Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zájem o příspěvek na obnovu památek prozkoumá anketní dotazník

 
sobota, 15. září 2018, 17:55

Odbor památkové péče nabízí majitelům památek možnost zapojit se do Programu regenerace městské památkové rezervace České Budějovice i v příštím roce a čerpat z finančního příspěvku města a státu. Zájem o příspěvek na obnovu památek prozkoumá anketní dotazník. 

„Příspěvky státní podpory jsou poskytovány na záchran, zachování a zhodnocení památek. Nemůže je získat vlastník, který má vůči státu dluhy a nemohou být použity, pokud je památka součástí ručení k úvěru, který není v řádném termínu splácen. Poskytované  finance jsou přísně účelové, mohou přispět jen na úhradu prací zabezpečujících uchování souhrnné památkové hodnoty, ne na modernizace a jiné úpravy prováděné v zájmu vlastníka, ani na práce investiční povahy, " vysvětluje náměstek českobudějovického primátora Jaromír Talíř.

Výše státního finančního příspěvku se bude odvíjet od zájmu vlastníků. „Letos byla do programu zařazena například obnova části parkánové hradební zdi v úseku mezi Krajinskou a Českou ulicí," dodal náměstek. 

Dotazník, který musí být vyplněný a odevzdaný nejpozději do letošního 27. září je žadatelům k dispozici na webu města nebo na odboru památkové péče. 

„Městská památková rezervace České Budějovice byla vyhlášena v roce 1980, tedy již před 38 lety. Město využívá k její obnově tento dotační program od jeho prvopočátku, tedy od roku 1992," podotkl Talíř.

Napsal Yvetta Chmelová | Foto Facebook Město České Budějovice
 


 

Kam dál?

TRAILER TÝDNE: Mstít se bude Dogman

sobota, 15. září 2018, 11:58

Říjnový větřík s sebou přinese i nové francouzsko-italské drama Dogman. Marcello, majitel salónu pro psy, který se stará o dceru,...

Ledárna nebo psí kuchyně. I to bude k vidění při Dnech evropského...

pátek, 14. září 2018, 18:10

Památky Jihočeského kraje ve správě Národního památkového ústavu se i během víkendu 15. a 16. září připojí k tradiční...

Peníze z dražby obrazu Moniky Vojtové pomůžou dětem z Bazalky

pátek, 14. září 2018, 14:13

Vernisáží začne dnes v 18 hodin ve výstavní síni tiskárny Karmášek v Českých Budějovicích prodejní výstava obrazů Moniky Vojtové....

FILMOVÉ PREMIÉRY: Predátor zažívá velký návrat

čtvrtek, 13. září 2018, 16:15

Novinky tohoto týdne potěší především fanoušky vesmírných akčňáků, na scénu totiž opět nastupuje nebezpečný predátor. Vrací se...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Janek Rubeš: Města se nemají přizpůsobovat turismu. Místní nepotřebují trdelník ani absint

Společně s Honzou Mikulkou natáčí turistický průvodce ,,Honest Guide", který na platformě YouTube sledují statisíce turistů, kteří míří do Prahy. Neukazují jen krásná zákoutí hlavního města, ale i temnější stránku Prahy, kdy vás může kdokoliv okrást. Drbna nyní ve svém rozhovoru vyzpovídala Janka Rubeše.

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.

Orloj v Brně chrlí od úterý speciální edici kuliček. Město slaví století od vzniku Velkého Brna

Městem křižuje speciální šalina, v Lužánkách stojí čerstvě vysazená lípa a časostroj na Svoboďáku vydává speciální edici kuliček. Brno si připomíná 100 let od chvíle, kdy se začalo stávat městem, jakým je dnes. 23. dubna 1919 totiž vzniklo tzv. Velké Brno.