Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kulturní tipy: Zajít můžete do divadla nebo na koncert

 
úterý, 12. března 2019, 14:25

Kromě bláznivé francouzské komedie a koncertu Jihočeské filharmonie se Sketami můžete zamířit s dětmi na edukativní představení Dělej, sdílej!

Úterý 12. března

Sebastien Thiéry: Dva nahatý chlapi – Metropol – Divadelní sál – 19:00
Divadlo Palace přijíždí zahrát bláznivou komedii kontroverzního francouzského autora Sebastiena Thiéry. Seriózní advokát, věrný manžel a otec dvou dětí se jednoho dne probudí nahý v posteli se svým kolegou z práce. Ani jeden netuší, jak se do této situace dostali, manželka jednoho z nich však vymyslí způsob, jak zjistit pravdu. Zní to jako skvělá zábava! Hrají: Martin Zounar, Martina Randová, Martin Kraus, Daniela Šinkorová, režie: Antonín Procházka.

Středa 13. března

Dělej, sdílej! – Malé divadlo – 10:00
Interaktivně – vzdělávací divadelní představení o současných možnostech i hrozbách sociálních sítí využívá techniku „divadlo jako fórum“. Společný projekt Malého divadla a Ateliéru 3D se zaměřuje na kyberšikanu, která je v dnešní době jedním z nejrozšířenějších sociálně patologických jevů ve většině základních škol. Návštěvníci od osmi let zde zjistí, jak se jí bránit, kde hledat pomoc nebo jak se s jejími následky vypořádat.

Čtvrtek 14. března

Skety a Jihočeská filharmonie – Metropol – Divadelní sál – 19:00
Skety, to je šestičlenné vokální těleso, které působí na domácí i mezinárodní jazzové scéně od roku 2014. Rádi posouvají hranice a vytváří tak svůj osobitý zvuk i styl. Sólisté: Veronika Vítová (zpěv), Alice Bauer (zpěv), Marta Kloučková (zpěv), Michal Strnad (zpěv), Štěpán Janoušek (zpěv); Dirigent: Chuhei Iwasaki.

Napsal(a) Klára Havlínová | Foto Jihočeské divadlo/ Petr Zikmund
 


 

Kam dál?

KULTURNÍ: Zábavu Garanduje Dank tour nebo The.Switch

pátek, 8. března 2019, 09:49

Konec týdne nabídne kulturní program opravdu pro každého, od nejmenších diváků až po „dědečky“.

Třebínský ples láká na bohatou tombolu. Vstupenky jsou stále v prodeji

úterý, 5. března 2019, 16:22

Nevíte, kam vyrazit o nadcházejícím víkendu? Jako ideální příležitost, kde strávit sobotní večer, se jeví tradiční sportovní ples...

Kulturní tipy: Vraťte se do baroka, nebo až do doby kamenné

úterý, 5. března 2019, 12:11

Klasiku vám v úterý zahrají studenti Konzervatoře a ve středu Jihočeská filharmonie. Klasikou divadelních prken je už také hra...

KULTURNÍ TIPY: Chcete vědět, co je Mydy Rabycad?

pátek, 1. března 2019, 16:55

V pátek to můžete zjistit! Kapela totiž v rámci svého turné zavítá i do klubu K2. Čeká vás toho ale mnohem víc

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman: Nemocnice ve čtvrtek zveřejní moji zdravotní dokumentaci

Ředitel Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) Miroslav Zavoral ve čtvrtek zveřejní kompletní zdravotní dokumentaci prezidenta Miloše Zemana. Při odchodu z Poslanecké sněmovny to dnes Zeman řekl novinářům. Zopakoval, že nemá jiný zdravotní problém než bolavé nohy, a na dotaz novináře doplnil, že nemíní kvůli svému zdravotnímu stavu skončit ve funkci.

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Prezident Miloš Zeman dorazil dnes dopoledne do Poslanecké sněmovny. Před poslanci hodlá podpořit návrh státního rozpočtu na příští rok, který vláda připravila se schodkem 40 miliard. Opozice návrh kritizuje a navržený deficit označuje za příliš vysoký. Zeman už dříve řekl, že návrh podporuje a pokud v něm Sněmovna při projednávání neudělá zásadní změny, je připraven zákon o státním rozpočtu podepsat.

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.