Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihočeská intermezza rozezvučí hrady a zámky. Hudba zazní nejen ve Zlaté Koruně a Kratochvíli

 
středa, 25. července 2018, 15:18

Jihočeská filharmonie připravila originální festival – přehlídku, nazvanou Jihočeská intermezza. Záměrem tohoto úvodního ročníku je vrátit hudbu tam, kde vždy bylo její místo, tedy do historických šlechtických objektů a současně zpestřit letní život památek o čistě klasickou hudbu, která se dosud na objektech kraje příliš nevyskytovala. Program začíná už ve čtvrtek 2. srpna.

Jihočeská filharmonie si na léto připravila nový festival s názvem Jihočeská intermezza, který začíná už ve čtvrtek 2. srpna. Koncerty se budou konat vždy ve čtvrtek a také první zářijovou sobotu. Dvakrát na této přehlídce vystoupí samotná Jihočeská filharmonie a to 9.srpna na nádvoří státního hradu Nové Hrady s programem Balada pro banditu. Podruhé zahraje 1. září na státním zámku Kratochvíle na velkém závěrečném Galakoncertě mezi vodou a ohněm.

Zbylé tři programy budou spíše komorní. Ve čtvrtek 2.srpna vystoupí na státním hradě Zvíkov Komorní orchestr Intermezzo, vyšlý z Talichovy komorní filharmonie, 16. srpna v kláštěře Zlatá Koruna výrazná pěvecká osobnost Patricia Janečková s klavíristou Michalem Bártou a 23. srpna na státním hradě Landštejn Epoque Quratet.

„Záměrem tohoto úvodního ročníku je vrátit hudbu tam, kde vždy bylo její místo, tedy do historických šlechtických objektů a současně zpestřit letní život památek o čistě klasickou hudbu, která se dosud na objektech kraje příliš nevyskytovala,“ uvedla vedoucí produkce Kateřina Kyselová.

Postupně po čtyři srpnové čtvrtky a první zářijovou sobotu bude festival Jihočeská intermezza probíhat na hradech a zámcích Zvíkov, Nové Hrady, Zlatá Koruna, Landštejn a Kratochvíle. Všechny programy jsou koncipovány tak, aby přilákaly zasvěcené i zasvěcené méně, celé rodiny i s dětmi. Hudba bude vybírána spíše vstřícná, program bude trvat vždy přibližně hodinu.

„Je to první ročník a chtěli bychom to postupně rozjet na největší jihočeský festival - držící se spíš klasiky a lehkých crossoverů,“ dodala Kyselová.

Tisková zpráva | Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

VIDEO: Let It Roll klepe na dveře. Největší drum and bassový festival...

středa, 25. července 2018, 12:37

Svátek všech milovníků drum and bassu se blíží. Tři dny a noci plné hudby, unikátního stage designu a bass linek. Už první...

Root ve Volyni: Majestátní metal a výborný večírek

úterý, 24. července 2018, 17:02

„Všichni víme, že je to beztak Open Hell Fest,“ říkal na scéně festivalu Enter The Eternal Fire Festu ve Volyni zpěvák Rootu Big...

KULTURNÍ TIPY: Zábava k popukání bude před K2 i na náměstí

úterý, 24. července 2018, 14:08

Dlouhé letní večery a příjemné teploty jsou tou nejlepší pozvánkou na koncerty v centru města, které tento týden doplní i...

První festivalový víkend v Českém Krumlově se vydařil

pondělí, 23. července 2018, 16:41

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov má za sebou první úspěšný týden. Od 20. července už vystoupila řada umělců a ještě...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany, řekl novinářům ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Návrh na zrušení 17 z 26 organizací v Ostravě předložila moravskoslezská ČSSD, zdůvodnila ho špatným výsledkem strany v posledních komunálních volbách a obavou, že mají mezi členy takzvané černé duše. Ostravská ČSSD tvrzení označila za účelová, její předsedkyně Jana Vajdíková řekla, že většina z 293 dotčených členů do jiných organizací jít nechce, a strana tak zřejmě ve městě ztratí většinu členů.

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a drog k ekonomické trestné činnosti. Mafie se nyní vedle tradiční kriminality zabývají zejména praním špinavých peněz, daňovými podvody, zneužíváním dotací, zakládáním fiktivních firem či manipulacím s tendry, řekl ředitel Institutu pro kriminologii a sociální prevenci (IKSP) Miroslav Scheinost. K ruským a ukrajinským skupinám, které v ČR působí podle institutu v podstatě již od sametové revoluce, přibyly záhy české a po roce 2000 i albánské a vietnamské gangy.