Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

KULTURNÍ TIPY: Přijďte a podpořte správnou věc

 
pátek, 12. října 2018, 15:21

Čekají vás koncerty pro Charitu i na oslavu centra Arpida. Tak to nezmeškejte! Kromě toho v pátek v klubu K2 vystoupí Sodoma Gomora v čele s Řezníkem v rámci Live club tour 2018.

Pátek 12. října

Koncert pro Charitu Yes we can 2018 – Velbloud Music Bar – 20:00
Užijte si skvělý koncert, a navíc přispějte na dobrou věc. Podzimní koncert pro Charitu Třeboň letos přivítá trojici protagonistů: rodáka z anglického Newcastlu, držitele ceny Apollo a frontmana The Prostitutes Adriana T.Bella, pražskou indierockovou kapelu Dalekko a domácí Ramones revival. Při tom nesmíte chybět!

Sobota 13. října

Prodaná nevěsta – Bedřich Smetana – Metropol – Divadelní sál – 19:00
Notoricky známý název opery už možná nikoho nepřekvapí, ale víte, o čem to vlastně je? Přijďte si připomenout komický příběh o nevěstě, kterou ženich prodá sám sobě. Do Jihočeského divadla se „Prodanka“ vrací po více než 20 letech, a to v hudebním nastudování Maria De Rose a v režii Marka Mokoše.

Neděle 14. října

Arpi.Day – Výstaviště České Budějovice – 15:00
Čtvrtstoletí existence Arpidy, to je důvod k oslavě! A že to bude pořádná oslava, dokazuje místo konání i program: na Výstavišti vystoupí The Tap Tap, Vypsaná Fixa, Love Gangsters, Jakub Děkan Band, Pekař, K.R.B. (hudební soubor klientů a zaměstnanců centra ARPIDA) a celý program bude uvádět Jirka Mádl. Kromě toho vás čeká i několik překvapení.

Pondělí 15. října

Don Quichot a Sancho Panza – Divadlo U Kapličky – 19:00
Drama, nebo komedie? Popradský soubor nese název Commedia, a tak je jasné, že půjde o dobrou zábavu, přestože na prknech zazní i hluboké filozofické myšlenky. Režie: Vlado Benko.

Napsal(a) Klára Havlínová | Foto Facebook Vypsaná Fixa
 


 

Kam dál?

Fanoušci Nordic Walking si v sobotu udělají výlet z Horní Plané na...

pátek, 12. října 2018, 12:21

Pohodový výlet do krásné přírody? Pokud přemýšlíte, jak naložit s nadcházející sobotou (13. října), můžete vyrazit do Horní...

Podzimní švestkové trhy lákají na dobré jídlo, pití a zábavu

pátek, 12. října 2018, 11:02

I když počasí napovídá spíše jaru nebo létu, na náměstí se můžete podzimně naladit na švestkových trzích. Čeká na vás spoustu...

Bachův podzim zve příznivce barokní hudby k jedinečným zážitkům

čtvrtek, 11. října 2018, 19:37

Důstojné chrámy, mohutný zvuk varhan a hravost hudby. Skladby Johanna Sebastiana Bacha, jeho současníků a jejich vliv na českou...

FILMOVÉ PREMIÉRY: Podzimní večery zpestří První člověk, Venom i filmy...

čtvrtek, 11. října 2018, 16:41

V kinosálech se od čtvrtka 11. října objeví hned pět novinek. Těšit se můžete na různorodou paletu filmových žánrů. Jakým filmem...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Greenpeace vtrhlo na valnou hromadu ČEZ. Jedna z aktivistek přišla v převleku za uhlí

Dnešní valnou hromadu energetické společnosti ČEZ přerušil na 45 minut protest aktivistů ekologické organizace Greenpeace. Do sálu kongresového centra Cubex, kde se akce koná, vniklo ve 12:45 šest aktivistů. Další dvacítka zůstala stát v přísálí nad schodištěm. Protestovali proti možnému prodeji hnědouhelné elektrárny Počerady. Na výzvu policie budovu v poklidu opustili.

GLOSA: Vážně se na drahém koncertě světové kapely máme spokojit se špatným zvukem?

Zvuk byl strašný… fronty před vstupem… přestřelená kapacita. Tahle slova, to už je takřka evergreen. Evergreen řady větších koncertů a festů. V posledních týdnech je slýchávám častěji, než je běžné, na čemž ale není nic zvláštního, prostě se teď koná mnoho monstr akcí. Vede to však k jedné úvaze…

Hospodářská zvířata v těchto dnech nesmí cestovat více než 600 kilometrů, rozhodli veterináři

Státní veterinární správa rozhodla, že v následujících dnech (s platností od dnešního dne) nesmí být odbavovány zásilky hospodářských zvířat na větší vzdálenost než 600 kilometrů. Důvod je více než zřejmý, očekávaná vedra.