Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Stejskalkou a Širokou se proháněli umělci. Malé divadlo představilo Maringotku

 
středa, 29. května 2019, 20:46

Vystoupení amatérských i profesionálních umělců dnes odpoledne zaplnila centrum města. Stejskalka a Široká se už počtvrté staly hlavním dějištěm pouličního festivalu Posousedsku. Kromě toho mohli lidé nahlédnout do narozeninové Maringotky Malého divadla.

Na slavnostech vystoupily sbory Biskupského gymnázia, Česko – anglického gymnázia a Dukelské základní školy. Připojil se i sbor opery Jihočeského divadla a další hudebníci.

Do programu se zapojilo i Jihočeské muzeum komentovanou prohlídkou, Ústav pro studium totalitních režimů s komunitními procházkami, studenti Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity s fyzikální show a Alšova jihočeská galerie s výtvarnou dílnou.

Drobné dárky a něco dobrého k zakousnutí mohli lidé zakoupit v dobročinném obchůdku Střediska rané péče. Podpořit tak mohli děti se zrakovým postižením. Malé divadlo představilo svoji narozeninovou maringotku. „Bylo to skvělý, vůbec jsem nečekala, že mě to takhle vezme,“ řekla bezprostředně po instalaci jedna z divaček.

Na akci už lidé chodí pravidelně. Letos se konal její čtvrtý ročník. „Jsme tady potřetí. Prvně jsme to bohužel nestihli. Slavnosti máme rádi, protože je to něco trochu jiného a dětem se tady moc líbí,“ popsala Martina Janešová z Budějc.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Stou sezonu oslaví divadlo Posousedsku, výstavou nebo maringotkou

středa, 29. května 2019, 08:45

Jihočeské divadlo vstoupilo rokem 2019 do své 100. jubilejní sezóny. Datum výročí připadá na 6. září, ale protože tento rok...

The Atavists byli jako tank. Neskutečná divočina zválcovala...

pondělí, 27. května 2019, 15:15

Byl to tak trošku programový paradox. . . Zatímco kapelám jako Houpací koně nebo Gospel Dating Service by nepochybně více...

Otáčivé hlediště připravilo na léto dvě premiéry. Sezonu odstartuje...

sobota, 25. května 2019, 14:48

I letos se lidé mohou těšit na jedinečné večery na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově. Jihočeské divadlo připravilo osm her, z...

Zámky a kostely se dnes otevřou veřejnosti. Připojí se k akci Noc...

pátek, 24. května 2019, 19:34

Brány zámeckých i hradních kaplí a kostelů ve správě Národního památkového ústavu v Budějcích se dnes po setmění otevřou. Zapojí...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.