Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dětský den můžete strávit na výstavišti s vojáky a Bambifestem

 
úterý, 21. května 2019, 16:14

Výstaviště v Českých Budějovicích bude 24. a 25. května patřit dětem. Proběhne zde už třetí ročník Dětského dne s Armádou České republiky, který pořádá Krajské vojenské velitelství České Budějovice spolu s Výstavištěm.

Od pátku 24. května bude vystaveno celkem 30 kusů vojenské techniky od všech útvarů dislokovaných v Jihočeském kraji. Návštěvníci se můžou těšit například na kolová bojová vozidla pěchoty – pandury, lehké obrněné vozidlo LOV Iveco, terénní automobil Biorover B2 SCAM určený pro mobilní biologický tým provádějící průzkum, detekci a identifikaci bojových biologických látek včetně přepravy biologicky nebezpečných vzorků, radiolokátor ST-68U CZ sloužící k radiolokačnímu průzkumu a zjišťování především nízko letících cílů, a mnoho další vojenské techniky a vybavení.

Vojáci s sebou budou mít i ruční zbraně nebo pyrotechnický oblek, k prohlédnutí bude i motocykl a vůz Vojenské policie. Ve stánku Armádního sportovního centra Dukla Praha si děti i rodiče vyzkouší veslařský a střelecký trenažer. V sobotu vystoupí v Pivovarské zahradě big band Ústřední hudby Armády České republiky.  „Velmi si vážíme toho, že nám Výstaviště České Budějovice umožnilo ukázat veřejnosti, jak jsou vojenské  útvary na jihu Čech připraveny k plnění svých úkolů, ať už při obraně vlasti nebo při mimořádných situacích,“ řekl ředitel Krajského vojenského velitelství České Budějovice plukovník Alois Urban.

V rámci Dětského dne s Armádou proběhne v pátek přímo na Výstavišti krajské kolo branného závodu „Zvedněme děti od počítačů“ pro žáky druhého stupně základních škol Jihočeského kraje. Soutěžit bude celkem sedmnáct družstev v celkem sedmnácti disciplínách, které závodníky prověří po stránce fyzické, psychické i jejich schopnost spolupracovat. Branný závod připravuje již třetím rokem Krajské vojenské velitelství České Budějovice za vydatné pomoci Krajského úřadu Jihočeského kraje. Vítězná družstva krajského kola postupuji do celostátního kola „Battlefield“ pořádaného Československou obcí legionářskou.

Současně budou  v pavilonu B4 dvě panelové výstavy – „T.G. Masaryk a armáda“, „Operace Silvar A“ o jedné z nejúspěšnějších válečných operací ze začátku roku 1942. „Třetí ročník Dětského dne s armádou ČR nabízí zcela unikátní přehlídku vojenské techniky, která, jak si dovolím tvrdit, nemá v jižních Čechách obdoby. Nabitý program dotváří Bambifest, akce plná her, soutěžení a především představení volnočasových spolků dětí a mládeže,“ uvádí projektová manažerka Tereza Benešová z Výstaviště České Budějovice.

Bambifest je celostátní akce zaměřena na prezentaci aktivit dětských sdružení, středisek volného času a dalších subjektů, které organizují volný čas dětí a mládeže. Součástí programu bude přehlídka dětských tanečních, pěveckých, hudebních a divadelních souborů, k vyzkoušení elektrokoloběžky nebo elektroboardy, vysoká lezecká stěna, střelba z luku, rodeo býk, zorbingové koule, a mnoho dalšího.

Dvoudenní Dětský den s Armádou České republiky a Bambifest zakončí v pátek v 17 hodin koncert Vojty Drahokoupila, účastníka páté řady pořadu Tvoje tvář má známý hlas, muzikálového i sólového zpěváka. Oba dva dny se startuje v 9 hodin. Vstup je pro všechny zdarma. Více informací na www.vcb.cz nebo na Facebook Výstaviště České Budějovice.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Úterní program Majálesu nabídne cestovatelskou přednášku nebo film o...

úterý, 21. května 2019, 10:45

Ošklivé a deštivé počasí, které doprovázelo pondělní program, není pro Majáles žádnou překážkou. Program se v...

Vrchol oslav 110 let MHD nabídne hudební akce Punk in depo

pondělí, 20. května 2019, 18:34

V letošním roce oslaví městská hromadná doprava v našem městě 110. výročí od svého vzniku a Dopravní podnik města České...

Vodňanské rybářské dny odstartují již zanedlouho svůj čtyřdenní...

pondělí, 20. května 2019, 10:29

Je to už 29 let, kdy začalo město Vodňany společně s fakultou Jihočeské univerzity a rybářskou školou upozorňovat na to, že...

Jihočeské muzeum chystá další Muzejní noc. Těšit se můžete i na...

neděle, 19. května 2019, 19:32

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích zve na tradiční a oblíbenou akci pro celou rodinu s bohatým doprovodným programem -...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Fiala navrhl schůzku opozice kvůli posledním Zemanovým výrokům

Předseda ODS Petr Fiala navrhl šéfům ostatních opozičních stran s výjimkou SPD schůzku před úterním jednáním Sněmovny. Chce s nimi řešit společný postup s ohledem na postoj prezidenta Miloše Zemana ke kauze Čapí hnízdo. Prezident ve čtvrtek řekl, že pokud nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman obnoví trestní stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO), využije svého ústavního práva abolice a trestní stíhání zastaví.

Teplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstraha

Česká republika má za sebou další mrazivé ráno. Na Šumavě se rtuť teploměru zastavila na minus osmi stupních. Český hydrometeorologický ústav vydal včera před mrazem výstrahu - může totiž způsobit škody na nesklizených zemědělských plodinách.

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za zbytečnou diskusi, zda by pode požadavků ústavy podepsal případné rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana, kterým by hlava státu zastavila Babišovo stíhání v případu Čapího hnízda. Zeman ve čtvrtek oznámil, že by o takzvané abolici rozhodl, pokud by bylo pravomocně zastavené stíhání obnoveno. Babiš řekl rádiu Impuls, že by jen komentoval nesmyslné spekulace, protože trestní stíhání bylo zastaveno a žádný trestný čin se nestal.