Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihočeská filharmonie vyráží s Baladou pro banditu do Koločavy

 
pátek, 17. srpna 2018, 18:35

Jihočeská filharmonie a herci Divadla Husa na provázku vyrazili do ukrajinské Koločavy, kde budou natáčet první záběry připravovaného filmu o osudu Balady pro banditu. O natáčení by měl vzniknout i dokument.

O režii připravovaného filmu se postará Vladimír Novák. V původních aranžích hudby Miloše Štědroně s texty Milana Uhdeho, které pro Jihočeskou filharmonii připravil Tomáš Ille. Vznikla mimořádně úspěšná nová podoba Balady pro banditu, kterou teď uvidí diváci v Koločavě a příští rok v dalších ukrajinských městech.

Balada pro banditu v Novákově režii běžela v Brně dvanáct let. Jihočeskou filharmonii natolik uhranula, že autory, režiséra a protagonisty požádala o souhlas s úpravou hudební složky této hry. Všichni nadšeně souhlasili, aranží se ujal Tomáš Ille, dirigentem byl osvědčený Vojtěch Spurný a výsledek této spolupráce bez nadsázky vyšel.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

KULTURNÍ TIPY: Kulturně se zabavíte i při procházce městem

pátek, 17. srpna 2018, 15:23

Nudíte se? Vyrazte do kina, nebo třeba jen tak na procházku do centra. Určitě už jste si všimli originálních soch v rámci...

V Lišově se poběží kolem středu Evropy. Výtěžek půjde na budějcký...

pátek, 17. srpna 2018, 12:09

Jako každý rok i letos pořádá město Lišov běžecký závod s názvem Běh kolem středu Evropy. Třetí ročník běhu na osm kilometrů si...

KULTURNÍ TIPY: Z každého dne si můžete udělat víkend

úterý, 14. srpna 2018, 15:35

I léto ve městě si můžete skvěle užít. V nabídce jsou například koncerty na náměstí nebo před K2. Vyrazit tak můžete na country,...

Hluboká láká turisty na top instagramová místa

úterý, 14. srpna 2018, 13:08

Hluboká nad Vltavou navazuje na úspěšný instagramový audit Českobudějovicka-Hlubocka, který skončil skvělým mediálním ohlasem...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany, řekl novinářům ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Návrh na zrušení 17 z 26 organizací v Ostravě předložila moravskoslezská ČSSD, zdůvodnila ho špatným výsledkem strany v posledních komunálních volbách a obavou, že mají mezi členy takzvané černé duše. Ostravská ČSSD tvrzení označila za účelová, její předsedkyně Jana Vajdíková řekla, že většina z 293 dotčených členů do jiných organizací jít nechce, a strana tak zřejmě ve městě ztratí většinu členů.

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a drog k ekonomické trestné činnosti. Mafie se nyní vedle tradiční kriminality zabývají zejména praním špinavých peněz, daňovými podvody, zneužíváním dotací, zakládáním fiktivních firem či manipulacím s tendry, řekl ředitel Institutu pro kriminologii a sociální prevenci (IKSP) Miroslav Scheinost. K ruským a ukrajinským skupinám, které v ČR působí podle institutu v podstatě již od sametové revoluce, přibyly záhy české a po roce 2000 i albánské a vietnamské gangy.