Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zámkem Kratochvíle bude znít hudba baroka a romantismu v podání Jihočeské filharmonie

 
pátek, 31. srpna 2018, 14:41

Rozpětí živlů zachytí závěrečný večer letošního prvního ročníku festivalu Jihočeská intermezza. Uskuteční se o první zářijové sobotě na zámku Kratochvíle. V romantickém zámeckém prostředí se o nezapomenutelný zážitek postará Jihočeská filharmonie se šéfdirigentem Janem Talichem a sólistou, trumpetistou Markem Zvolánkem.

Mezi vodou a ohněm. To je název koncertu Jihočeské filharmonie, který začíná na zámku Kratochvíle v sobotu 1. září ve 20:30 hodin.  Zazní v něm ukázky ze skvělé Vodní hudby Georga Friedricha Händela, ale také skladby Lea Delibese a Guiseppe Tartiniho. To vše ve strhujícím prostředí zámku a jeho vodními plochami i ohni z loučí. Tak zněla hudba baroka a romantismu ve své době, a tak zazní i v sobotu.

Napsal Yvetta Chmelová | Foto jcfilharmonie.cz
 


 

Kam dál?

KULTURNÍ TIPY: Město lidem je tady!

pátek, 31. srpna 2018, 10:33

Budějce nikdy nejsou svým obyvatelům blíž než během víkendové akce Město lidem, lidé městu. Vyrazit můžete i na Hospodský kvíz...

FILMOVÉ PREMIÉRY: Pes je nejlepší přítel člověka. To dokáže film Alfa

čtvrtek, 30. srpna 2018, 19:01

Nejnovější várka filmových novinek nabídne několik pohledů na technologické vychytávky, ale budeme se moci přenést i o dvacet...

TRAILER TÝDNE: Jak se staví dům. To není další díl reality show, ale...

středa, 29. srpna 2018, 18:32

Jack je nesmírně inteligentní umělec. Jeho umění však nespočívá v hledání dokonalé krásy, jak si ji běžně představujeme. Jeho...

KULTURNÍ TIPY: Čeká vás víc než Sto zvířat

úterý, 28. srpna 2018, 18:42

Léto končí, ale to nejlepší vás teprve čeká: třeba Sto zvířat nebo Sour Bitch. Tak si ten poslední prázdninový týden pořádně...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany, řekl novinářům ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Návrh na zrušení 17 z 26 organizací v Ostravě předložila moravskoslezská ČSSD, zdůvodnila ho špatným výsledkem strany v posledních komunálních volbách a obavou, že mají mezi členy takzvané černé duše. Ostravská ČSSD tvrzení označila za účelová, její předsedkyně Jana Vajdíková řekla, že většina z 293 dotčených členů do jiných organizací jít nechce, a strana tak zřejmě ve městě ztratí většinu členů.

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a drog k ekonomické trestné činnosti. Mafie se nyní vedle tradiční kriminality zabývají zejména praním špinavých peněz, daňovými podvody, zneužíváním dotací, zakládáním fiktivních firem či manipulacím s tendry, řekl ředitel Institutu pro kriminologii a sociální prevenci (IKSP) Miroslav Scheinost. K ruským a ukrajinským skupinám, které v ČR působí podle institutu v podstatě již od sametové revoluce, přibyly záhy české a po roce 2000 i albánské a vietnamské gangy.