Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Salesiánský duch zaplnil Vltavu, bavil a přispěl na opravu baru ve Čtyráku

 
úterý, 13. února 2018, 18:49

Kouzlo úsměvu bylo tématem letošního, už sedmadvacátého Salesiánského plesu. Ten zcela zaplnil českobudějovický kulturní dům Vltava. Výtěžek z tomboly plesu, který je současně nejstarším salesiánským plesem v České republice, poputuje na rekonstrukci baru v budově Čtyrák.

Ples pořádaný Salesiánským střediskem mládeže a Místní komunitou Salesiánů Dona Boska v Českých Budějovicích  byl večerem pro setkání všech pracovníků a spolupracovníků střediska, jejich přátel, dobrovolníků, dárců, sponzorů, ale i dalších návštěvníků. 

„I letos se potvrdilo, že Salesiánský ples má v jihočeské metropoli své významné místo, díky úžasné atmosféře, kterou návštěvníci plesu vytváří a také díky skvělému doprovodnému programu," řekla spokojená Martina Dobosiová ze Salesiánského střediska mládeže.  

Ples zahájilo úvodní slovo nové moderátorské dvojice ve složení Petra Hamerníková a Jiří Ježek. Předtančení, v podobě ukázek různých tanečních stylů, se chopil juniorský pár Štěpánka Drobná a Jan Benedikt z Tanečního klubu Styl-Dance Teplice.

„Tématický večer doplnilo vystoupení kouzelníka Martina Hrušky, který dokonce nechal zmizet jednu z pracovnic střediska. Velkou atrakcí byl pro návštěvníky také fotokoutek a bohatá tombola. Výtěžek z letošního prodeje tomboly je určen k rekonstrukci baru v budově Čtyrák. Jsme rádi, že ples není zážitkem nejen pro pracovníky střediska a salesiánskou komunitu, ale je zážitkem pro všechny. O to více se budeme se těšit zase za rok na 28. Salesiánský ples,“ uzavřela letošní ročník plesu Martina Dobosiová.

Napsal(a) Yvetta Chmelová s využitím TZ | Foto sasmcb.cz
 


 

Kam dál?

SOUTĚŽ: Druhý Motor pomýšlí na návrat do čela soutěže. Musí ale...

úterý, 13. února 2018, 17:10

Co nejrychleji zapomenout na nepřesvědčivé výsledky a výkony z poslední doby potřebují hokejisté ČEZ Motor České Budějovice,...

FOTO: Kino praskalo při únorové Dámské jízdě ve švech

úterý, 13. února 2018, 16:15

Ženy a dívky, které v únoru navštívily Dámskou jízdu v CineStaru, se rozhodně nenudily. Organizátoři pro ně přichystali nabitý...

Vozíčkáři Štírů hráli ve Švédsku „tradičně“ finále s Nackou. Na gumě...

úterý, 13. února 2018, 15:24

Souboje pěti špičkových týmů nabídl švédský florbalový turnaj pro hráče na vozíku Malmö Open. Českou republiku reprezentovali...

KULTURNÍ TIPY: Masopustní veselí vrcholí, tradice pak vystřídají...

úterý, 13. února 2018, 11:06

Chcete zažít ten pravý Masopust? Není problém. V centru města opět proběhne průvod masek, koleda, folklorní vystoupení i...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Hradecký kraj se kromě BusLine dohodl se všemi dopravci

Královéhradecký kraj se dohodl se sedmi z osmi autobusových dopravců na podmínkách nových smluv, podle kterých budou dopravci jezdit od 1. dubna. Shodu kraj zatím nenalezl se semilskou společností BusLine. Osm z jedenácti autobusových dopravců kraji vypovědělo k 31. březnu smlouvy na zajištění dotované linkové autobusové dopravy. Představuje to 97 procent dopravy v kraji. Dopravci chtějí od kraje více peněz, a to především na mzdy řidičů.

Jelen Standa se loni podruhé narodil. V Lánské oboře se má čile k světu

Kauzu jelena Standy, který v únoru loňského roku napadl jednoho z návštěvníků sledovala celá republika. Standa měl být za napadení utracen, díky petici se ale přestěhoval do Lánské obory, kde se mu podle slov ředitele daří velmi dobře a možná ho v příštím roce bude čekat i seznámení s jeho nastávající.

Ode dneška musí projít hovězí z Polska kontrolou

Dovozci musí od dnešního dne veškeré hovězí maso z Polska zkontrolovat v certifikované laboratoři. Dokud nebudou hotovy výsledky testů, maso nebude smět na trh. Ve středu to ohlásil ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD). Reagoval tak na nález 700 kilogramů polského hovězího nakaženého salmonelou, které bylo ve skladu ve středních Čechách. Veterináři by dnes měli zveřejnit mimořádná opatření, kterými se povinnost stane platnou. Policie se již od středy zaměřila na kontrolu nákladních vozidel, pokud budou mít podezření na problematické zboží, vyrozumí krajské veterináře.