Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Středeční program Majálesu. Nenechte si ujít Pulp Fiction nebo Romea a Julii

 
středa, 22. května 2019, 12:17

Multižánrový festival Budějovický Majáles rychle a jistě míří do své poloviny. Ve středu pozve své návštěvníky na autokino, nespočet kapel, zajímavá divadla nebo pádlování na vodě. Propršené počasí je už téměř na ústupu, proto v druhé polovině týdne už nebudou deštníky, pláštěnky a přesuny programu téměř potřeba.

Slovo a pozornost si jistě zaslouží již tradiční autokino na náplavce. Letos se pyšní kultovním a legendárním filmem Pulp fiction. Bod programu, který se jen tak na každém festivalu nevidí.

Wake of Jissom, Hellwana, Sorry Holka a Manon Meurt. Jména kapel, které během středy zahrají v Majálesové kavárně, v music baru Velbloud nebo v klubu Fabrika. Speciálně je třeba zmínit Manon Meurt, což je rakovnická kapela hrající ve stylu shoegaze, bude to stát rozhodně za návštěvu.

Prostor kasáren, které se letos staly jedním z nejnetradičnějších prostorů Budějovického Majálesu, bude hostit Performance battle – královskou disciplínu, která ukáže divadelní um a kreativitu všech Majálesových králů. Tedy něco, co si užije každý.

Romeo a Julie je příběh, o kterém už každý slyšel. Ale málokdo ho viděl v podání dvou studentů DAMU. V Malém divadle proběhne nejen jejich představení, ale také následná debata o studiu na jedné z nejžádanějších uměleckých škol v republice.

Pokud někdo ve středu plánuje cestu skrze Piaristické náměstí nebo okolo Slepého ramene, jistě nepřehlédne venkovní majálesový second hand a paddleboard academy kde si budou jak děti, tak i dospělí moci vyzkoušet, jaké je to jezdit na takovém paddleboardu a že to rozhodně není tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Filmovou třešničkou by se také mohl stát také Anifilm pro dospělé, který se zabývá 3D animací. Trojrozměrná počítačová animace a průlom ve světě animáků? To si ověří ten, kdo ve středu v půl šesté navštíví kavárnu Široko.

Kompletní program, přesné časy a místa mohou návštěvníci zjistit na oficiální webové či facebookové stránce Budějovického Majálesu.

Tisková zpráva | Foto Dan Kubát
 


 

Kam dál?

Velký dětský den ve Velešíně láká na nabitý program. Výtěžek půjde...

středa, 22. května 2019, 08:52

Pracovní týden můžete zakončit zábavou, ze které budete mít i dobrý pocit. Na fotbalovém hřišti ve Velešíně se totiž koná Velký...

Dětský den můžete strávit na výstavišti s vojáky a Bambifestem

úterý, 21. května 2019, 16:14

Výstaviště v Českých Budějovicích bude 24. a 25. května patřit dětem. Proběhne zde už třetí ročník Dětského dne s Armádou České...

Úterní program Majálesu nabídne cestovatelskou přednášku nebo film o...

úterý, 21. května 2019, 10:45

Ošklivé a deštivé počasí, které doprovázelo pondělní program, není pro Majáles žádnou překážkou. Program se v...

Vrchol oslav 110 let MHD nabídne hudební akce Punk in depo

pondělí, 20. května 2019, 18:34

V letošním roce oslaví městská hromadná doprava v našem městě 110. výročí od svého vzniku a Dopravní podnik města České...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbalu

Je jedním z iniciátorů nedělního protestu v nižší fotbalové soutěži, kdy hráči Opočna a Přepych v I.B třídě na Královehradecku reagovali na neuspokojivou situaci v českém fotbale. Protest vzbudil velké pozdvižení napříč celou republikou. Jenže pochvalná slova a poplácávaní po zádech nestačí. Český fotbal se potápí ke dnu rychleji než Titanic a podle slov trenéra Opočna Tomáše Rejzka je na čase přestat tlachat a začít konat. Cíl? Sesunout z trůnu místo předsedu fotbalového svazu Romana Berbra

Do některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než deset

Velikosti škol v Česku jsou velmi rozdílné. Zatímco do těch největších může chodit i víc než tisíc dětí, nejmenší navštěvuje jen několik jednotlivců. Nejvíce žáků, a to 1918, bylo loni ve střední škole v Charbulově ulici v Brně. Naopak jen jediné dítě chodilo do církevní mateřské školy pro mentálně postižené v Praze 4. Větší školy někdy vznikly sloučením původních menších škol a nabízí výuku v několika budovách. Vyplývá to z údajů ministerstva školství.

Skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK Fischer

Německá skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje od skupiny KKCG českého miliardáře Karla Komárka Cestovní kancelář Fischer, napsal dnes server iDNES.cz. Výši transakce neuvedl. Zástupci firem se k obchodu odmítli podle serveru vyjádřit. Spojení špiček českého trhu se zájezdy musí ještě schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).