Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zámecká jízdárna Alšovy jihočeské galerie láká na dvě vernisáže

 
úterý, 12. března 2019, 17:33

V zámecké jízdárně startují na konci března hned dvě výstavy s názvem Alois Kohout/Lecoque mon ami a Meziprůzkumy. Výstavám předchází vernisáže, které začínají v sobotu 23. března v půl třetí a ve tři hodiny odpoledne. Úvodního slova se ujme ředitel galerie Aleš Seifert. 

Alois Kohout, známý také pod francouzským pseudonymem Lecoque, působil dlouhou dobu na pařížském Montmartru. Zde tvořil v duchu modernismu pod vlivem postimpresionistického krajinářského křídla takzvaného École de Paris, jejímž důležitým představitelem byl například Maurice Utrillo. Výstava v Alšově jihočeské galerii je umělcovou první retrospektivou v České republice. Zájemci ji mohou vidět až do 26. května od 9 do 18 hodin. Vernisáž začíná v sobotu 23. března v 15 hodin.

Druhá vernisáž, která začíná o půl hodiny dříve, představí obměněnou expozici Meziprůzkumy / sbírka ajg 1300-2019. Hlavní myšlenkou zůstává prezentace toho nejlepšího ze souboru památek středověkého umění společně s českým moderním uměním nejen 20. století. V rámci expozice bude také představena multimediální intervence s názvem MADRE současného italského umělce Rubena Montiniho.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Kulturní tipy: Zajít můžete do divadla nebo na koncert

úterý, 12. března 2019, 14:25

Kromě bláznivé francouzské komedie a koncertu Jihočeské filharmonie se Sketami můžete zamířit s dětmi na edukativní představení...

KULTURNÍ: Zábavu Garanduje Dank tour nebo The.Switch

pátek, 8. března 2019, 09:49

Konec týdne nabídne kulturní program opravdu pro každého, od nejmenších diváků až po „dědečky“.

Třebínský ples láká na bohatou tombolu. Vstupenky jsou stále v prodeji

úterý, 5. března 2019, 16:22

Nevíte, kam vyrazit o nadcházejícím víkendu? Jako ideální příležitost, kde strávit sobotní večer, se jeví tradiční sportovní ples...

Kulturní tipy: Vraťte se do baroka, nebo až do doby kamenné

úterý, 5. března 2019, 12:11

Klasiku vám v úterý zahrají studenti Konzervatoře a ve středu Jihočeská filharmonie. Klasikou divadelních prken je už také hra...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nejstarší MHD v Česku slaví 150 let. Česká pošta vydala k výročí městské dopravy v Brně speciální známku

Město Brno si letos připomíná 150. let koněspřežné tramvaje v Brně. K výročí vytvořila Česká pošta ve spolupráci s Klubem filatelistů Alfonse Muchy novou poštovní známku. Hlavním motivem se stala právě tramvaj zvaná koňka. Zájemci si mohou známku zakoupit na kterékoli přepážce, a to až do vyprodání zásob.

Babišova vláda po 17 hodinách jednání ustála hlasování o nedůvěře

Vláda ANO a ČSSD ustála i druhé hlasování o nedůvěře. Opozici, která schůzi iniciovala kvůli unijním auditům na téma střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO), se podobně jako před půl rokem nepodařilo sehnat ve Sněmovně potřebných 101 hlasů proti kabinetu. Kromě poslanců ANO a ČSSD podpořili vládu také poslanci KSČM, kteří se zdrželi hlasování. Pro vládu i proti ní hlasovalo 85 zákonodárců. Zasedání začalo ve středu dopoledne a skončilo ve čtvrtek v ranních hodinách, trvalo zhruba 17 hodin.

FOTO: Greenpeace vtrhlo na valnou hromadu ČEZ. Jedna z aktivistek přišla v převleku za uhlí

Dnešní valnou hromadu energetické společnosti ČEZ přerušil na 45 minut protest aktivistů ekologické organizace Greenpeace. Do sálu kongresového centra Cubex, kde se akce koná, vniklo ve 12:45 šest aktivistů. Další dvacítka zůstala stát v přísálí nad schodištěm. Protestovali proti možnému prodeji hnědouhelné elektrárny Počerady. Na výzvu policie budovu v poklidu opustili.