Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

KULTURNÍ TIPY: Na jihu zazáří Iva Janžurová i Roman Tomeš

 
úterý, 5. února 2019, 11:21

Známé tváře z hudebního i divadelního světa si pro vás připravily zábavný program na začátek týdne. Tak kam půjdete?

Úterý 5. února

Roman Tomeš – Navěky Tour 2019 – MC Fabrika – 20:00
Známý muzikálový zpěvák a herec Roman Tomeš vyjíždí na své první klubové turné s vlastním autorským debutovým albem Navěky. Tak neváhejte a buďte u toho!

Středa 6. února

Přisámbůh – Studiová scéna Na Půdě – 19:30
Černá komedie, která měla premiéru na Broadwayi teprve před pár lety, ukazuje, co se stane, když začnete dělat a říkat opravdu to, co chcete. Ve hře Přisámbůh se tohoto úkolu zhostí maňásek Tyron coby oživnutá ruka teenagera Jasona.

Čtvrtek 7. února

Iva Janžurová: Veletoč – Metropol – Divadelní sál – 19:00
Divadlo Kalich opět přijíždí na jih, tentokrát s autorskou komedií herecké legendy Ivy Janžurové. Hra, jejíž námět napsala Jana Paulová, vypráví o dvojici sourozenců Božence a Arnoštovi, který se díky sestře oženil s Helgou. Po letech se však jejich manipulace, očekávání a snahy dostávají do kritického veletoče.

Napsal(a) Klára Havlínová | Foto Jihočeské divadlo, Petr Neubert
 


 

Kam dál?

Marotha: S Love Gangsters byla vždycky strašná sranda. Asi nám to...

sobota, 2. února 2019, 09:44

Budějcká kapela Love Gangsters slavila před lety celkem slušné úspěchy. Měla našlápnuto, ale nakonec zmizela ze scény. Nyní je...

KULTURNÍ TIPY: Další ples, na kterém nesmíte chybět

pátek, 1. února 2019, 13:21

Tentokrát vás na parket pozve Rotary klub, ale kromě benefičního plesu si můžete užít i další akce: kino, divadlo nebo výstava.

Velbloud pořádá rockový večer pro charitu. Vystoupí i známé kanadské...

pátek, 1. února 2019, 09:12

První rockový večer pro charitu Třeboň v tomto roce se koná v sobotu 2. února v Music baru Velbloud. Před samotným koncertem se...

KULTURNÍ TIPY: Zabydlete se v Divadelním sále

úterý, 29. ledna 2019, 12:07

Pokud se vám zdá, že v lednu ve městě „chcíp pes“, o Divadelním sále Metropolu to rozhodně neplatí. Vyberte si z akcí na začátku...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.