Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Velký dětský den ve Velešíně láká na nabitý program. Výtěžek půjde malé Helence

 
středa, 22. května 2019, 08:52

Pracovní týden můžete zakončit zábavou, ze které budete mít i dobrý pocit. Na fotbalovém hřišti ve Velešíně se totiž koná Velký dětský den a veškerý výtěžek z něj poputuje Helence Pelderlové, které už odmalička komplikuje život mozková atrofie.

„Helenka se narodila jako normální, zdravé miminko. Po půl roce se ale zjistilo, že se její mozek nevyvíjí správně. Trpí takzvanou atrofií mozku, od dvou let navíc i epilepsií. Je to ale veselá holka, která miluje jízdu autem a televizní reklamy,“ popisuje osud mladé slečny hlavní organizátorka akce Martina Hambergerová.

Helenka bydlí s rodiči v bytě, který by potřeboval rekonstrukci. Ta je ale velice nákladná. Díky Velkému dětskému dni by se ale sen o snazším bydlení mohl splnit.

Zábava pro malé i velké

Na páteční odpoledne je připraven opravdu nabitý program pro děti i dospělé. „Děti se můžou těšit na skákací hrad, stan s pěnou, malování na obličej a také na plátěné tašky, které si děti mohou odnést,“ popisuje s úsměvem Martina. Připraveny jsou i soutěže o hodnotné ceny. Rodiče zase ocení bohatou tombolu.

To ale zdaleka není vše. Na hřišti zatančí budějcká skupina NG Dance crew, proběhne autogramiáda hokejistů a večerem bude provázet kapela Tak či Tak. Na hřišti bude připraveno občerstvení a těšit se můžete i na domácí zmrzlinu.

Program začíná v pátek 24. května ve 14 hodin. „Veškerý výtěžek půjde Helence a její rodině. Přispět mohou lidé i na transparentní účet 2501624718/2010. Pevně věřím, že se nám podaří vybrat cílovou částku sto tisíc korun,“ uzavírá Martina Hambergerová.

Napsal(a) Redakce
 


 

Kam dál?

Dětský den můžete strávit na výstavišti s vojáky a Bambifestem

úterý, 21. května 2019, 16:14

Výstaviště v Českých Budějovicích bude 24. a 25. května patřit dětem. Proběhne zde už třetí ročník Dětského dne s Armádou České...

Úterní program Majálesu nabídne cestovatelskou přednášku nebo film o...

úterý, 21. května 2019, 10:45

Ošklivé a deštivé počasí, které doprovázelo pondělní program, není pro Majáles žádnou překážkou. Program se v...

Vrchol oslav 110 let MHD nabídne hudební akce Punk in depo

pondělí, 20. května 2019, 18:34

V letošním roce oslaví městská hromadná doprava v našem městě 110. výročí od svého vzniku a Dopravní podnik města České...

Vodňanské rybářské dny odstartují již zanedlouho svůj čtyřdenní...

pondělí, 20. května 2019, 10:29

Je to už 29 let, kdy začalo město Vodňany společně s fakultou Jihočeské univerzity a rybářskou školou upozorňovat na to, že...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbalu

Je jedním z iniciátorů nedělního protestu v nižší fotbalové soutěži, kdy hráči Opočna a Přepych v I.B třídě na Královehradecku reagovali na neuspokojivou situaci v českém fotbale. Protest vzbudil velké pozdvižení napříč celou republikou. Jenže pochvalná slova a poplácávaní po zádech nestačí. Český fotbal se potápí ke dnu rychleji než Titanic a podle slov trenéra Opočna Tomáše Rejzka je na čase přestat tlachat a začít konat. Cíl? Sesunout z trůnu místo předsedu fotbalového svazu Romana Berbra

Do některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než deset

Velikosti škol v Česku jsou velmi rozdílné. Zatímco do těch největších může chodit i víc než tisíc dětí, nejmenší navštěvuje jen několik jednotlivců. Nejvíce žáků, a to 1918, bylo loni ve střední škole v Charbulově ulici v Brně. Naopak jen jediné dítě chodilo do církevní mateřské školy pro mentálně postižené v Praze 4. Větší školy někdy vznikly sloučením původních menších škol a nabízí výuku v několika budovách. Vyplývá to z údajů ministerstva školství.

Skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK Fischer

Německá skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje od skupiny KKCG českého miliardáře Karla Komárka Cestovní kancelář Fischer, napsal dnes server iDNES.cz. Výši transakce neuvedl. Zástupci firem se k obchodu odmítli podle serveru vyjádřit. Spojení špiček českého trhu se zájezdy musí ještě schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).