Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Otáčivé hlediště připravilo na léto dvě premiéry. Sezonu odstartuje Divotvorný hrnec

 
sobota, 25. května 2019, 14:48

I letos se lidé mohou těšit na jedinečné večery na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově. Jihočeské divadlo připravilo osm her, z toho dvě premiéry. Těšit se můžete na známý Dekameron, Draculu nebo operu Rusalka.

Už 5. června odstartuje 61. sezonu muzikál Divotvorný hrnec. Znovuobnovenou premiéru má v režii Josef Průdek. Těšit se můžete na nové herecké obsazení. Ani letos nebude chybět oblíbený Dracula, kterého má na svědomí Martin Glaser a Olga Šubrtová, kteří pro Otáčivé hlediště napsali divácké hity jako Tři mušketýři, Robin Hood, Ženy Jindřicha VIII. nebo Dekameron.

Od 10. července se diváci přesunou z Krumlova do italské Florencie. Dekameron je komedie o lásce, žárlivosti, intrikánech a napálených, s nečekanými zvraty a překvapením.

Na konci června se zámecké zahrady promění v pohádkové království. Baletní pohádka Šípková Růženka v choreografii a režii Jaroslava Slavického podle předlohy Maria Petipy patří mezi klasiky. Kostýmy a scénu navrhl renomovaný český divadelní výtvarník Josef Jelínek. Šípkovou Růženku uvádí Jihočeské divadlo ve spolupráci s Taneční konzervatoří hlavního města Prahy a s Bohemia Baletem.

Od 2. srpna bude Otáčivé hlediště pokračovat na vlně pohádek. Přesněji na pohádky Tisíce a jednoho dne. Příběh o princezně Turandot, která dávala svým nápadníkům hádanky a nechala je setnout, když je neuhodli, uvede divadlo v hudebním nastudování Maria De Rose a v režii Tomáše Pilaře.

V režii jednoho z nejvýraznějších českých operních tvůrců Jiřího Heřmana a pod taktovkou generálního hudebního ředitele opery Maria De Rose zazní před Otáčivým hledištěm jedna z nejkrásnějších Dvořákových oper Rusalka. Konec srpna bude patřit české komedii o záletném králi a jeho šesti ženách. Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em) patří k činoherním evergreenům před Otáčivým hledištěm už 15 let.

Po celé léto si přijdou na své i rodiny s dětmi. Dobrodružnou podívanou pro celou rodinu Ztracený svět uvidíte na Otáčku v blocích 19. června. – 8. září.

Informace o vstupenkách najdete na webu Otáčivého hlediště.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Otáčivé hlediště
 


 

Kam dál?

Zámky a kostely se dnes otevřou veřejnosti. Připojí se k akci Noc...

pátek, 24. května 2019, 19:34

Brány zámeckých i hradních kaplí a kostelů ve správě Národního památkového ústavu v Budějcích se dnes po setmění otevřou. Zapojí...

Majáles jde do finále. Čeká nás průvod, volba krále a spoustu hudby

pátek, 24. května 2019, 11:33

Multižánrový studentský festival se přiblížil svému vyvrcholení. Páteční odpoledne a večer na sokolském ostrově...

Vrchol Majálesu? Manon Meurt nasadili laťku, která se bude těžce...

čtvrtek, 23. května 2019, 12:36

Bylo to fantastické. . . Vážně. Hodinová extáze, emoční jízda a výlet do jiných světů. Manon Meurt zahráli ve středu 22. května...

Mezinárodní hudební festival nabízí zvýhodněné vstupné pro seniory....

čtvrtek, 23. května 2019, 10:02

Mezinárodní hudební festival v Českém Krumlově se nezadržitelně blíží. Vstupenky na všechny koncerty jsou v prodeji jak online,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: "Čističi" Facebooku se musejí dívat na zabíjení zvířat i dětí

Nekonečný přísun videí zobrazujících násilí na lidech i na zvířatech, katastrofální pracovní podmínky i trvalý tlak ze strany nadřízených. S tím vším se podle reportáže webu The Verge potýkají pracovníci amerických center pro odstraňování zakázaného obsahu z facebooku. Náplň práce se zjevně podepisuje na psychice "moderátorů", u kterých se objevují deprese nebo post-traumatická stresová porucha (PTSD).

Čaputová chce na Slovensku korespondenční volbu prezidenta

Slovensko by ještě letos mohlo schválit zavedení korespondenční volby prezidenta pro Slováky žijící v zahraničí. Dnes to při návštěvě Prahy řekla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Slováci nyní mohou korespondenčně hlasovat v parlamentních volbách, hlavu státu dosud mohli vybírat pouze ve volebních místnostech na Slovensku nebo na zastupitelských úřadech.

Češi nevěří institucím, EU není výjimkou

Češi mají obecně malou důvěru v instituce – ať už se jedná o ty národní nebo o Evropskou unii. Plyne to z exkluzivního průzkumu agentury Median pro projekt Moje Evropa.