Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

KULTURNÍ TIPY: Přijďte a podpořte správnou věc

 
pátek, 12. října 2018, 15:21

Čekají vás koncerty pro Charitu i na oslavu centra Arpida. Tak to nezmeškejte! Kromě toho v pátek v klubu K2 vystoupí Sodoma Gomora v čele s Řezníkem v rámci Live club tour 2018.

Pátek 12. října

Koncert pro Charitu Yes we can 2018 – Velbloud Music Bar – 20:00
Užijte si skvělý koncert, a navíc přispějte na dobrou věc. Podzimní koncert pro Charitu Třeboň letos přivítá trojici protagonistů: rodáka z anglického Newcastlu, držitele ceny Apollo a frontmana The Prostitutes Adriana T.Bella, pražskou indierockovou kapelu Dalekko a domácí Ramones revival. Při tom nesmíte chybět!

Sobota 13. října

Prodaná nevěsta – Bedřich Smetana – Metropol – Divadelní sál – 19:00
Notoricky známý název opery už možná nikoho nepřekvapí, ale víte, o čem to vlastně je? Přijďte si připomenout komický příběh o nevěstě, kterou ženich prodá sám sobě. Do Jihočeského divadla se „Prodanka“ vrací po více než 20 letech, a to v hudebním nastudování Maria De Rose a v režii Marka Mokoše.

Neděle 14. října

Arpi.Day – Výstaviště České Budějovice – 15:00
Čtvrtstoletí existence Arpidy, to je důvod k oslavě! A že to bude pořádná oslava, dokazuje místo konání i program: na Výstavišti vystoupí The Tap Tap, Vypsaná Fixa, Love Gangsters, Jakub Děkan Band, Pekař, K.R.B. (hudební soubor klientů a zaměstnanců centra ARPIDA) a celý program bude uvádět Jirka Mádl. Kromě toho vás čeká i několik překvapení.

Pondělí 15. října

Don Quichot a Sancho Panza – Divadlo U Kapličky – 19:00
Drama, nebo komedie? Popradský soubor nese název Commedia, a tak je jasné, že půjde o dobrou zábavu, přestože na prknech zazní i hluboké filozofické myšlenky. Režie: Vlado Benko.

Napsal(a) Klára Havlínová | Foto Facebook Vypsaná Fixa
 


 

Kam dál?

Volební místnosti jsou otevřené. Lidé volí nového senátora

pátek, 12. října 2018, 14:00

Následující dva dny rozhodnou, kdo se stane novým senátorem pro Českobudějovicko a Třeboňsko. Proti sobě se v druhém kole voleb...

Fanoušci Nordic Walking si v sobotu udělají výlet z Horní Plané na...

pátek, 12. října 2018, 12:21

Pohodový výlet do krásné přírody? Pokud přemýšlíte, jak naložit s nadcházející sobotou (13. října), můžete vyrazit do Horní...

Posledních dvacet let se prevence proti drogám nedělala dobře, říká...

pátek, 12. října 2018, 06:55

Budějcké vlakové nádraží přivítalo revoluční spoj. Cestující, kteří nasedli do přistaveného vlaku, sice nikam nedojeli, ale...

U Sportovní haly budou zadarmo očkovat psy lidí bez domova

čtvrtek, 11. října 2018, 07:01

Nechat si zdarma naočkovat a odčervit psa mohou už tento pátek u Sportovní haly na Dlouhé louce lidé bez domova. Ti jsou totiž...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Drbna pomáhala tam, kde bylo potřeba. Podpořených projektů je více než prstů na obou rukách

Když můžu, pomůžu. Tohle heslo není Drbně cizí. V letošním roce podpořila několik charitativních a dobročinných projektů. V zimních měsících nenechala na holičkách lidi bez domova, už několikátým rokem podpořila onkologicky nemocné děti skrze nadační fond Pink Bubble a v prosinci opět mediálně podpořila Andělskou aukci v Budějcích.

Internetoví obchodníci zaostávají v přípravě na nové bezpečnostní normy

Internetoví obchodníci v Evropě zaostávají v přípravě na nové bezpečnostní normy, které přitom vstoupí v platnost již za tři čtvrtě roku. Ukazuje to průzkum společnosti Mastercard zahrnující přes 300 on-line prodejců ze 17 zemí . Přísnější ověřování totožnosti zákazníků stanovené evropskou směrnicí o platebních službách PSD2 začne platit v září 2019.

Ovlivňování médií a zneužívání moci nelze tolerovat, říká soudkyně, co zrušila platnost voleb

Komunální volby ve Strakonicích se musí opakovat, rozhodl letos 20. listopadu soudní senát v čele se soudkyní Terezou Kučerovou. Svůj verdikt doplnil odůvodněním, které přesahuje hranice jihočeského města a dotýká se celé české politiky.