Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Lišov je nejen město nábytku, ale také hudby – alespoň na jeden červnový víkend

 
neděle, 16. června 2019, 16:07

Rockfest Lišov 2019 bude zábava pro celou rodinu. Neváhejte a dorazte na odpoledne pro děti, na které navazuje bohatý hudební program. Rockfest se uskuteční v sobotu 22. června na parkovišti Relaxcentra Mrkáček.

Město Lišov se před 6 lety rozhodlo přidat do nabídky kulturních akcí města novinku v podobě Lišov rockfestu. Lišovský rockfest netrvá celý víkend jako jiné festivaly, ale kapely si lidé užijí vždy jen jeden den. Tento rok vychází termín rockfestu na sobotu 22. června.

První ročník byl pouze o kapelách, již od odpoledne až do noci se na pódiu na parkovišti Relaxcentra Mrkáček, kde se rockfest pravidelně koná, vystřídalo 9 kapel. Další ročníky se město rozhodlo spojit tuto akci s dětským odpolednem, aby rodiče zabavili nejdříve své ratolesti, a pak si mohli užít hudební zážitek. Na dětském odpoledni je pravidelným účastníkem klaun, který dělá zábavu pro děti a všechny odmění postavičkami z balonků, spolu s ním přijíždí i slečny, které našim nejmenším malují na obličej.

Pro děti je také vždy pozván nějaký host, který vystoupí na podiu, vystupovali například Maxim Turbulenc, Honza Onder s jeho tanečními hrátkami pro děti, Míša Dolinová nebo Dáda Patrasová. V podvečer se dětské odpoledne změní na hudební festival, kdy vystoupí několik kapel. Při minulých ročnících zahrály kapely jako například Vypsaná fixa, Kurtizány z 25. Avenue, Seven, UDG, Petr Kolář, Tlustá Berta nebo kapela Arakain. Vystoupily také revivaly známých kapel, například Kiss, AC/DC, The Rolling Stones, Rammstein, které se návštěvníkům velmi líbily.

Město Lišov vás zve na letošní již 6. ročník Lišov rockfestu. Pro děti bude připraven program od 15. hodin s klaunem, k dispozici budou malířky na obličej a skákací hrad a vystoupení skupiny Čiperkové. Kapely pak začnou hrát po 16. hodině. Rockfest zahájí kapela Th!s, poté vystoupí kapely Jiří Schelinger Memory Band, Metallica Czech Tribute Band, Plexis a Iron Maiden Revival. Více informací najdete na stránkách akce Rockfest.

Štítky Lišov, akce, Rockfest

 


 

Kam dál?

V Budějcích se uskuteční první ekologický festival. Vlastní nádobí s...

pátek, 14. června 2019, 11:48

Už zítra se v Budějcích uskuteční první ekologický festival pro udržitelnou budoucnost Budějce Life fest. V 10 hodin dopoledne se...

Na závěrečném koncertu se s Jihočeskou filharmonií představí Kateřina...

pátek, 14. června 2019, 09:52

Nezapomenutelný hudební zážitek nabídne závěrečný koncert sezóny, na kterém se spolu s Jihočeskou...

Jihočeskou filharmonii čeká devětatřicátá sezona. Vystoupí v...

čtvrtek, 13. června 2019, 19:33

Jihočeská filharmonie má před sebou 39. sezonu. V ní orchestr představí symfonie od Beethovena, od jehož narození uplyne 250 let,...

Jihočeský kraj je podle výzkumu dobrým místem pro život. Oproti...

středa, 12. června 2019, 10:01

Pestrá nabídka volnočasových aktivit. Nepřeberné množství kulturních institucí. Ráj pro turisty. Nejvíce zařízení pro seniory či...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé ODS, ANO, TOP 09, STAN a SNOP 5 schválili její odvolání, nyní se bude volit nové vedení městské části. Koalici dosud tvořili Piráti, ODS, ANO a SNOP 5, tři ze čtyř stran v pondělí vypověděly koaliční spolupráci s Piráty. Podle zástupců dalších stran starosta nezvládal vedení radnice. Podle Pirátů jde o zástupné důvody a ve skutečnosti zastupitelům vadilo, že se začaly řešit problémy s veřejnými zakázkami.

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a pozicí ve společnosti. Vyplývá to z průzkumu, na kterém spolupracoval Český rozhlas (ČRo) s několika sociology. Do dvou typů vyšší střední třídy náleží zhruba třetina lidí, tři typy nižší střední třídy podle odborníků zahrnují téměř polovinu respondentů a do nejnižší, takzvané strádající třídy patří 18 procent lidí. Průzkumu se v červnu zúčastnilo 4039 respondentů z 1300 obcí, provedly jej agentury MEDIAN a STEM/MARK. Na dnešní tiskové konferenci ho představili zástupci ČRo a tři sociologové.

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos odstartovala už pojedenácté. Ekologického Oskara získá ale jen jeden. Vítězný projekt bude Českou republiku zastupovat na mezinárodním finále ve Finsku. České vyhlášení odvysílá 12. října ČT1.