Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kulturní tipy: Zajít můžete do divadla nebo na koncert

 
úterý, 12. března 2019, 14:25

Kromě bláznivé francouzské komedie a koncertu Jihočeské filharmonie se Sketami můžete zamířit s dětmi na edukativní představení Dělej, sdílej!

Úterý 12. března

Sebastien Thiéry: Dva nahatý chlapi – Metropol – Divadelní sál – 19:00
Divadlo Palace přijíždí zahrát bláznivou komedii kontroverzního francouzského autora Sebastiena Thiéry. Seriózní advokát, věrný manžel a otec dvou dětí se jednoho dne probudí nahý v posteli se svým kolegou z práce. Ani jeden netuší, jak se do této situace dostali, manželka jednoho z nich však vymyslí způsob, jak zjistit pravdu. Zní to jako skvělá zábava! Hrají: Martin Zounar, Martina Randová, Martin Kraus, Daniela Šinkorová, režie: Antonín Procházka.

Středa 13. března

Dělej, sdílej! – Malé divadlo – 10:00
Interaktivně – vzdělávací divadelní představení o současných možnostech i hrozbách sociálních sítí využívá techniku „divadlo jako fórum“. Společný projekt Malého divadla a Ateliéru 3D se zaměřuje na kyberšikanu, která je v dnešní době jedním z nejrozšířenějších sociálně patologických jevů ve většině základních škol. Návštěvníci od osmi let zde zjistí, jak se jí bránit, kde hledat pomoc nebo jak se s jejími následky vypořádat.

Čtvrtek 14. března

Skety a Jihočeská filharmonie – Metropol – Divadelní sál – 19:00
Skety, to je šestičlenné vokální těleso, které působí na domácí i mezinárodní jazzové scéně od roku 2014. Rádi posouvají hranice a vytváří tak svůj osobitý zvuk i styl. Sólisté: Veronika Vítová (zpěv), Alice Bauer (zpěv), Marta Kloučková (zpěv), Michal Strnad (zpěv), Štěpán Janoušek (zpěv); Dirigent: Chuhei Iwasaki.

Napsal(a) Klára Havlínová | Foto Jihočeské divadlo/ Petr Zikmund
 


 

Kam dál?

KULTURNÍ: Zábavu Garanduje Dank tour nebo The.Switch

pátek, 8. března 2019, 09:49

Konec týdne nabídne kulturní program opravdu pro každého, od nejmenších diváků až po „dědečky“.

Třebínský ples láká na bohatou tombolu. Vstupenky jsou stále v prodeji

úterý, 5. března 2019, 16:22

Nevíte, kam vyrazit o nadcházejícím víkendu? Jako ideální příležitost, kde strávit sobotní večer, se jeví tradiční sportovní ples...

Kulturní tipy: Vraťte se do baroka, nebo až do doby kamenné

úterý, 5. března 2019, 12:11

Klasiku vám v úterý zahrají studenti Konzervatoře a ve středu Jihočeská filharmonie. Klasikou divadelních prken je už také hra...

KULTURNÍ TIPY: Chcete vědět, co je Mydy Rabycad?

pátek, 1. března 2019, 16:55

V pátek to můžete zjistit! Kapela totiž v rámci svého turné zavítá i do klubu K2. Čeká vás toho ale mnohem víc

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Bývalému radnímu uložil soud za korupci podmínku

Vrchní soud v Praze dnes zrušil pětiletý trest pro bývalého radního Libereckého kraje za ČSSD Zdeňka Bursu za korupci. Místo něj mu uložil tříletou podmínku se čtyřletým odkladem. Nov to dnes sdělila mluvčí soudu Simona Heranová. Bursa také podle verdiktu musí zaplatit 500 tisíc korun jako peněžitý trest, jinak stráví ve vězení 2,5 roku. Dnešní rozsudek je pravomocný.

Míra Čemus, pětadvacet let je podkovářem. Měl nakročeno i na žokeje, ale neměnil by

Jaromír Čemus, nebo prostě jednoduše Míra, už pětadvacet let dělá podkováře. Pohádkové povolání ale není zas taková prča, jak to vypadá. Stejně by ale Míra ani po letech neměnil. Práce se zvířaty, svobodné zaměstnání... A koneckonců vlastně ani nic jiného pořádně neumí.

Po vydatném dešti stoupají řeky na severu ČR, pršet bude dál

Kvůli vydatnému a vytrvalému dešti od rána stoupají hladiny řek odvodňující hory na severu a severovýchodě země. Na toku Senice v Ústí na Vsetínsku platí třetí povodňový stupeň. Hladina stoupla rychle, podle starosty již voda zatopila tři rodinné domy. Řeka Jičínka v Novém Jičíně dosáhla druhého stupně povodňové aktivity a je pravděpodobné, že ještě odpoledne dosáhne stupně třetího.