Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ve Stromovce se opět poběží Modrý běh. Pomůže lidem s autismem

 
neděle, 21. dubna 2019, 17:10

Organizace Auticentrum pomáhající dětem a dospělým lidem s autismem pořádá už tradičně charitativní akci Modrý běh, která probíhá v rámci mezinárodní kampaně „Light it up blue“ nebo-li „Rozsviťme se modře“. Jejím cílem je upozornit na problematiku poruch autistického spektra. Akce se koná v sobotu 27. dubna v českobudějovické Stromovce a moderovat ji bude herečka Dana Verzichová.

Výtěžek běhu je určen na zajištění kvalitních služeb pro klienty s autismem. Modrá barva v názvu akce symbolizuje komunikaci a sebevyjádření, tedy jednu z oblastí, v níž mají lidé s autismem největší potíže, a která je pro jejich pochopení a začlenění podstatnou bariérou. 

Jako každý rok je akce určena všem, kteří chtějí podpořit lidi s autismem a pomoci tak dobré věci. Připraveny jsou trasy pro sportovce i nesportovce v délce 900 m, 3,5 km a 7 km. Sportovci mohou běžet tras více. Pro nejmenší je připravena trasa 100 m a pro všechny zvídavé účastníky zajímavá naučná stezka se zábavnými úkoly. Start a cíl běhu bude u dětského hřiště ve Stromovce. Registrovat na jednotlivé běhy se můžete už nyní na facebookové stránce Auticentrum nebo přímo na místě akce od 9:00 hodin. Pro prvních 200 zaregistrovaných účastníků je připraven malý dárek.

Přes den se můžete těšit na bohatý doprovodný program, o který se postará kapela YAMABAND a její zpěvačka Nikola Votrubová, bubeníci z Wild Sticks, taneční skupina Dance4mom, akrobati z Akrojógy, stepařky z uskupení Blueberry a tanečníci Sharks Cherleaders z Ledenic. Nenechte si ujít postavení a vzlétnutí horkovzdušného balónu, modrý fotokoutek nebo autogramiádu fotbalistů Dynama. Děti se budou moci vyřádit nejen na hřišti ve Stromovce, ale i na skákacích hradech a trampolíně.

A co je navíc připraveno pro ty, kteří přijdou podpořit? Všichni zaregistrovaní účastníci budou zařazeni do slosování o hodnotné ceny, kterými podpořili akci sponzoři. Vyhrát můžete volné vstupenky do nově otevřené JUMP arény, Hopsária a BabyCentra Šikulka, poukazy na masáž, občerstvení v Mc Donalds nebo vstupenky na představení na otáčivé hlediště v Českém Krumlově.

Losovat se budou také poukazy na čištění interiéru aut od firmy Ladvik. Nebude chybět ani jídlo a pití, pro gurmány budou speciálně připraveny polévky od Soup Culture, tortilly a lívanečky z bistra Jdem tam nebo zákusky a káva od RAW Kočovka. Akci podpořil také minipivovar Beeranek, Šumavský pramen, Čevak, Madeta a rodiče dětí s autismem.

Na akci se podílejí rodiče a přátelé lidí s autismem ze spolku Autisté jihu. Modré oblečení na akci je více než vítáno.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Tři studentky si v Ševětíně dělají radost provozem kina, což dělá...

pátek, 19. dubna 2019, 15:03

Pocházejí ze Ševětína a jako malé si oblíbily místní kino, kam moc rády chodily. Proto je velmi mrzelo, když byl jeho provoz v...

AG Šperky zavítají opět na Palubu v Českých Budějovicích

středa, 17. dubna 2019, 17:22

Spojení jídla, šperků a krásného prostředí zaručují příjemně strávené odpoledne. Akce se koná v sobotu 20. dubna od 14 hodin v...

Jihočeské divadlo završí českou sezonu dramatem Rybí krev

středa, 17. dubna 2019, 16:01

Jihočeské divadlo uvede 18. dubna premiéru inscenace Rybí krev podle stejnojmenného románu Jiřího Hájíčka. Zrežírovala ji Natália...

Majáles letos přinese Keškobraní

středa, 17. dubna 2019, 12:02

Budějovický Majáles už potřetí vytáhne studenty do ulic díky celoměstské hře Keškobraní. Ta spojí principy...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se dnes ráno objevily obrysy postav a speciální pomníček, doplněný hashtagem #113. Ten symbolizuje počet usmrcených chodců při dopravních nehodách v ČR za loňský rok.

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.