Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ve Stromovce se opět poběží Modrý běh. Pomůže lidem s autismem

 
neděle, 21. dubna 2019, 17:10

Organizace Auticentrum pomáhající dětem a dospělým lidem s autismem pořádá už tradičně charitativní akci Modrý běh, která probíhá v rámci mezinárodní kampaně „Light it up blue“ nebo-li „Rozsviťme se modře“. Jejím cílem je upozornit na problematiku poruch autistického spektra. Akce se koná v sobotu 27. dubna v českobudějovické Stromovce a moderovat ji bude herečka Dana Verzichová.

Výtěžek běhu je určen na zajištění kvalitních služeb pro klienty s autismem. Modrá barva v názvu akce symbolizuje komunikaci a sebevyjádření, tedy jednu z oblastí, v níž mají lidé s autismem největší potíže, a která je pro jejich pochopení a začlenění podstatnou bariérou. 

Jako každý rok je akce určena všem, kteří chtějí podpořit lidi s autismem a pomoci tak dobré věci. Připraveny jsou trasy pro sportovce i nesportovce v délce 900 m, 3,5 km a 7 km. Sportovci mohou běžet tras více. Pro nejmenší je připravena trasa 100 m a pro všechny zvídavé účastníky zajímavá naučná stezka se zábavnými úkoly. Start a cíl běhu bude u dětského hřiště ve Stromovce. Registrovat na jednotlivé běhy se můžete už nyní na facebookové stránce Auticentrum nebo přímo na místě akce od 9:00 hodin. Pro prvních 200 zaregistrovaných účastníků je připraven malý dárek.

Přes den se můžete těšit na bohatý doprovodný program, o který se postará kapela YAMABAND a její zpěvačka Nikola Votrubová, bubeníci z Wild Sticks, taneční skupina Dance4mom, akrobati z Akrojógy, stepařky z uskupení Blueberry a tanečníci Sharks Cherleaders z Ledenic. Nenechte si ujít postavení a vzlétnutí horkovzdušného balónu, modrý fotokoutek nebo autogramiádu fotbalistů Dynama. Děti se budou moci vyřádit nejen na hřišti ve Stromovce, ale i na skákacích hradech a trampolíně.

A co je navíc připraveno pro ty, kteří přijdou podpořit? Všichni zaregistrovaní účastníci budou zařazeni do slosování o hodnotné ceny, kterými podpořili akci sponzoři. Vyhrát můžete volné vstupenky do nově otevřené JUMP arény, Hopsária a BabyCentra Šikulka, poukazy na masáž, občerstvení v Mc Donalds nebo vstupenky na představení na otáčivé hlediště v Českém Krumlově.

Losovat se budou také poukazy na čištění interiéru aut od firmy Ladvik. Nebude chybět ani jídlo a pití, pro gurmány budou speciálně připraveny polévky od Soup Culture, tortilly a lívanečky z bistra Jdem tam nebo zákusky a káva od RAW Kočovka. Akci podpořil také minipivovar Beeranek, Šumavský pramen, Čevak, Madeta a rodiče dětí s autismem.

Na akci se podílejí rodiče a přátelé lidí s autismem ze spolku Autisté jihu. Modré oblečení na akci je více než vítáno.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Tři studentky si v Ševětíně dělají radost provozem kina, což dělá...

pátek, 19. dubna 2019, 15:03

Pocházejí ze Ševětína a jako malé si oblíbily místní kino, kam moc rády chodily. Proto je velmi mrzelo, když byl jeho provoz v...

AG Šperky zavítají opět na Palubu v Českých Budějovicích

středa, 17. dubna 2019, 17:22

Spojení jídla, šperků a krásného prostředí zaručují příjemně strávené odpoledne. Akce se koná v sobotu 20. dubna od 14 hodin v...

Jihočeské divadlo završí českou sezonu dramatem Rybí krev

středa, 17. dubna 2019, 16:01

Jihočeské divadlo uvede 18. dubna premiéru inscenace Rybí krev podle stejnojmenného románu Jiřího Hájíčka. Zrežírovala ji Natália...

Majáles letos přinese Keškobraní

středa, 17. dubna 2019, 12:02

Budějovický Majáles už potřetí vytáhne studenty do ulic díky celoměstské hře Keškobraní. Ta spojí principy...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Arch Enemy, Amon Amarth, Powerwolf… Metalfest Open Air vsadil na ověřená jména a hlásí: Vyprodáno!

Na konci května zažije Plzeň invazi metalových fanoušků ze všech možný koutů Evropy. V pátek 31. května odstartuje na Lochotíně tradiční třídenní Metalfest Open Air a už nyní je jisté, že atmosféra bude opět elektrizující. Je vyprodáno, a tak kapely mohou počítat s maximální možnou podporou.

KOMENTÁŘ: Vyberte si 21 volených

Dvojí kvalita potravin. Nelegální migrace. Bezpečnost. Zdanění velkých nadnárodních firem. Čtyři věci, jejichž řešení považují Češi za klíčové. Ale také záležitosti, se kterými Česká republika sama nepohne. Premiér těžko přijde za Markem Zuckerbergem a neoznámí mu, že odteď bude Facebook platit vyšší daně. Stejně tak zcela určitě sám holýma rukama nevyřeší nelegální migraci. Vždycky k tomu budeme potřebovat ostatní státy, se kterými můžeme společně prosadit to, na co sami nemáme.

Život v Česku se za posledních sto let protáhl o tři desetiletí

Život v Česku se za poslední století výrazně prodloužil. Muži mají šanci žít o 29 let déle než jejich předci, ženy o 32 let. V roce 1920 naděje dožití Čechů činila 47 let a Češek 49,8 roku, předloni u mužů byla na 76 letech a u žen na 81,8 roku. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Na proměny stáří a stárnutí se zaměřuje dvoudenní konference, která dnes začala v Praze. Podle expertů přístup institucí a politiků ke stáří výrazně zaostává za demografickými změnami a v Česku by opatření k aktivnímu stárnutí měla cílit hlavně na početnou generaci 70. let, takzvané Husákovy děti.