Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Skvělé jídlo a cestovatelské tipy. Na výstaviště se chystá veletrh cestovního ruchu

 
středa, 24. dubna 2019, 19:02

Historické památky, dobré jídlo i pití, pohodu, zábavu, zážitky, možnosti oddechu a relaxace, tedy vše co patří ke správné dovolené, poznávací cestě nebo výletu, nabídne svým návštěvníkům letošní jihočeský Travelfest. Třetí ročník jihočeského veletrhu cestovního ruchu potrvá od pátku 26. do neděle 28. dubna a odehraje se na budějckém výstavišti.

„Veletrh seznámí návštěvníky s nabídkou a možnostmi využití volného času, a to nejen v jižních Čechách. Na své si zde přijde každý, kdo si chce užít kultury, trochu si zamlsat, zasportovat nebo si oddechnout. Zde se dozví, jak na to,“ sdělila manažerka veletrhu Klára Kaštylová z Jihočeské centrály cestovního ruchu.

Travelfest a Gastrofest se v pátek 26. dubna volně prolne s o den dříve zahájenou odbornou konferencí Travelcon 2019. JCCR tímto způsobem v Českých Budějovicích představí, nejdříve odborníkům a pak zábavnou formou i široké veřejnosti, nové produkty a aktuální nabídku turismu v regionu spolu s národními či přeshraničními projekty v oblasti cestovního ruchu.

Travelfest připomene, že „Památky žijí“

„Své významné místo bude mít na Travelfestu 2019 především prezentace pokračujícího přeshraničního projektu Památky žijí, který má představit známá historická místa a podpořit vzájemnou spolupráci například při konání kulturních akcí na těchto památkách, zdůraznil ředitel JCCR Jaromír Polášek.

Projekt „Památky žijí“ má představit méně známá historická místa a podpořit vzájemnou spolupráci například při konání kulturních akcí na těchto památkách. Cílem je zvýšení počtu návštěvníků a zvýšení počtu přenocování v projektovém regionu. „Vytvořením společných přeshraničních tematických stezek budou památky obou zemí propojeny do jednoho turistického produktu a společně propagovány,“ dodala Kaštylová.

Doprovodný program bude chutnat i bavit

Velkou pozornost věnovala Jihočeská centrála cestovního ruchu při přípravách veletrhu doprovodnému programu. Kromě zmiňovaného programu Památky žijí se mohou návštěvníci těšit v dalších pavilonech na živou hudbu, známé osobnosti, gastronomii a soutěže. Kromě toho se také dozví, jaké výrobky chutnají hezky, Jihočesky, co mají rádi američtí prezidenti, a jak chutnají nejlepší steaky světa. Kouzla předvede kromě Radka Bakaláře také Jiří Soukup. Kouzlit bude ale s čokoládou.

Na Travelfest 2019 letos sveze zájemce i výletní vláček. Od zastávky městské hromadné dopravy „Výstaviště“ až k pavilonům, kde bude veletrh probíhat. Kompletní program najdete na webových stránkách veletrhu. 

Napsal(a) Redakce | Foto JCCR
 


 

Kam dál?

FOTO: Z budějckého náměstí se stala knihovna. Začal festival...

středa, 24. dubna 2019, 17:51

Na náměstí v Budějcích začal šestý ročník festivalu Literatura žije. Kromě knížek, kterých jsou tisíce, je připravený i bohatý...

Za měsíc startuje Rallye Český Krumlov. Nabídne hned několik novinek

úterý, 23. dubna 2019, 16:50

Odpočet může začít. Do startu 47. Rallye Český Krumlov zbývá necelý měsíc. Elita tuzemského soutěžního sportu se představí na...

Do Tábora se sjedou veteráni, na start se postaví 50 posádek

úterý, 23. dubna 2019, 12:54

V sobotu 27. dubna bude na Žižkově náměstí v Táboře odstartován 8. ročník soutěže automobilových veteránů O 106 Jihočeským krajem...

Ve Stromovce se opět poběží Modrý běh. Pomůže lidem s autismem

neděle, 21. dubna 2019, 17:10

Organizace Auticentrum pomáhající dětem a dospělým lidem s autismem pořádá už tradičně charitativní akci Modrý běh, která probíhá...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Česko čekají velká vedra, ve středu bude až 35 stupňů

Většinu území ČR čekají v následujících dnech tropické teploty, které postupně porostou. Dnes odpoledne místy překročí 31 stupňů Celsia, od středy může být až 35 stupňů. Výstraha meteorologů platí od dnešních 13:00.

Dva koncerty kapely Rammstein neměly podle Prahy 10 povolení

Sinobo Stadium v pražských Vršovicích neměl podle prvního místostarosty Prahy 10 Filipa Humplíka (ODS) potřebné povolení pro dva koncerty německé skupiny Rammstein, které se uskutečnily minulý týden. Uvedla to Česká televize, podle které kvůli tomu chce radnice s provozovatelem stadionu zahájit správní řízení. Stadion podle městské části nemůže koncerty pořádat vůbec. Vlastníci tvrdí, že pravidla neporušili.

Realisté končí, rozhodla o tom členská základna

Většina členů politického uskupení Realisté rozhodla o ukončení činnosti strany. Novináře o tom informoval Jiří Hynek, který byl kandidátem Realistů v loňských prezidentských volbách. Strana končí po třech letech od založení. Členská základna hlasovala od minulého pondělí do tohoto pondělí.