Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

KULTURNÍ TIPY: Budějcká scéna nabídne dvoudenní festival Gejzír a další hudební nálož

 
pátek, 18. května 2018, 15:10

Následující víkend přinese plno možností na kulturní vyžití. Můžete se těšit na dvoudenní rock-metalový festival Gejzír, bude také zahájen studentský festival Majáles, ale nebude chybět ani divadlo a party.

Pátek 18. května

Českobudějovický Gejzír – dvoudenní rock-metal fest open air – České Budějovice – Pátek 17:00, Sobota 10:00

Zažijte rock-metalový večer v podání kapel Warhawk, Tarok, Iron Maiden, Rentgen, Prasklej Jogurt, Nightwings. Vše se bude odehrávat v Budějckých ulicích – na Pražské třídě, Strakonické a sjezdu z Nádražní ulice, v areálu zahrádkářské kolonie. Pohodová muzika zazní i v sobotu – těste se na folk, country, tramp v podání Želiborů a přátelé, Drc, Weekend, Zbyšek Raška, Honza Bican a kapely Sešlí přátelé, Honza Franc, Apple Band, Semtam a Vojta Zícha, Spolektiv.

Cigansku Diabli – koncert KD Vltava – 19:00

Cigánski Diabli je jedinečné seskupení vynikajících hudebníků, jejichž vášeň pro hudbu a originální díla jsou nezapomenutelným zážitkem. Jejich virtuozita a jedinečné propojení různých stylů jim přineslo úspěch na koncertních pódiích na 5 kontinentech ve 35 zemích světa. Orchestr spolupracuje s mnoha předními symfonickými orchestry, dirigenty, zpěváky a instrumentalisty různých hudebních žánrů - Ramón Vargas, Lucie Bílá, Gipsy Kings, Rick Astley, Paul Gulda & Vídeňské sláčikové kvarteto, Filharmonie B.Martinu Zlín, Symfonický orchestr Slovenského rozhlasu Bratislava a jin.

Naked Professors + Banjaluka – Velbloud Music Bar – 21:00

Naked Professors zpříjemní večer irskými lidovými písněmi a bude to večer plný zpěvu, tance a dobré nálady. K tomu zahraje ještě kapela Banjaluka, novější formace nikoliv nováčků, ale ostřílených budějovických muzikantů a herců. Odnesete si folk-rockový zážitek.

Sobota 19. května

Ještě jednou profesore – Divadlo U Kapličky – 19:00

Vysokoškolský profesor literatury, nudící se ve vadnoucím manželství, touží po romantickém zážitku. Využije proto nabídku počítačového experta, díky níž je přenesen do prostředí svého oblíbeného historického románu. Vděčný motiv současníka, který se ocitne v jiné době, vyvolává celou škálu komických situací. Divadelní hru uvádí studentský divadelní soubor Šramot.

Devadestátky – Klub K2 – 21:00

Jako pravidelně každou třetí sobotu v měsíci v budějckém klubu K2 zazní hity pouze z 90 let. Teší se na vás Dj Daniel Čechtický.

Neděle 20. května

Představení ZUŠ Piaristické náměstí - Cesta kolem světa za 80 dnů? – Horká vana – 20:00

Volně na motivy Julesa Verna. Podnikněte spolu s Mr. Foggem a jeho věrným sluhou Proklouzem dobrodružnou i vtipnou cestu po exotických končinách naší zeměkoule, kde se to jen hemží osobitými osůbkami, protřelými novináři a slídivými detektivy.

Pondělí 21. května

Básnění v ulicích – Černá věž – 14:00

Poezie ožívající v danou chvíli, pro publikum kolemjdoucích. Autoři a recitátoři z okolí Českých Budějovic představí své i cizí verše a pokusí se vnést trochu z básní do našeho každodenního shonu. Vystoupí například Šimon Leitgeb, Jan Nepomuk Piskač, Václav Křenek a mnoho dalších.

Kupé na půdě – talk show – Jihočeské divadlo, Studiová scéna Na Půdě – 19:30

Na sklonku roku 2017 se v Českých Budějovicích objevila, vyřazená z vlakového kupé, koženková sedačka, pro niž jsme chtěli najít druhý život. Dostali jsme doporučení na dva profesionály, Pavla Pláteníka a Karla Krautgartnera, kteří se recyklováním podobných objektů dlouhodobě zabývají. Slovo dalo slovo a je tu pilotní díl z (re)cyklu vybroušené talkshow Kupé Na Půdě.

Napsal Nikola Franková | Foto Facebook Cigansku Diabli

Kam dál?

Samson je oficiálním pivem mistrovství světa ve fotbale. Pro fanoušky...

pátek, 18. května 2018, 13:41

Jihočeský Pivovar Samson je v České republice oficiálním pivem Mistrovství světa ve fotbale v Rusku. Díky tomu pořádá exkluzivní...

VIDEO: Propojka Máje a Vltavy je otevřena. Ve zkušebním provozu se...

pátek, 18. května 2018, 12:42

Slavnostním přestřihnutím pásky otevřeli dnes, v pátek 18. května, zástupci kraje a města silnici spojující dvě největší budějcká...

VIDEO: Automobilový jezdec je celoživotním učedníkem, tvrdí Petr...

pátek, 18. května 2018, 10:22

Mezi 137 soutěžními posádkami, které se v právě dnes, v pátek 18. května, odpoledne vydají na trať populární, už 46. Rallye Český...

KAM ZA SPORTEM: Startuje Rallye Český Krumlov. Dnes se jede dvakrát...

pátek, 18. května 2018, 09:07

Rallye, rallye a zase rallye. Ve sportovní nabídce na víkend ve všem převažuje Rallye Český Krumlov. Začíná se dnes v 15:32 na...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • VIDEO: Jižní Čechy zasáhla bouře. Na...

  • Své ano si řekli na jednotce intenzivní péče...

  • Policisté vypátrali dvanáctiletého chlapce z...

  • V Novohradských horách a v okolí Třeboně...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Teknaři se po Czaroteku vydali na úklid. V lese už rostou i houby

Tři týdny po skončení teknoparty na loukách u Liberce se do okolních lesů vydali její účastníci na úklid. Les se totiž během pětidenní párty proměnil v jednu velkou toaletu a odpadkový koš. Teknaři nyní odpadky uklidili. Jeden z nich dokonce zveřejnil fotografii, podle které už na místě i rostou houby.

Češtináři: Podoba státní maturity by se měla zcela změnit

Povinná státní maturita z češtiny by se podle Společnosti učitelů českého jazyka a literatury měla nahradit zcela novým modelem zkoušky. Měla by se skládat z centrálně hodnoceného testu maturitního minima, který by sloužil jako vstupenka ke školní části maturity. Současná státní maturita podle ní zbytečně zatěžuje státní rozpočet i fungování škol a může mít negativní dopad na vztah mladé generace k literatuře i jazyku.

FOTO: Při nočním požáru domu v Praze se zranili dva lidé a zahynul pes

Zraněním dvou lidí a smrtí psa skončil noční požár bytu v pražských Hrdlořezech. Příčina požáru i rozsah škod je předmětem dalšího vyšetřování, uvedl mluvčí hasičů Martin Kavka.