Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Bachův podzim zve příznivce barokní hudby k jedinečným zážitkům

 
čtvrtek, 11. října 2018, 19:37

Důstojné chrámy, mohutný zvuk varhan a hravost hudby. Skladby Johanna Sebastiana Bacha, jeho současníků a jejich vliv na českou varhanní tvorbu. To je program již devátého ročníku Bachova varhanního podzimu. Jako každoročně je varhanní program doplněn o jeden komorní koncert, tentokrát se špičkovými interprety houslistou Janem Talichem a pianistou Martinem Kasíkem.

Ve čtvrtek 18. října se koncert představí reprezentativním programem. Vedle obtížné sólové skladby Bachovy zazní houslová sonáta od Leoše Janáčka, od jehož úmrtí letos uplynulo 90 let.

Českou hudbu dále zastoupí dvě oblíbená Smetanova dua. Jednou z nejkrásnějších houslových sonát světového repertoáru je zralá skladba Césara Francka, jinak významného francouzského varhanního skladatele; vznikla jako svatební dar pro mladého virtuosa Eugena Ysaÿe roku 1886.

Bachův varhanní podzim se koná v koncertní síni Otakara Jeremiáše a letos tematicky odkazuje ke 100. výročí založení republiky. Více informací najdete na webu. Vstupenky lze zakoupit v předprodeji sítí GoOut a Ticketstream.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

FILMOVÉ PREMIÉRY: Podzimní večery zpestří První člověk, Venom i filmy...

čtvrtek, 11. října 2018, 16:41

V kinosálech se od čtvrtka 11. října objeví hned pět novinek. Těšit se můžete na různorodou paletu filmových žánrů. Jakým filmem...

Přijďte se pobavit a podpořit dobrou věc. Už tento pátek se uskuteční...

čtvrtek, 11. října 2018, 13:37

Už tento pátek se opět uskuteční podzimní koncert pro Charitu Třeboň, který od počátku nese název Yes We Can. Akce se bude konat...

TRAILER TÝDNE: Bájný trojzubec, super-schopnosti a Jason Momoa. To...

středa, 10. října 2018, 15:52

Jeho rodiče pocházeli z odlišných světů a jeho životním úkolem je tyto světy sjednotit. Napůl člověk, způli vodní tvor, se vydává...

S Pomádou ve Vlasech bude Dáma na kolejích Zpívat v dešti Tu naši...

úterý, 9. října 2018, 20:21

Muzikály světové i české kinematografie, notoricky známé kusy i lahůdky pro znalce, filmy hrané i animované, koncert filmových...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Slovenský exprezident Kiska představil svou stranu Za lidi

Bývalý slovenský prezident Andrej Kiska představil svou budoucí stranu s názvem Za lidi. Do stranické politiky vstupuje s heslem Vraťme Slovensko všem lidem. Kiska, kterého v sobotu ve funkci hlavy státu vystřídala Zuzana Čaputová, na přípravě nové strany spolupracuje například s představiteli samosprávy, dále bývalým velvyslancem při NATO, manažery ale i se spoluorganizátorem loňských mohutných protivládních demonstrací Jurajem Šeligou. Dřívější průzkumy naměřily budoucí straně popularitu mezi šesti až deseti procenty.

Hamáček pohrozil koncem koalice. Nepřijatelné by pro něj bylo zvolení Semína do Rady ČTK

Pro sociální demokracii by bylo nepřijatelné zvolení kandidáta hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Michala Semína do Rady ČTK hlasy hnutí ANO. Předseda ČSSD Jan Hamáček dnes při příchodu na jednání vlády novinářům řekl, že pokud by si koaliční partneři nemohli věřit v takto zásadních hlasováních, nemělo by smysl ve vládní spolupráci pokračovat.

Internet se baví streamem pákistánské ministerstva. Omylem vysílalo s kočičím filtrem

Nestává se tak často, že by tisková konference přenášená na sociální sítě v Pákistánu vyvolala takový rozruch, jako ta, kterou před nedávnem přenášelo ministerstvo informací. Nepozorný externista, který měl stream na starost, totiž zapnul kočičí filtr, který váženým členům ministerstva i samotnému ministrovi přidělal infantilní kočičí ouška a fousky.