Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Otáčivé hlediště připravilo na léto dvě premiéry. Sezonu odstartuje Divotvorný hrnec

 
sobota, 25. května 2019, 14:48

I letos se lidé mohou těšit na jedinečné večery na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově. Jihočeské divadlo připravilo osm her, z toho dvě premiéry. Těšit se můžete na známý Dekameron, Draculu nebo operu Rusalka.

Už 5. června odstartuje 61. sezonu muzikál Divotvorný hrnec. Znovuobnovenou premiéru má v režii Josef Průdek. Těšit se můžete na nové herecké obsazení. Ani letos nebude chybět oblíbený Dracula, kterého má na svědomí Martin Glaser a Olga Šubrtová, kteří pro Otáčivé hlediště napsali divácké hity jako Tři mušketýři, Robin Hood, Ženy Jindřicha VIII. nebo Dekameron.

Od 10. července se diváci přesunou z Krumlova do italské Florencie. Dekameron je komedie o lásce, žárlivosti, intrikánech a napálených, s nečekanými zvraty a překvapením.

Na konci června se zámecké zahrady promění v pohádkové království. Baletní pohádka Šípková Růženka v choreografii a režii Jaroslava Slavického podle předlohy Maria Petipy patří mezi klasiky. Kostýmy a scénu navrhl renomovaný český divadelní výtvarník Josef Jelínek. Šípkovou Růženku uvádí Jihočeské divadlo ve spolupráci s Taneční konzervatoří hlavního města Prahy a s Bohemia Baletem.

Od 2. srpna bude Otáčivé hlediště pokračovat na vlně pohádek. Přesněji na pohádky Tisíce a jednoho dne. Příběh o princezně Turandot, která dávala svým nápadníkům hádanky a nechala je setnout, když je neuhodli, uvede divadlo v hudebním nastudování Maria De Rose a v režii Tomáše Pilaře.

V režii jednoho z nejvýraznějších českých operních tvůrců Jiřího Heřmana a pod taktovkou generálního hudebního ředitele opery Maria De Rose zazní před Otáčivým hledištěm jedna z nejkrásnějších Dvořákových oper Rusalka. Konec srpna bude patřit české komedii o záletném králi a jeho šesti ženách. Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em) patří k činoherním evergreenům před Otáčivým hledištěm už 15 let.

Po celé léto si přijdou na své i rodiny s dětmi. Dobrodružnou podívanou pro celou rodinu Ztracený svět uvidíte na Otáčku v blocích 19. června. – 8. září.

Informace o vstupenkách najdete na webu Otáčivého hlediště.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Otáčivé hlediště
 


 

Kam dál?

Zámky a kostely se dnes otevřou veřejnosti. Připojí se k akci Noc...

pátek, 24. května 2019, 19:34

Brány zámeckých i hradních kaplí a kostelů ve správě Národního památkového ústavu v Budějcích se dnes po setmění otevřou. Zapojí...

Majáles jde do finále. Čeká nás průvod, volba krále a spoustu hudby

pátek, 24. května 2019, 11:33

Multižánrový studentský festival se přiblížil svému vyvrcholení. Páteční odpoledne a večer na sokolském ostrově...

Vrchol Majálesu? Manon Meurt nasadili laťku, která se bude těžce...

čtvrtek, 23. května 2019, 12:36

Bylo to fantastické. . . Vážně. Hodinová extáze, emoční jízda a výlet do jiných světů. Manon Meurt zahráli ve středu 22. května...

Mezinárodní hudební festival nabízí zvýhodněné vstupné pro seniory....

čtvrtek, 23. května 2019, 10:02

Mezinárodní hudební festival v Českém Krumlově se nezadržitelně blíží. Vstupenky na všechny koncerty jsou v prodeji jak online,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.