Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Otáčivé hlediště přilákalo skoro 56 tisíc diváků. Jedničkou byl horor Dracula

 
pondělí, 10. září 2018, 13:02

Otáčivé hlediště v Českém Krumlově přilákalo letos téměř 56 tisíc diváků, kteří mohli shlédnout devadesát jedna představení. Novinkou jubilejní šedesáté sezóny bylo uvedení her s více jazyčnými titulky. Největším trhákem se stal horor Dracula.

Jsem velice rád, že i letos jsme na Otáčivém hledišti mohli přivítat domácí i zahraniční hosty. Vážím si našich souborů a děkuji jim za excelentní výkony. Věřím, že budoucnost točny se nadále bude ubírat tím nejlepším směrem, a že i v příštích letech s námi budou diváci spokojeni tak jako letos. Měli bychom si uvědomit, že jsme nejnavštěvovanější letní scénou v České republice a do budoucna usilovat o co nejlepší podmínky pro diváky i účinkující,“ okomentoval ředitel Jihočeského divadla Lukáš Průdek.

Otáčivé hlediště letos poprvé hrálo představení i s vícejazyčnými titulky, díky čemuž zpřístupnilo jedinečný kulturní zážitek nejen zahraničním divákům, ale i lidem se sluchovým postižením. 

Jihočeské divadlo odehrálo na krumlovské točně osm titulů. Premiérově mohli diváci vidět horor Dracula a dobrodružné představení Ztracený svět, ale i komedii Dekameron, opery Rusalka, Trubadúr, Příhody lišky Bystroušky, balet Valmont a detektivní komedii Pes Baskervillský.

Největším trhákem se stal právě horor Dracula, který navštívilo nejvíce diváků a řadí se k nejvýpravnějším inscenacím. „U Draculy se povedla hlavně velkolepá inscenace. Myslím, že diváky bude těšit ještě mnoho sezón,“ prozradila Martina Schlegelová, která má za sebou první sezónu na otáčku.

I představení Ztracený svět od herců Malého divadla se setkalo s úspěchem. Obří loutky pravěkých ještěrů nenechají v klidu malé ani velké diváky. Bylo jasné, že dinosauři budou velký tahák, ale myslím, že pro řadu diváků bylo překvapením, jak naše loutky díky své úžasné technologii a nápaditému vizuálu v inscenaci fungují, jak jsou velké, kolik jich je a jak se vlastně hodí do barokních zahrad. Vždy když se v naší inscenaci objevily loutky dinosaurů, nastal v hledišti (a nejenom u dětského publika) obrovský úžas a nadšení,“ popsal režisér Petr Hašek.

Divadlo měla za sezónu odehrát 92 představení, jedno ale muselo být kvůli nepříznivému počasí zrušeno. Celkem se na krumlovském otáčku otočilo 55 961 diváků. Na příští sezónu chystá premiéry baletu Šípková Růženka a opery Turandot. 

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto otacivehledicte.cz
 


 

Kam dál?

FOTO: Strakoničtí vojáci procvičují v Boleticích činnosti, které...

sobota, 8. září 2018, 18:10

Sedm desítek příslušníků 251. protiletadlového raketového oddílu a praporu podpory ze Strakonic cvičí v těchto dnech ve vojenském...

KULTURNÍ TIPY: Máte rádi retro? Vyrazit za ním můžete na střechu

pátek, 7. září 2018, 14:38

Dobrá hudba nestárne, o čemž se můžete na konci týdne přesvědčit díky Festivalu staré hudby i 20. Retroparty, za kterou budete...

Veterány projedou jihem Čech. Tahákem pro diváky bude Grand Prix...

čtvrtek, 6. září 2018, 20:59

Jižní Čechy budou v závěru tohoto týdne patřit veteránům. Po klikatých silničkách nedaleko krajského města, u Lipna, v okolí...

FILMOVÉ PREMIÉRY: Z rumunského kláštera přichází řádová sestra, aby...

čtvrtek, 6. září 2018, 14:51

První školní týden, který je pro některé děti hororem, s sebou přináší i hororovou filmovou novinku v podobě mysteriózního...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Brno chce mít postavenou halu pro případné mistrovství světa v hokeji v roce 2024

Brno chce pořádat mistrovství světa v hokeji v roce 2024. Město i kraj podepsali tento týden memorandum o spolupráci se státem na společném financování. Zatím však není určené, kdo kolik přispěje.

FOTO, VIDEO: Policisté si na řidiče nově posvítí autobusem, vidí i do kabiny kamionů

Po silnicích Libereckého kraje pluje nový nenápadný bílý koráb... Policejní autobus, který se zaměřuje na dodržování pravidel u nákladních automobilů. Ale neuniknou mu ani osobáky. Jak to celé funguje, jsem si byla vyzkoušet i já.

Olomoučtí fanoušci chystají celostadionové choreo. Bude to peklo, vzkazují

Olomoučtí hokejisté ve čtvrtfinále playoff bojují proti plzeňským indiánům. Stav série, která se hraje na čtyři vítězné zápasy, je vyrovnaný 1:1 a olomoucká Plecharéna bude první dvě domácí čtvrtfinále hostit v pátek a v sobotu. Fanoušci už chystají celostadionové choreo. O tom, jak vzniká, jsme si povídali s Karolínou Vlčkovou, která je jednou z hlavních postav jádra fanoušků olomouckého hokeje.