Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

České Budějovice objektivem Milana Bindera a perem Martina Maršíka: Kácet, či nekácet?

 
sobota, 8. prosince 2018, 15:00

Je zimní den. Stojím na Senovážném náměstí a dívám se směrem na naše Jihočeské muzeum. Je to krásná novoromantická budova, která byla dokončena na začátku dvacátého století. V poslední době se ale nemohu zbavit dojmu, že dříve byl pohled na ni hezčí.

Smrky před ní rostou a rostou a ukrajují její mohutnost a eleganci. Stále více zakrývají to, co by mělo být vidět. Jsou, dle mého názoru, přerostlé. Prosím, nepodsouvejte mi, že chci betonové město. Nechci, jsem pro zeleň, jsem pro více stromů na území města. Zde bych ale brousil pilu. Pak bych vzal rýč a vysadil zde jiný typ dřevin, který by se lépe hodil do tohoto prostoru.

Pozemek patří městu a město tak může konat. Vzhled Senovážného náměstí by se ale měl řešit komplexně. Nechť tedy promluví odborníci.

Je samozřejmě možné navrhnout Radě města, aby se přerostlými stromy zabývala. Možná bych byl vyslyšen, možná že ne. Než ale toto případně oficiálně navrhnu, rád bych znal váš názor. Kácet, či nekácet?

Celou situaci můžete posoudit na Milanových srovnávacích fotografiích. Nejstarší přiložený snímek je z roku 1903. Fotografie, kde se opravuje fasáda Jihočeského muzea, je z poloviny devadesátých let minulého století. Ostatní snímky jsou současné.

 

Kácet, či nekácet stromy před muzeem na Senu?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Celkem hlasovalo 273 čtenářů
 
Napsal Martin Maršík | Foto Milan Binder
 


 

Kam dál?

Instagram mi nechybí, mám bez něj víc času, říká fotografka Markéta...

sobota, 8. prosince 2018, 07:00

V budějckém Café Hostel vystavuje mladá fotografka Markéta Dadáková. Nestandardními metodami úprav ukazuje perspektivy fotek,...

KULTURNÍ TIPY: Těšíte se na Xindla?

pátek, 7. prosince 2018, 14:49

Xindl X přijíždí s novou deskou a zaručeně vás bude bavit. Kromě toho si v pátek můžete zajít poslechnout taky Lakomou Barku,...

FOTO: Letní kino v prosinci? Unikátní projekt E.ONu míří po Praze do...

pátek, 7. prosince 2018, 12:13

Příznivci kinematografie by měli zpozornit. Sokolák se stane od 12. do 16. prosince místem, kde můžou malí i velcí filmoví...

Měli bychom brát tetování jako umění, říká ředitel Alšovy jihočeské...

čtvrtek, 6. prosince 2018, 19:54

Šest let už stojí v čele Alšovy jihočeské galerie Aleš Seifert. Podle svých slov dynamický, benevolentní, ale v určité míře i...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na webu Mirošovic byl zveřejněný výsledek eurovoleb,už byl stažen

Na webu Mirošovic byl včera odpoledne krátce zveřejněný výsledek eurovoleb v této středočeské obci. Výsledky hlasování o Evropském parlamentu lze přitom v celé EU, tedy i v České republice zveřejňovat až v neděli před půlnocí, kdy už odhlasují voliči ve všech členských státech. Podle kraje šlo o chybu volební komise. Výsledky z webu po upozornění krajského úřadu zmizely, řekla vedoucí oddělení správních agend Středočeského kraje Eva Jůzová.

Reklamace v kadeřnictví? Lépe jí předcházet

Nepovedená úprava vlasů je něco, co se řada spotřebitelů a spotřebitelek bojí reklamovat. Zákazník si nemusí nechat líbit to, co mu kadeřník na hlavě napáchal. Nápravu může žádat za křivý sestřih, špatně obarvené vlasy nebo tehdy, když prodloužené vlasy vypadávají. Nespokojenost s výsledkem je třeba oznámit kadeřníkovi co nejdříve.

Před půlnocí budou zveřejněny výsledky českých eurovoleb

Hodinu před půlnocí by dnes měly být zveřejněny výsledky letošních voleb českých europoslanců. I když hlasování v ČR skončilo už v sobotu, Český statistický úřad může výsledky zveřejnit až po 23:00. Důvodem je to, že ve většině států unie si budou voliči své europoslance vybírat až v tento den, jako poslední skončí hlasování v Itálii.