Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zájem o příspěvek na obnovu památek prozkoumá anketní dotazník

 
sobota, 15. září 2018, 17:55

Odbor památkové péče nabízí majitelům památek možnost zapojit se do Programu regenerace městské památkové rezervace České Budějovice i v příštím roce a čerpat z finančního příspěvku města a státu. Zájem o příspěvek na obnovu památek prozkoumá anketní dotazník. 

„Příspěvky státní podpory jsou poskytovány na záchran, zachování a zhodnocení památek. Nemůže je získat vlastník, který má vůči státu dluhy a nemohou být použity, pokud je památka součástí ručení k úvěru, který není v řádném termínu splácen. Poskytované  finance jsou přísně účelové, mohou přispět jen na úhradu prací zabezpečujících uchování souhrnné památkové hodnoty, ne na modernizace a jiné úpravy prováděné v zájmu vlastníka, ani na práce investiční povahy, " vysvětluje náměstek českobudějovického primátora Jaromír Talíř.

Výše státního finančního příspěvku se bude odvíjet od zájmu vlastníků. „Letos byla do programu zařazena například obnova části parkánové hradební zdi v úseku mezi Krajinskou a Českou ulicí," dodal náměstek. 

Dotazník, který musí být vyplněný a odevzdaný nejpozději do letošního 27. září je žadatelům k dispozici na webu města nebo na odboru památkové péče. 

„Městská památková rezervace České Budějovice byla vyhlášena v roce 1980, tedy již před 38 lety. Město využívá k její obnově tento dotační program od jeho prvopočátku, tedy od roku 1992," podotkl Talíř.

Napsal Yvetta Chmelová | Foto Facebook Město České Budějovice
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 20. září 2018, 13:00

Juraj Thoma odpovídal čtenářům Budějcké Drbny

čtvrtek, 13. září 2018, 18:31

Chystáte se k volbám, ale řešíte dilema, komu dát svůj hlas? Chtěli jste znát odpovědi na své otázky kolem aktuálního dění v...

Aktualizováno 18. září 2018, 8:59

Strážníci chytili při činu mladíky, kteří jezdili do Budějc krást...

středa, 12. září 2018, 11:59

Pozornosti strážníků neuniklo neobvyklé chování dvou mladíků před českobudějovickou sportovní halou. Když totiž uviděla dvojice...

České Budějovice objektivem Milana Bindera a perem Martina Maršíka:...

sobota, 15. září 2018, 16:24

Co myslíte, které budějovické náměstí nejčastěji slyšelo následující text? Slibuji před svými druhy, že budu pracovat, učit se a...

Druhý temelínský blok doladí zvýšení výkonu. Odpojení od sítě se...

sobota, 15. září 2018, 13:21

Příští čtvrtek (20.9.) večer přeruší druhý temelínský blok na několik dní výrobu elektřiny. Důvodem jsou úpravy kondenzátoru v...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Desítky tisíc aut se dál valí přes Olbramovice. ŘSD chybí čtyři tisíce metrů čtverečných pozemků pro stavbu obchvatu

Stavba obchvatu Olbramovic se protáhne, otázkou zůstává o kolik měsíců. Realizace projektu poblíž Čapího hnízda fakticky začala, dělníci ale zatím nemohou „kopnout“ do země. Ne všechny pozemky, přes které by měl vést obchvat, jsou vykoupeny.

Čínská ekonomika rostla loni nejpomaleji za 28 let

Čínská ekonomika v loňském roce rostla jen o 6,6 procenta, což byl nejnižší růst od roku 1990. Informovala o tom agentura Reuters. Nejnovější čísla, která odpovídají předchozím odhadům analytiků, zveřejnil dnes čínský statistický úřad. V roce 2017 činil růst čínského HDP 6,8 procenta.

Jaké jsou nejčastější omyly při reklamacích?

Reklamace patří k nejčastěji uplatňovaným a také nejdůležitějším spotřebitelským právům. Pravidla pro uplatňování takzvaných práv z vadného plnění však nejsou jednoduchá a zákazníci v nich často tápou. S jakými omyly se ve spotřebitelské poradně dTestu nejčastěji setkávají?