Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Budějcké výstaviště bude dva dny patřit vojákům i Bambifestu. A hlavně také dětem

 
pondělí, 21. května 2018, 18:29

Pandury, odminovací komplety, základní zbraně, obrněná vozidla, radiolokátor a mnoho další atraktivní vojenské techniky a vybavení bude k vidění na budějckém výstavišti při dvoudenním Dětském dni s Armádou České republiky v pátek 25. a v sobotu 26. května. Druhý ročník akce nabídne také krajské kolo branné soutěže, součástí bude i Bambifest a koncert Milana Peroutky. Vstup je oba dva dny zdarma.

Dětský den s Armádou České republiky, který pořádá Krajské vojenské velitelství České Budějovice spolu s budějckýcm výstavištěm, se uskuteční už podruhé. Téměř v celém areálu bude vojenská technika všech  útvarů Jihočeského kraje. Vojáci přivezou pandury, odminovací komplety, základní vojenské zbraně, obrněná vozidla, radiolokátor a mnoho další atraktivní vojenské techniky a vybavení.

„Jsme velmi rádi, že se podařilo vytvořit tradici ve spolupráci s armádou. Letošní Dětský den bude oproti loňskému mnohem zajímavější, k vidění bude přibližně 25 kusů vojenské techniky, proběhne krajské kolo branné soutěže, součástí bude i Bambifest a koncert Milana Peroutky. Vstup je oba dva dny zdarma,“ říká Michaela Čeňková z marketingu výstaviště.

V pátek 25. května v 10 hodin odstartuje u pavilonu C1 branná soutěž s názvem Zvedněme děti od počítačů. Závod je určený pro žáky druhého stupně základních škol, kteří se do krajského kola probojovali z oblastních soutěží a je inspirovaný výcvikem výsadkářů ve Velké Británii během druhé světové války. Díky spolupráci s Československou obcí legionářskou vítězné družstvo postoupí do celostátního finále.

Legionáři se Dětského dne nejen přímo zúčastní, ale přivezou s sebou i výstavní expozici ke stému výročí vzniku republiky. Vojenskou techniku pak doplní výstava fotografií z vojenských misí.

V rámci Dětského dne se oba dva dny koná Bambifest – celostátní akce zaměřená na prezentaci aktivit dětských sdružení a středisek volného času. Vystoupí dětské taneční, pěvecké, hudební a divadelní soubory, k zapůjčení budou elektrokoloběžky, skateboardy, po oba dva dny bude fungovat miniškolička práskání bičem nebo střelba z luku. Dvoudenní Dětský den zakončí v sobotu v 17 hodin koncert Milana Peroutky a kapely Perutě.

Dětský den s Armádou České republiky začíná v pátek 25. května i v sobotu 26. května v 9 hodin, brány výstaviště se zavírají až v šest. Vstup je pro všechny zdarma. Více informací je na webu Výstaviště České Budějovice nebo na jeho Facebooku.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

České Budějovice ožívají studentským festivalem Majáles

pondělí, 21. května 2018, 17:50

Neziskový festival Budějovický Majáles zahájili studenti v neděli 20. května. Týden plný pouličního umění, hudby, divadla i kina,...

FOTO: 46. Rallye Český Krumlov zná vítěze a tak dvoudenní soutěž...

pondělí, 21. května 2018, 15:21

46. ročník Rallye Český Krumlov ovládl suverénně největší favorit Jan Kopecký. Na jihu Čech zvítězil už popáté a upevnil si tak...

Společnost VS elektro komplet hledá nové kolegy do svého týmu

pondělí, 21. května 2018, 14:09

VS elektro komplet s.r.o. je stabilní společností s mnohaletou tradicí v oboru elektroinstalačních prací. Vzhledem k jejímu...

Temelín bude cvičit, spustí přitom sirény

pondělí, 21. května 2018, 12:59

​Třetí letošní cvičení se uskuteční zítra, tedy v úterý 22. května, a pozítří v Jaderné elektrárně Temelín. Veřejnosti se...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Na budějckém vlakovém nádraží zasahovala...

  • Při tragické nehodě u Besednic zemřel...

  • Firma Schickaneder hledá nové řidiče. Nabízí...

  • Na nové protihlukové stěně v budějckém...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

KOMENTÁŘ: Aféra Poche, cui bono?

Kladný výsledek referenda v ČSSD byl v posledním týdnu poněkud zastíněn sporem o personálním obsazení ministerstva zahraničí. Komu tento spor prospěje a koho poškodí?

KOMENTÁŘ: O kouřové cloně z trenek a Kohoutovi na čínském smetišti

Zemanova demonstrativní grilovačka spodního prádla byla chabým pokusem v dýmu z trenek zamaskovat schůzku s Andrejem Babišem a Danielem Benešem. Zemanovi se podařilo přinutit Babiše, aby nejmenoval ministrem zahraničí Miroslava Pocheho, má totiž v plánu na post šéfa české diplomacie protlačit lobbistu za čínské zájmy Jana Kohouta.

Počasí venku přímo vybízí ke grilování. Co při něm dělat a čemu se raději vyhnout?

Už několik týdnů venku panuje na jaro nadprůměrně teplé počasí, a tak je kromě koupání v plném proudu také grilovací sezona. V souvislosti s ní je dobré připomenout si několik základních zásad a doporučení.