Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Období mezi dvěma válkami připomene výstava Košická moderna. Slavnostně ji zahájí vernisáž

 
pátek, 9. března 2018, 15:19

Výstavu Košické moderny slavnostně zahájí vernisáž, která se uskuteční v sobotu 17. března v západním sále Alšovy jihočeské galerie v Hluboké nad Vltavou. Výstava meziválečného umění pak bude k vidění až do 27. května a má připomenout sto let od vzniku Československé republiky.

Výstava Košická moderna - kontexty meziválečného umění je připravována ve spolupráci s Východoslovenskou galerií v Košicích. A k jejímu slavnostnímu otevřění jsou návštěvníci zváni na sobotu 17. března od 15 hodin do Zámecké jízdárny .

„Obdobná instalace již proběhla v hlavním městě Slovenska Bratislavě a polském Krakově. Nyní máme tu čest výstavu vidět i v Zámecké jízdárně Alšovy jihočeské galerie v Hluboké nad Vltavou,“ uvedl kurátov výstavy David Kubec.

Představena budou umělecká díla z dvacátých let 20. století z metropole východního Slovenska, kde se po vzniku Československé republiky z důvodu vhodných podmínek pro vlastní tvorbu shromažďovala řada domácích i zahraničních osobností. Výstava připomene výročí sto let od vzniku Československé republiky.

Výstava bude k vidění denně od 18. března do 27. května vždy od 9 do 18 hodin.

Více na facebookových stránkách galerie.

Napsal(a) Nikola Franková s využitím TZ
 


 

Kam dál?

Fotbalisté Malše Roudné pokukují po horních patrech divizní tabulky....

pátek, 9. března 2018, 14:05

Jarní mistrovské divizní bitvy načnou fotbalisté Malše Roudné na domácím trávníku 10. března. Jejich soupeřem bude tým Hořovicka....

Vojtěch Filip znovu zpochybnil důvěryhodnost ANO a Babiše

pátek, 9. března 2018, 12:43

Předseda KSČM Vojtěch Filip v souvislosti se změnou postoje ANO ke Zdeňku Ondráčkovi a jeho funkci předsedy sněmovní komise pro...

KULTURNÍ TIPY: Budějcká hudební scéna ožije

pátek, 9. března 2018, 11:44

V pátek si můžete vybírat z opravdu široké hudební nabídky, zato sobota bude jednoznačně patřit kapele Doga.

České Budějovice skončily třetí v množství pervitinu ve splašcích

pátek, 9. března 2018, 10:37

Na třetím a čtvrtém místě se umístily České Budějovice a Brno v žebříčku vybraných evropských měst, u kterých vědci zkoumali...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Řidič dodávky, která se u Kamenného Újezdu...

  • U Nové Vsi došlo k tragické nehodě....

  • ANKETA: Michal Trpák vytváří v Budějcích...

  • U českobudějovického Kauflandu se srazila...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

(NE)OBYČEJNÍ: Jo, tak ten se mi taky poved, říká autor portrétu Masaryka Oliver Heller

Dnešní díl rubriky (NE)OBYČEJNÍ je o street artu a graffiti scéně v Olomouci. S jedním z jejích nejuznávanějších členů Oliverem Hellerem jsem si povídal o graffiti legálním i nelegálním, o historii i budoucnosti graffiti anebo o nově vzniklém portrétu Tomáše Garrigua Masaryka v Bezručových sadech, který maloval právě Oliver.

Z nešetrného sběru a ničení borůvek si můžete odnést tučnou pokutu

Kanadské borůvky se našim lesním chutí rozhodně nevyrovnají. Borůvkové knedlíky jsou navíc nejen s Jizerskými horami neodmyslitelně spjaty. Sběr borůvek může ale přírodě velmi uškodit.

Naštvěte se – a Facebook už zařídí zbytek. Populisté profitují z hněvu na sociálních sítích

Málokterý populistický politik se obejde bez emotivních gest při veřejných vystoupeních nebo emočně zabarvených výrazů v příspěvcích na sociálních sítích. Právě tam, konkrétně na Facebooku, můžou emoce – a nejvíce hněv – populistům pomoci zasáhnout větší publikum. Algoritmus Facebooku totiž takovým emotivním příspěvkům „fandí“.