Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Budějce ovládnou pouliční umělci. Začal festival Buskers fest

 
úterý, 18. června 2019, 06:59

Muzikanti, divadelníci, kejklíři, básníci a další umělci z Česka i ze zahraničí oživí krajské město. Do budějckých ulice se totiž vrací Buskers fest. Program najdete se na náměstí, na Lannovce, Na Sadech nebo u Černé věže. Festival trvá až do pátku.

Pouliční umělce budete moct najít po celém městě. Program je přichystán na Lannovce, na náměstí Přemysla Otakara II, v parku Na Sadech, v Plachého ulici, u Černé věže, na Piaristickém náměstí, v Krajinské ulici, na nábřeží, u divadla nebo na Sokolském ostrově.

Proč Buskers fest?
Busking je označení pro jakékoli pouliční vystupování – ať už hudební, divadelní či třeba artistické. Vystupující člověk se nazývá busker.  Nejčastěji se lze setkat s hudební produkcí (většinou akustickou), ale dělat se dá prakticky cokoli zajímavého či zábavného, co lidé rádi ocení: akrobacie, tanec, polykání ohně či mečů, žonglování, kouzelnictví, loutkoherectví, pantomima, recitace, živé sochy.

„Návštěvníci se budou moci těšit na pouliční muzikanty, pouliční divadla jak pro děti, tak pro dospělé, kejklíře, mimy, básníky, artisty, 3D malování na chodník, živé sochy, performery, různé workshopy a výstavy pod širým nebem,“ popisují organizátoři lákavou nabídku.

Organizátory inspirovaly k pořádání Buskers festu zahraniční města, kde nejsou podobné koncepty ojedinělé. „Koncept našeho festivalu je v Čechách vcelku jedinečný, po vzoru budějckého Buskers festu pomalu začínají obdobné festivaly vznikat i v jiných městech, například v Plzni, v Praze, v Hradci Králové," popisují.

Festival vyvrcholí v pátek na Sokolském ostrově, kde bude postavena velká open air stage. Na uvidíte nejenom vystoupení známých hudebních skupin tuzemských i zahraničních, ale můžete se těšit i na bohatý doprovodný program. Vstup na všechny akce je dobrovolný, kompletní program najdete na webových stránkách festivalu.

Na co všechno se můžete těšit? Mrkněte na fotky z loňského roku.

Napsal(a) Redakce | Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

Lišov je nejen město nábytku, ale také hudby – alespoň na jeden...

neděle, 16. června 2019, 16:07

Rockfest Lišov 2019 bude zábava pro celou rodinu. Neváhejte a dorazte na odpoledne pro děti, na které navazuje bohatý hudební...

V Budějcích se uskuteční první ekologický festival. Vlastní nádobí s...

pátek, 14. června 2019, 11:48

Už zítra se v Budějcích uskuteční první ekologický festival pro udržitelnou budoucnost Budějce Life fest. V 10 hodin dopoledne se...

Na závěrečném koncertu se s Jihočeskou filharmonií představí Kateřina...

pátek, 14. června 2019, 09:52

Nezapomenutelný hudební zážitek nabídne závěrečný koncert sezóny, na kterém se spolu s Jihočeskou...

Jihočeskou filharmonii čeká devětatřicátá sezona. Vystoupí v...

čtvrtek, 13. června 2019, 19:33

Jihočeská filharmonie má před sebou 39. sezonu. V ní orchestr představí symfonie od Beethovena, od jehož narození uplyne 250 let,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Dnes uvidíme částečné zatmění Měsíce, na obloze se objeví i Jupiter a Saturn

Dnes půl hodiny před půlnocí nastane hlavní fáze částečného zatmění Měsíce. Do plného zemského stínu bude v tu chvilku ponořeno téměř sedm desetin měsíčního kotouče. Celý úkaz ale začne ještě o něco dřív – přibližně dvě minuty po desáté hodině večer. Celý průběh částečného zatmění je sledovatelný pouhým okem. Potřeba bude pouze pěkné počasí.

Zákaz vstupu do Krkonoš? Na přemíru odpadků a nevychované turisty si stěžuje vládce hor

Od 1. srpna nebudou moci lidé vstoupit do Krkonoše. Alespoň tak by si to přál vládce hor Krakonoš, jehož dopis dnes uveřejnilo Ministerstvo životního prostředí (MŽP).

Politolog: Spor o výměnu ministra se může protáhnout do podzimu

Není vyloučeno to, že se spor o výměnu ministra kultury protáhne až do podzimu, míní Lubomír Kopeček z Masarykovy univerzity v Brně. Podle něj by se pak mohl rozpor protnout s některými dalšími problémy vlády a premiéra Andreje Babiše (ANO), týkajících se například rozepří mezi ČSSD a ANO kvůli státnímu rozpočtu nebo auditu Evropské komise ohledně střetu zájmů předsedy vlády. Podle Josefa Mlejnka z katedry politologie Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy musí ČSSD v otázce výměny ministra zatlačit i na Babiše.