Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Otáčivé hlediště přilákalo skoro 56 tisíc diváků. Jedničkou byl horor Dracula

 
pondělí, 10. září 2018, 13:02

Otáčivé hlediště v Českém Krumlově přilákalo letos téměř 56 tisíc diváků, kteří mohli shlédnout devadesát jedna představení. Novinkou jubilejní šedesáté sezóny bylo uvedení her s více jazyčnými titulky. Největším trhákem se stal horor Dracula.

Jsem velice rád, že i letos jsme na Otáčivém hledišti mohli přivítat domácí i zahraniční hosty. Vážím si našich souborů a děkuji jim za excelentní výkony. Věřím, že budoucnost točny se nadále bude ubírat tím nejlepším směrem, a že i v příštích letech s námi budou diváci spokojeni tak jako letos. Měli bychom si uvědomit, že jsme nejnavštěvovanější letní scénou v České republice a do budoucna usilovat o co nejlepší podmínky pro diváky i účinkující,“ okomentoval ředitel Jihočeského divadla Lukáš Průdek.

Otáčivé hlediště letos poprvé hrálo představení i s vícejazyčnými titulky, díky čemuž zpřístupnilo jedinečný kulturní zážitek nejen zahraničním divákům, ale i lidem se sluchovým postižením. 

Jihočeské divadlo odehrálo na krumlovské točně osm titulů. Premiérově mohli diváci vidět horor Dracula a dobrodružné představení Ztracený svět, ale i komedii Dekameron, opery Rusalka, Trubadúr, Příhody lišky Bystroušky, balet Valmont a detektivní komedii Pes Baskervillský.

Největším trhákem se stal právě horor Dracula, který navštívilo nejvíce diváků a řadí se k nejvýpravnějším inscenacím. „U Draculy se povedla hlavně velkolepá inscenace. Myslím, že diváky bude těšit ještě mnoho sezón,“ prozradila Martina Schlegelová, která má za sebou první sezónu na otáčku.

I představení Ztracený svět od herců Malého divadla se setkalo s úspěchem. Obří loutky pravěkých ještěrů nenechají v klidu malé ani velké diváky. Bylo jasné, že dinosauři budou velký tahák, ale myslím, že pro řadu diváků bylo překvapením, jak naše loutky díky své úžasné technologii a nápaditému vizuálu v inscenaci fungují, jak jsou velké, kolik jich je a jak se vlastně hodí do barokních zahrad. Vždy když se v naší inscenaci objevily loutky dinosaurů, nastal v hledišti (a nejenom u dětského publika) obrovský úžas a nadšení,“ popsal režisér Petr Hašek.

Divadlo měla za sezónu odehrát 92 představení, jedno ale muselo být kvůli nepříznivému počasí zrušeno. Celkem se na krumlovském otáčku otočilo 55 961 diváků. Na příští sezónu chystá premiéry baletu Šípková Růženka a opery Turandot. 

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto otacivehledicte.cz
 


 

Kam dál?

TRAILER TÝDNE: Pohádková říše čeká. Louskáček a čtyři říše nabídne...

sobota, 8. září 2018, 13:49

Nechte se unášet na obláčku fantazijního světa, do kterého vás zavede Louskáček a čtyři roční období. V tomto světě na vás bude...

KULTURNÍ TIPY: Máte rádi retro? Vyrazit za ním můžete na střechu

pátek, 7. září 2018, 14:38

Dobrá hudba nestárne, o čemž se můžete na konci týdne přesvědčit díky Festivalu staré hudby i 20. Retroparty, za kterou budete...

Veterány projedou jihem Čech. Tahákem pro diváky bude Grand Prix...

čtvrtek, 6. září 2018, 20:59

Jižní Čechy budou v závěru tohoto týdne patřit veteránům. Po klikatých silničkách nedaleko krajského města, u Lipna, v okolí...

FILMOVÉ PREMIÉRY: Z rumunského kláštera přichází řádová sestra, aby...

čtvrtek, 6. září 2018, 14:51

První školní týden, který je pro některé děti hororem, s sebou přináší i hororovou filmovou novinku v podobě mysteriózního...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Slovenský exprezident Kiska představil svou stranu Za lidi

Bývalý slovenský prezident Andrej Kiska představil svou budoucí stranu s názvem Za lidi. Do stranické politiky vstupuje s heslem Vraťme Slovensko všem lidem. Kiska, kterého v sobotu ve funkci hlavy státu vystřídala Zuzana Čaputová, na přípravě nové strany spolupracuje například s představiteli samosprávy, dále bývalým velvyslancem při NATO, manažery ale i se spoluorganizátorem loňských mohutných protivládních demonstrací Jurajem Šeligou. Dřívější průzkumy naměřily budoucí straně popularitu mezi šesti až deseti procenty.

Hamáček pohrozil koncem koalice. Nepřijatelné by pro něj bylo zvolení Semína do Rady ČTK

Pro sociální demokracii by bylo nepřijatelné zvolení kandidáta hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Michala Semína do Rady ČTK hlasy hnutí ANO. Předseda ČSSD Jan Hamáček dnes při příchodu na jednání vlády novinářům řekl, že pokud by si koaliční partneři nemohli věřit v takto zásadních hlasováních, nemělo by smysl ve vládní spolupráci pokračovat.

Internet se baví streamem pákistánské ministerstva. Omylem vysílalo s kočičím filtrem

Nestává se tak často, že by tisková konference přenášená na sociální sítě v Pákistánu vyvolala takový rozruch, jako ta, kterou před nedávnem přenášelo ministerstvo informací. Nepozorný externista, který měl stream na starost, totiž zapnul kočičí filtr, který váženým členům ministerstva i samotnému ministrovi přidělal infantilní kočičí ouška a fousky.