Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Otáčivé hlediště letos připravilo pro návštěvníky dvě premiéry. Jednou z nich bude baletní pohádka

 
neděle, 30. června 2019, 18:47

Otáčivé hlediště Český Krumlov – divadlo s nejvyšším stropem na světě nabídne v letošní 61. sezóně 99 letních večerů. Milovníci hudebních žánrů se mohou těšit na dvě premiéry. Návštěvníci se mohou shlédnout baletní pohádku a operu.

Ve středu 24. července se zámecké zahrady promění v pohádkové království. Baletní pohádka na špičkách Šípková Růženka v choreografii a režii Jaroslava Slavického podle předlohy Maria Petipy patří do zlatého fondu klasického baletního odkazu 19. století. Kostýmy a scénu navrhl renomovaný český divadelní výtvarník Josef Jelínek, který si v mnohobarevném spektru současného divadla stále drží svou osobitou pozici. Šípkovou Růženku bude uvedena ve spolupráci s Taneční konzervatoří hlavního města Prahy a Bohemia Baletem.

Druhou novinkou letošního léta bude premiéra opery Turandot Giacoma Pucciniho, která vypráví příběh překrásné, ale kruté princezny, která se zbavuje svých nápadníků tak, že jim dává hádanky a nechává je setnout, když je neuhodnou. Princ Kalaf tři hádanky uhodne a princeznu může mít, jenže místo toho dá raději v sázku vše, aby získal její srdce. Orientální pohádku se silnými symbolickými odkazy v italském originále uvede  Otáčivé hlediště v hudebním nastudování Maria De Rose a v režii Tomáše Pilaře od 2. srpna. 

Více informací o programu najdete na www.otacivehlediste.cz

 


 

Kam dál?

Slavnosti u Zbudova připomněly popraveného rychtáře Kubatu

neděle, 30. června 2019, 08:34

Výročí 115 let od odhalení památníku rychtáře Jakuba Kubaty připomněly včerejší slavnosti poblíž Zbudova na Českobudějovicku....

Nad slepým ramenem budou znít Klus, Absolonová nebo Trio Balkan...

pátek, 28. června 2019, 16:54

I letos se začátek prázdnin ponese v duchu vícežánrového kulturního festivalu Múzy na vodě. Následující týden se v Budějcích...

FOTO: Oceán na koncertě před K2 vsadil na osvědčené hity

čtvrtek, 27. června 2019, 14:47

Byl to výlet do nejslavnějších časů kapely. . . Ačkoliv má novodobý Oceán na kontě již dvě desky, na středečním koncertě před...

Na mezinárodní hudební festival přijedou Take 6. Těšit se můžeme na...

středa, 26. června 2019, 14:02

Celekm 23 koncertů nabídne 28. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov. Těšit se můžeme na zvučná česká, ale i...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.