Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

KULTURNÍ TIPY: Těšíte se na Xindla?

 
pátek, 7. prosince 2018, 14:49

Xindl X přijíždí s novou deskou a zaručeně vás bude bavit. Kromě toho si v pátek můžete zajít poslechnout taky Lakomou Barku, Sarah, Spolektiv nebo Jakub Děkan Band.

Pátek 7. prosince

Vánoční koncert Českobudějovického dětského pěveckého sboru Carmína – DK Metropol – Divadelní sál – 18:00
Tradiční vánoční koncert dětského pěveckého sboru Carmína a mládežnického sboru Cantika vás potěší i letos před Vánoci. Vystoupí sedm oddělení sboru a zazní nejen tradiční vánoční koledy, ale i skladby našich a zahraničních autorů.

Xindl X: Sexy Exity – Tour 2018 – KD Vltava – 20:00
Úspěšný český zpěvák s nezaměnitelnými texty obměnil kapelu a natočil s ní novou desku Sexy Exity. V nových písních zazní nové hudební motivy i nástroje, přesto však písničkář zůstává vtipný a nad věcí tak, jak ho máme rádi. Tak přijďte!

Sobota 8. prosince

Helios – Club Highway 61 – 19:30
Popová kapela z Plzně vznikla už kolem roku 1994 a od té doby si její hudba zachovala novoromantickou tvář, která se snaží vyjádřit niterné nálady a pocity.

Koncerty na náměstí – Náměstí Přemysla Otakara II.
V sobotu vás čekají koncerty kapel Výborný Trio, Sem Tam, MP3 a Element, a to na adventních trzích od 15, 17, 18:30 a 20:30 hodin.

Neděle 9. prosince

Klobouk ve křoví – Jihočeské divadlo – 19:00
Užijte si večer s písněmi Osvobozeného divadla, pod kterými je podepsaný Jaroslav Ježek. Sbor opery Jihočeského divadla přináší pestrou kytici legendárních písniček v rytmu foxtrotu, blues, tanga, waltzu, rumby, slowfoxu i písničky pochodové a trampské.

Pondělí 10. prosince

Jana Kupčáková – New York – Kino Kotva – galerie
Cestovatelka, fotografka a lektorka focení Jana Kupčáková se zaměřuje na reportážní a street fotografii, což zúročila při návštěvě světové metropole New Yorku.

Napsal(a) Klára Havlínová | Foto Alena Voglová
 


 

Kam dál?

FOTO: Letní kino v prosinci? Unikátní projekt E.ONu míří po Praze do...

pátek, 7. prosince 2018, 12:13

Příznivci kinematografie by měli zpozornit. Sokolák se stane od 12. do 16. prosince místem, kde můžou malí i velcí filmoví...

Měli bychom brát tetování jako umění, říká ředitel Alšovy jihočeské...

čtvrtek, 6. prosince 2018, 19:54

Šest let už stojí v čele Alšovy jihočeské galerie Aleš Seifert. Podle svých slov dynamický, benevolentní, ale v určité míře i...

FILMOVÉ PREMIÉRY: Dejte pozor, ať se neocitnete Ve spárech ďábla

čtvrtek, 6. prosince 2018, 17:43

První prosincový čtvrtek přináší hned několik filmových novinek. Jednou z nich bude hororový snímek pro ty, kteří mají pro strach...

SOUTĚŽ: V Nasvícené zoo se objeví lední medvěd nebo tučňáci

čtvrtek, 6. prosince 2018, 16:21

Zoo Hluboká v letošním roce opět láká na vánoční atmosféru a tisíce malých světýlek. Více nám prozradí pan Martin Švihel přímo ze...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na webu Mirošovic byl zveřejněný výsledek eurovoleb,už byl stažen

Na webu Mirošovic byl včera odpoledne krátce zveřejněný výsledek eurovoleb v této středočeské obci. Výsledky hlasování o Evropském parlamentu lze přitom v celé EU, tedy i v České republice zveřejňovat až v neděli před půlnocí, kdy už odhlasují voliči ve všech členských státech. Podle kraje šlo o chybu volební komise. Výsledky z webu po upozornění krajského úřadu zmizely, řekla vedoucí oddělení správních agend Středočeského kraje Eva Jůzová.

Reklamace v kadeřnictví? Lépe jí předcházet

Nepovedená úprava vlasů je něco, co se řada spotřebitelů a spotřebitelek bojí reklamovat. Zákazník si nemusí nechat líbit to, co mu kadeřník na hlavě napáchal. Nápravu může žádat za křivý sestřih, špatně obarvené vlasy nebo tehdy, když prodloužené vlasy vypadávají. Nespokojenost s výsledkem je třeba oznámit kadeřníkovi co nejdříve.

Před půlnocí budou zveřejněny výsledky českých eurovoleb

Hodinu před půlnocí by dnes měly být zveřejněny výsledky letošních voleb českých europoslanců. I když hlasování v ČR skončilo už v sobotu, Český statistický úřad může výsledky zveřejnit až po 23:00. Důvodem je to, že ve většině států unie si budou voliči své europoslance vybírat až v tento den, jako poslední skončí hlasování v Itálii.