Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Úterní program Majálesu nabídne cestovatelskou přednášku nebo film o alkoholismu

 
úterý, 21. května 2019, 10:45

Ošklivé a deštivé počasí, které doprovázelo pondělní program, není pro Majáles žádnou překážkou. Program se v případě deště přesouvá do vnitřních prostor, a pokud bude pršet i v následujících dnech, řešení je jasné. Předpověď ale vypadá slibně. Jak ta o počasí, tak ta programová. Cestovatelská přednáška, indie/rocková hudba, rap, český film o problémech alkoholismu a ještě více nabídne úterní program svým návštěvníkům.

Časopis Milk&Honey a jeho šéfredaktor Zdeněk Brdek si připravili psací seminář pro všechny, jejichž vášní je psaní. Ať už pro ty, co se chtějí stát úspěšnými žurnalisty nebo pro ty, kteří si píší doma pro své potěšení. Všichni si mohou zkusit přijít napsat opravdový novinový článek a možná i pár slov do samotného časopisu.

Černota. Český dokument o pražském podsvětí. Prostituce, drogy a nelegální aktivity. V čem je skutečně problém a proč má policie svázané ruce? Odpověď bude na návštěvníky čekat v kavárně U Vás od sedmi hodin.

Úsměvy smutných mužů, filmová komedie, která popisuje cestu od úspěchu na samé dno, dno lahve alkoholu. Promítání následované diskuzí proběhne v jednom z letošních majálesových nevšedních prostorů, v Rabštejnské věži od šesti hodin.

Hudební dramaturgie si na úterý připravila indie/rockovou kapelu The Duffs, berlínskou kytarovku jménem PABST, alternativní rap od Gambrz Reprs nebo slovenského vyznavače rapu a hip hopu Boy Wonder.

To vše, a ještě mnohem více, bude probíhat na úterním Budějovickém Majálesu. Pro všechny body programu, přesná místa a časy navštivte oficiální webové nebo facebookové stránky.

Co v programu vidět není, ale přesto je neodmyslitelnou součástí celého festivalu, je spolupráce s CNC studiem, které už druhým rokem působí jako kreativní partner celého festivalu. Tudíž všechny originální dřevěné konstrukce, které lze vidět na každém majálesovém kroku jsou z hlav, dílny a spolupráce s CNC studiem, které mimo jiné vyučuje členy organizátorského týmu, aby se zvládli podílet i na výrobě této důležité materiální části Budějovického Majálesu.

Tisková zpráva | Foto Jan Luxík

Štítky Majáles, program, kultura,

 


 

Kam dál?

Vrchol oslav 110 let MHD nabídne hudební akce Punk in depo

pondělí, 20. května 2019, 18:34

V letošním roce oslaví městská hromadná doprava v našem městě 110. výročí od svého vzniku a Dopravní podnik města České...

Vodňanské rybářské dny odstartují již zanedlouho svůj čtyřdenní...

pondělí, 20. května 2019, 10:29

Je to už 29 let, kdy začalo město Vodňany společně s fakultou Jihočeské univerzity a rybářskou školou upozorňovat na to, že...

Jihočeské muzeum chystá další Muzejní noc. Těšit se můžete i na...

neděle, 19. května 2019, 19:32

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích zve na tradiční a oblíbenou akci pro celou rodinu s bohatým doprovodným programem -...

Alšova jihočeská galerie zve na výstavy a muzejní noc

neděle, 19. května 2019, 17:58

Podivuhodné stroje a vynálezy… Téma, jež bude provázet výstavní sezónu v Mezinárodním muzeu keramiky v Bechyni, pobočce Alšovy...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Fiala navrhl schůzku opozice kvůli posledním Zemanovým výrokům

Předseda ODS Petr Fiala navrhl šéfům ostatních opozičních stran s výjimkou SPD schůzku před úterním jednáním Sněmovny. Chce s nimi řešit společný postup s ohledem na postoj prezidenta Miloše Zemana ke kauze Čapí hnízdo. Prezident ve čtvrtek řekl, že pokud nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman obnoví trestní stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO), využije svého ústavního práva abolice a trestní stíhání zastaví.

Teplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstraha

Česká republika má za sebou další mrazivé ráno. Na Šumavě se rtuť teploměru zastavila na minus osmi stupních. Český hydrometeorologický ústav vydal včera před mrazem výstrahu - může totiž způsobit škody na nesklizených zemědělských plodinách.

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za zbytečnou diskusi, zda by pode požadavků ústavy podepsal případné rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana, kterým by hlava státu zastavila Babišovo stíhání v případu Čapího hnízda. Zeman ve čtvrtek oznámil, že by o takzvané abolici rozhodl, pokud by bylo pravomocně zastavené stíhání obnoveno. Babiš řekl rádiu Impuls, že by jen komentoval nesmyslné spekulace, protože trestní stíhání bylo zastaveno a žádný trestný čin se nestal.