Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

KULTURNÍ TIPY: Rozparádí vás Děti ráje, Glenn Miller, Trautenberk i Kreyson

 
pátek, 16. listopadu 2018, 13:20

V sobotu to bude opravdu nabité, kromě níže zmíněných akcí proběhnou taky koncerty slovenské kapely hrající lidové písně Kollárovci (v Metropolu), heavy-metalové legendy Kreyson (v Gerbeře / Budvar Areně), Tria Traktůrek nebo skupiny Bonsai č. 3.

Pátek 16. listopadu

Večery S – Trio de Compostela, Paaya Pokorný, John Beer – Divadlo U Kapličky – 19:00
Hudba Tria de Compostela, jak už název napovídá, má základy ve španělské hudbě, ale inspiruje se i v českém, chorvatském či anglickém folku a rocku. Pavel Paaya Pokorný je autor mnoha skladeb a básní, který se se svou akustikou kytarou věnuje pouličnímu umění. Tentokrát zahraje s Romanem Soukupem. A bluegrassová kapela John Beer vznikla v roce 2015 ve Velešíně, kde také pořádá pravidelné hudební večery.

Sobota 17. listopadu

Děti ráje Tour 2018 – Budvar aréna – 19:00
Nejúspěšnější český muzikál Děti ráje se vrací se svou show, která je nabitá důvěrně známými hity, strhujícími světelnými efekty a nápaditou choreografií. Přijďte si zanotovat Decibely lásky, Pár přátel, Poupata, Céčka, Nonstop a mnohé další – prostě nostalgie jako hrom!

Jemnostsvět 2018 – KD Vltava – 19:30
Kapela Trautenberk se po vydání nového alba vypravila na podzimní tour Jemnostsvět. Co vás čeká? Kromě nových songů taky speciální scéna a dlouhý set, ale především spousta hudební zábavy s touhle klatovskou alternativně metalovou partičkou.

Neděle 18. listopadu

Swingový koncert Glenn Miller! s kapkou J. Ježka – Metropol – Malá scéna – 18:30
Swing Band Pražského salonního orchestru, to je 11 hudebníků, kteří vám zahrají klasické hity, jako třeba: Louis Armstrong – What A Wonderfull World, Glenn Miller/Medley – Moonlight Serenade – Star Dust – Strings of Pearls, Jaroslav Ježek – Svítá, Nebe na Zemi a další. Diriguje Václav Vomáčka.

Pondělí 19. listopadu

Opereta gala – Metropol – 19:00
Kdo miluje operetu, nesmí chybět na prvním z cyklu pořadů, které se budou tomuto žánru věnovat. Pro začátek se můžete těšit na výlet do Francie, kde to všechno začalo. V pořadu zazní několik známých i méně známých klenotů francouzské operety.

Napsal(a) Klára Havlínová | Foto Pavla Sedláčková - Photography
 


 

Kam dál?

Náměstí ozdobí vánoční stromeček. Bude jím jedle korejská z Dobré Vody

pátek, 16. listopadu 2018, 06:54

Už v sobotu 17. listopadu ozdobí budějcké náměstí vánoční strom. Je to jedle korejská a jí zhruba osmatřicet let. Městu jí...

FOTO/VIDEO: Na Sokolském ostrově se cinkalo klíči. Lidé požadují...

čtvrtek, 15. listopadu 2018, 20:10

I v Budějcích se dnes v podvečer demonstrovalo kvůli událostem ohledně Andreje Babiše. Na Sokolském ostrově se sešly desítky...

Primátorem Budějc byl zvolen Jiří Svoboda. Město bude mít šest...

čtvrtek, 15. listopadu 2018, 17:26

Zastupitelé Českých Budějovic dnes opět zvolili primátorem Jiřího Svobodu. Město bude řídit koalice ANO, HOPB, Společně pro...

Jihočeská univerzita má nedostatek studentů na kolejích, ubytovává...

čtvrtek, 15. listopadu 2018, 06:51

Studentům Jihočeské univerzity se nevyplatí ubytování na jejích kolejích. Škola z ekonomických důvodů podepsala smlouvu na...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Hradecký kraj se kromě BusLine dohodl se všemi dopravci

Královéhradecký kraj se dohodl se sedmi z osmi autobusových dopravců na podmínkách nových smluv, podle kterých budou dopravci jezdit od 1. dubna. Shodu kraj zatím nenalezl se semilskou společností BusLine. Osm z jedenácti autobusových dopravců kraji vypovědělo k 31. březnu smlouvy na zajištění dotované linkové autobusové dopravy. Představuje to 97 procent dopravy v kraji. Dopravci chtějí od kraje více peněz, a to především na mzdy řidičů.

Jelen Standa se loni podruhé narodil. V Lánské oboře se má čile k světu

Kauzu jelena Standy, který v únoru loňského roku napadl jednoho z návštěvníků sledovala celá republika. Standa měl být za napadení utracen, díky petici se ale přestěhoval do Lánské obory, kde se mu podle slov ředitele daří velmi dobře a možná ho v příštím roce bude čekat i seznámení s jeho nastávající.

Ode dneška musí projít hovězí z Polska kontrolou

Dovozci musí od dnešního dne veškeré hovězí maso z Polska zkontrolovat v certifikované laboratoři. Dokud nebudou hotovy výsledky testů, maso nebude smět na trh. Ve středu to ohlásil ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD). Reagoval tak na nález 700 kilogramů polského hovězího nakaženého salmonelou, které bylo ve skladu ve středních Čechách. Veterináři by dnes měli zveřejnit mimořádná opatření, kterými se povinnost stane platnou. Policie se již od středy zaměřila na kontrolu nákladních vozidel, pokud budou mít podezření na problematické zboží, vyrozumí krajské veterináře.