Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kulturní tipy: Oslavujte léto tancem, hudbou i poezií

 
úterý, 19. června 2018, 10:06

O netradiční zážitky nebude nouze ani ke konci školního roku. Do Velbloudu se totiž vrací napínavá básnická soutěž Slam poetry. Navíc můžete tenhle týden oslavit svátek hudby, a to společně s celou Evropou.

Úterý 19. června

Slam poetry – Velbloud Music Bar – 20:00

Že poezie už nikoho nezajímá? V tomhle případě to rozhodně neplatí! Přijďte se přesvědčit, že i tvoření básní může být napínavé. Slam poetry je bitva v poezii, kterou umělci dávají dohromady naživo. Ve Velboudu se sejdou jména jako Dr. Filipitch (mistr ČR 2017), Švéd (finalista MČR), Lef L´leviatan (finalista MČR), Jaroslav Vaněk nebo Jáchym. Takže o originální rýmy nebude nouze!

Středa 20. června

30. ročník festivalu Tanec Praha – Pojďme na tanec! – Jihočeské divadlo – 19:00

V rámci mezinárodního festivalu současného tance a pohybového divadla si můžete v Budějcích užít netradiční představení Pojďme na tanec! Projekt, pod kterým jsou podepsaní Tereza Ondrová, Helena Arenbergerová, Martin Talaga, Helena Araújo a Halka Třešňáková, nese podtitul „stručný manuál pro vystrašené diváky“. Tedy „dokument“, který se snaží vyjít vstříc všem, kteří mají z tance strach. Nebojte se přijít a užít si hru tanečníků s diváky.

Čtvrtek 21. června

Svátek hudby

Hudební festival, který u nás na jihu pořádá Alliance Française, probíhá od úterý do čtvrtka. Není to však jen místní akce, nýbrž celoevropská oslava hudby, kterou společně můžeme oslavit na koncertech, v divadle, v muzeu i v kině. Ve čtvrtek proběhne hudební představení pod širým nebem na 13 místech v centru Českých Budějovic. Zapojit se můžou amatérští i profesionální hudebníci.

Napsal(a) Klára Havlínová | Foto Facebook Filip Koryta aka Dr. Filipitch
 


 

Kam dál?

České Budějovice dají fotbalové akademii Dynama šest milionů korun

úterý, 19. června 2018, 08:59

Město České Budějovice dá fotbalové akademii druholigového klubu SK Dynamo České Budějovice mimořádnou dotaci šest milionů korun....

Školáci z budějcké Dukelské se rozloučí se školním rokem Květinovou...

pondělí, 18. června 2018, 16:17

Uvidíte nevídané, uslyšíte neslýchané! A to při setkání v trávě, které bude rozloučením ze školním rokem ve středu 20. června...

HLEDÁME PÁNÍČKA: Dark, Oskar a Garbo stále nenašli domov. Budou...

pondělí, 18. června 2018, 14:52

Další pondělí přináší další tři čtyřnohé mazlíčky, kteří čekají na nové domovy. Garbo, Oskar a Dark jsou kříženci z...

V Temelíně stočili první med. Složením i kvalitou je stejný jako med...

pondělí, 18. června 2018, 12:08

Čtyřicet pět kilo medu stočil před několika dny temelínský včelař Sergej Vlačiha. Medu se energetici dočkali jen měsíc poté, co...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zamrzlé rybníky musí rybáři provzdušňovat. Jarní výlovy by mohly začít v polovině března

Třeboňští i novohradští rybáři stále provzdušňují rybníky. I když teď přes den teploty v kraji stoupají až k deseti stupňům nad nulu, rybníky jsou většinou ještě zamrzlé. Jarní výlovy by mohly začít už v polovině března.

Trump pozval Babiše do Bílého domu

Americký prezident Donald Trump pozval českého premiéra Andreje Babiše (ANO) do Bílého domu. Návštěva českého premiéra ve Spojených státech by se měla uskutečnit 7. března. Babiše o pozvání informoval americký velvyslanec v Česku Stephen King, řekl český premiér novinářům při návštěvě Izraele. Informaci zároveň King zveřejnil na twitteru. Podle Babiše je pozvání vyvrcholením vztahů mezi ČR a USA, ministerstvo zahraničí to označilo za úspěch české diplomacie. King očekává brzké oficiální potvrzení pozvání z Bílého domu.

V hovězím z Polska se našla salmonela, zavádějí se kontroly

Stát zavádí od čtvrtka kontroly zdravotní nezávadnosti veškerého hovězího masa dovezeného z Polska před jeho uvedením na trh. Důvodem je zjištění veterinářů, že asi 700 kilogramů polského hovězího masa, které bylo skladováno ve středních Čechách u společnosti Frost Logistics, obsahovalo bakterie salmonely. Nyní se zkoumá, zda se prodalo koncovým zákazníkům. Na mimořádném briefingu to oznámil ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD). Vzorky z masa odebírali veterináři v minulém týdnu, dnes přišly výsledky.