnilo Ministerstvo životního prostředí (MŽP).

Politolog: Spor o výměnu ministra se může protáhnout do podzimu

Není vyloučeno to, že se spor o výměnu ministra kultury protáhne až do podzimu, míní Lubomír Kopeček z Masarykovy univerzity v Brně. Podle něj by se pak mohl rozpor protnout s některými dalšími problémy vlády a premiéra Andreje Babiše (ANO), týkajících se například rozepří mezi ČSSD a ANO kvůli státnímu rozpočtu nebo auditu Evropské komise ohledně střetu zájmů předsedy vlády. Podle Josefa Mlejnka z katedry politologie Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy musí ČSSD v otázce výměny ministra zatlačit i na Babiše.