Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kulturní tipy: Zajít můžete do divadla nebo na koncert

 
úterý, 12. března 2019, 14:25

Kromě bláznivé francouzské komedie a koncertu Jihočeské filharmonie se Sketami můžete zamířit s dětmi na edukativní představení Dělej, sdílej!

Úterý 12. března

Sebastien Thiéry: Dva nahatý chlapi – Metropol – Divadelní sál – 19:00
Divadlo Palace přijíždí zahrát bláznivou komedii kontroverzního francouzského autora Sebastiena Thiéry. Seriózní advokát, věrný manžel a otec dvou dětí se jednoho dne probudí nahý v posteli se svým kolegou z práce. Ani jeden netuší, jak se do této situace dostali, manželka jednoho z nich však vymyslí způsob, jak zjistit pravdu. Zní to jako skvělá zábava! Hrají: Martin Zounar, Martina Randová, Martin Kraus, Daniela Šinkorová, režie: Antonín Procházka.

Středa 13. března

Dělej, sdílej! – Malé divadlo – 10:00
Interaktivně – vzdělávací divadelní představení o současných možnostech i hrozbách sociálních sítí využívá techniku „divadlo jako fórum“. Společný projekt Malého divadla a Ateliéru 3D se zaměřuje na kyberšikanu, která je v dnešní době jedním z nejrozšířenějších sociálně patologických jevů ve většině základních škol. Návštěvníci od osmi let zde zjistí, jak se jí bránit, kde hledat pomoc nebo jak se s jejími následky vypořádat.

Čtvrtek 14. března

Skety a Jihočeská filharmonie – Metropol – Divadelní sál – 19:00
Skety, to je šestičlenné vokální těleso, které působí na domácí i mezinárodní jazzové scéně od roku 2014. Rádi posouvají hranice a vytváří tak svůj osobitý zvuk i styl. Sólisté: Veronika Vítová (zpěv), Alice Bauer (zpěv), Marta Kloučková (zpěv), Michal Strnad (zpěv), Štěpán Janoušek (zpěv); Dirigent: Chuhei Iwasaki.

Napsal(a) Klára Havlínová | Foto Jihočeské divadlo/ Petr Zikmund
 


 

Kam dál?

KULTURNÍ: Zábavu Garanduje Dank tour nebo The.Switch

pátek, 8. března 2019, 09:49

Konec týdne nabídne kulturní program opravdu pro každého, od nejmenších diváků až po „dědečky“.

Třebínský ples láká na bohatou tombolu. Vstupenky jsou stále v prodeji

úterý, 5. března 2019, 16:22

Nevíte, kam vyrazit o nadcházejícím víkendu? Jako ideální příležitost, kde strávit sobotní večer, se jeví tradiční sportovní ples...

Kulturní tipy: Vraťte se do baroka, nebo až do doby kamenné

úterý, 5. března 2019, 12:11

Klasiku vám v úterý zahrají studenti Konzervatoře a ve středu Jihočeská filharmonie. Klasikou divadelních prken je už také hra...

KULTURNÍ TIPY: Chcete vědět, co je Mydy Rabycad?

pátek, 1. března 2019, 16:55

V pátek to můžete zjistit! Kapela totiž v rámci svého turné zavítá i do klubu K2. Čeká vás toho ale mnohem víc

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se dnes ráno objevily obrysy postav a speciální pomníček, doplněný hashtagem #113. Ten symbolizuje počet usmrcených chodců při dopravních nehodách v ČR za loňský rok.

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.