Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Období mezi dvěma válkami připomene výstava Košická moderna. Slavnostně ji zahájí vernisáž

 
pátek, 9. března 2018, 15:19

Výstavu Košické moderny slavnostně zahájí vernisáž, která se uskuteční v sobotu 17. března v západním sále Alšovy jihočeské galerie v Hluboké nad Vltavou. Výstava meziválečného umění pak bude k vidění až do 27. května a má připomenout sto let od vzniku Československé republiky.

Výstava Košická moderna - kontexty meziválečného umění je připravována ve spolupráci s Východoslovenskou galerií v Košicích. A k jejímu slavnostnímu otevřění jsou návštěvníci zváni na sobotu 17. března od 15 hodin do Zámecké jízdárny .

„Obdobná instalace již proběhla v hlavním městě Slovenska Bratislavě a polském Krakově. Nyní máme tu čest výstavu vidět i v Zámecké jízdárně Alšovy jihočeské galerie v Hluboké nad Vltavou,“ uvedl kurátov výstavy David Kubec.

Představena budou umělecká díla z dvacátých let 20. století z metropole východního Slovenska, kde se po vzniku Československé republiky z důvodu vhodných podmínek pro vlastní tvorbu shromažďovala řada domácích i zahraničních osobností. Výstava připomene výročí sto let od vzniku Československé republiky.

Výstava bude k vidění denně od 18. března do 27. května vždy od 9 do 18 hodin.

Více na facebookových stránkách galerie.

Napsal(a) Nikola Franková s využitím TZ

Kam dál?

Fotbalisté Malše Roudné pokukují po horních patrech divizní tabulky....

pátek, 9. března 2018, 14:05

Jarní mistrovské divizní bitvy načnou fotbalisté Malše Roudné na domácím trávníku 10. března. Jejich soupeřem bude tým Hořovicka....

Vojtěch Filip znovu zpochybnil důvěryhodnost ANO a Babiše

pátek, 9. března 2018, 12:43

Předseda KSČM Vojtěch Filip v souvislosti se změnou postoje ANO ke Zdeňku Ondráčkovi a jeho funkci předsedy sněmovní komise pro...

KULTURNÍ TIPY: Budějcká hudební scéna ožije

pátek, 9. března 2018, 11:44

V pátek si můžete vybírat z opravdu široké hudební nabídky, zato sobota bude jednoznačně patřit kapele Doga.

České Budějovice skončily třetí v množství pervitinu ve splašcích

pátek, 9. března 2018, 10:37

Na třetím a čtvrtém místě se umístily České Budějovice a Brno v žebříčku vybraných evropských měst, u kterých vědci zkoumali...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • V budějckém Mercury centru zasahovali...

  • Manažerem roku je mladý Jihočech. Na...

  • VIDEO: Budějcký špitál má nový urgentní...

  • Celkem jednatřicet injekčních stříkaček...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

DRBÁRNA: Česká muzika je dobrá. Byl bych rád, kdyby ji fanoušci podporovali, říká zvukový inženýr Ecson Waldes

Víte, co obnáší práce zvukového inženýra? Ne? Tak přesně o tom vám v dnešním díle Drbárny povypráví Jiří Paška, kterého veřejnost zná především pod uměleckým jménem Ecson Waldes. Právě on stojí za zvukem Davida Kollera, J.A.R. nebo Monkey Business. Neváhejte a pouštějte další díl Drbárny.

Čeští vědci otestovali látku, která může ničit encefalitidu

Brněnští vědci otestovali na buňkách látku, která je vysoce účinná proti virům, které způsobují například klíšťovou encefalitidu, západonilskou horečku, horečku dengue či vir zika. Proti těmto závažným infekcím přitom dosud neexistuje účinný lék, uvedla dnes Česká televize.

KSČM nadále povede Filip, ve druhém kole volby porazil Skálu

Komunistickou stranu Čech a Moravy nadále povede Vojtěch Filip. Ve druhém kole tajné volby mu delegáti dnešního sjezdu KSČM V Nymburku dali přednost před stranickým místopředsedou Josefem Skálou. Filipa volilo 165 delegátů. Skála obdržel 145 hlasů. Po úvodních projevech Filipa a prezidenta Miloše Zemana se sjezd koná za zavřenými dveřmi. Proti Zemanově účasti na sjezdu protestovaly v Nymburku stovky lidí.