Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

KULTURNÍ TIPY: Těšíte se na Xindla?

 
pátek, 7. prosince 2018, 14:49

Xindl X přijíždí s novou deskou a zaručeně vás bude bavit. Kromě toho si v pátek můžete zajít poslechnout taky Lakomou Barku, Sarah, Spolektiv nebo Jakub Děkan Band.

Pátek 7. prosince

Vánoční koncert Českobudějovického dětského pěveckého sboru Carmína – DK Metropol – Divadelní sál – 18:00
Tradiční vánoční koncert dětského pěveckého sboru Carmína a mládežnického sboru Cantika vás potěší i letos před Vánoci. Vystoupí sedm oddělení sboru a zazní nejen tradiční vánoční koledy, ale i skladby našich a zahraničních autorů.

Xindl X: Sexy Exity – Tour 2018 – KD Vltava – 20:00
Úspěšný český zpěvák s nezaměnitelnými texty obměnil kapelu a natočil s ní novou desku Sexy Exity. V nových písních zazní nové hudební motivy i nástroje, přesto však písničkář zůstává vtipný a nad věcí tak, jak ho máme rádi. Tak přijďte!

Sobota 8. prosince

Helios – Club Highway 61 – 19:30
Popová kapela z Plzně vznikla už kolem roku 1994 a od té doby si její hudba zachovala novoromantickou tvář, která se snaží vyjádřit niterné nálady a pocity.

Koncerty na náměstí – Náměstí Přemysla Otakara II.
V sobotu vás čekají koncerty kapel Výborný Trio, Sem Tam, MP3 a Element, a to na adventních trzích od 15, 17, 18:30 a 20:30 hodin.

Neděle 9. prosince

Klobouk ve křoví – Jihočeské divadlo – 19:00
Užijte si večer s písněmi Osvobozeného divadla, pod kterými je podepsaný Jaroslav Ježek. Sbor opery Jihočeského divadla přináší pestrou kytici legendárních písniček v rytmu foxtrotu, blues, tanga, waltzu, rumby, slowfoxu i písničky pochodové a trampské.

Pondělí 10. prosince

Jana Kupčáková – New York – Kino Kotva – galerie
Cestovatelka, fotografka a lektorka focení Jana Kupčáková se zaměřuje na reportážní a street fotografii, což zúročila při návštěvě světové metropole New Yorku.

Napsal(a) Klára Havlínová | Foto Alena Voglová
 


 

Kam dál?

FOTO: Letní kino v prosinci? Unikátní projekt E.ONu míří po Praze do...

pátek, 7. prosince 2018, 12:13

Příznivci kinematografie by měli zpozornit. Sokolák se stane od 12. do 16. prosince místem, kde můžou malí i velcí filmoví...

Aktualizováno 6. prosince 2018, 18:22

Muž v Budějcích údajně znásilnil školačku. Policie hledá svědky,...

čtvrtek, 6. prosince 2018, 18:02

Závažný trestný čin znásilnění školačky základní školy vyšetřují podle dostupných informací od středy policisté z Českých...

SOUTĚŽ: V Nasvícené zoo se objeví lední medvěd nebo tučňáci

čtvrtek, 6. prosince 2018, 16:21

Zoo Hluboká v letošním roce opět láká na vánoční atmosféru a tisíce malých světýlek. Více nám prozradí pan Martin Švihel přímo ze...

Dozorčí rada budějcké teplárny má nového předsedu. Je jím Roman...

čtvrtek, 6. prosince 2018, 15:03

Dozorčí rada budějcké teplárny má nového předsedu. Členové rady do svého čela zvolili dosavadního místopředsedu Romana Kubíčka.

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Hradecký kraj se kromě BusLine dohodl se všemi dopravci

Královéhradecký kraj se dohodl se sedmi z osmi autobusových dopravců na podmínkách nových smluv, podle kterých budou dopravci jezdit od 1. dubna. Shodu kraj zatím nenalezl se semilskou společností BusLine. Osm z jedenácti autobusových dopravců kraji vypovědělo k 31. březnu smlouvy na zajištění dotované linkové autobusové dopravy. Představuje to 97 procent dopravy v kraji. Dopravci chtějí od kraje více peněz, a to především na mzdy řidičů.

Jelen Standa se loni podruhé narodil. V Lánské oboře se má čile k světu

Kauzu jelena Standy, který v únoru loňského roku napadl jednoho z návštěvníků sledovala celá republika. Standa měl být za napadení utracen, díky petici se ale přestěhoval do Lánské obory, kde se mu podle slov ředitele daří velmi dobře a možná ho v příštím roce bude čekat i seznámení s jeho nastávající.

Ode dneška musí projít hovězí z Polska kontrolou

Dovozci musí od dnešního dne veškeré hovězí maso z Polska zkontrolovat v certifikované laboratoři. Dokud nebudou hotovy výsledky testů, maso nebude smět na trh. Ve středu to ohlásil ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD). Reagoval tak na nález 700 kilogramů polského hovězího nakaženého salmonelou, které bylo ve skladu ve středních Čechách. Veterináři by dnes měli zveřejnit mimořádná opatření, kterými se povinnost stane platnou. Policie se již od středy zaměřila na kontrolu nákladních vozidel, pokud budou mít podezření na problematické zboží, vyrozumí krajské veterináře.