Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

KULTURNÍ TIPY: Zahrají The Display, Lords of the sound, František Nedvěd nebo Jana Boušková

 
úterý, 14. listopadu 2017, 10:03

Proběhne Budějovický Manifest 2017, v rámci kterého můžete slyšet třeba legendu českého undegroundu The Rozladěn. František Nedvěd vystoupí s kapelou Tie Break, kapela The Display je na turné s To Age, harfistka Jana Boušková zahraje klasiku Má vlast a nejen v K2 se těšte na pořádné mejdany.

Úterý 14. listopadu

České Budějovice

Karel – táta vlasti – Malé divadlo – 10:00
Vybudovat vzkvétající říši není zrovna hračka. Ale když se spojí štěstí ve hře s láskou k vlasti, můžou se dít i divy. Přesně jako ve čtrnáctém století za vlády prvního českého krále, který uměl číst a psát. Jevištně-animovaný portrét „největšího Čecha“.

Jaroslav Samson Lenk & Hop Trop – DK Metropol – 19:00
Nový koncert skvělého písničkáře bude doplněn také projekcí. Diváci uslyší nové písně i staré hity. 

Úča musí pryč – Jihočeské divadlo – 19:00
„My, rodiče žáků 5.B, již nemáme důvěru ve Vaše pedagogické schopnosti!“ Takhle začíná boj rodičů s třídní učitelkou. Jenže na čí straně je pravda? Je učitelka opravdu neschopná a brání talentovaným dětem v postupu na víceletá gymnázia, nebo rodiče, kteří sami nevědí, co se sebou, přestávají zvládat své děti?

Jana Boušková: Má vlast – Jihočeská filharmonie – Kostel sv. Anny – 19:00
Harfistka Jana Boušková je výjimečnou reprezentantkou české klasické hudby doma i v zahraničí. Jako jediná česká laureátka nejprestižnějších harfových soutěží světa se záhy stala velmi žádanou umělkyní vystupující na předních pódiích po celém světě.

Zpívání v dešti – Metropol – Divadelní sál – 19:00
Od chvíle, kdy se na stříbrném plátně objevil americký stejnojmenný filmový muzikál režiséra a tanečníka Gene Kellyho, uplyne zanedlouho už 65 let. Podobně jako u pozdějšího filmového – i divadelního – evergreenu Někdo to rád horké, tvůrci „Zpívání“ děj zasadili do zlatých dvacátých.

Tequila party - poslední v tomto semestru – K2 – 21:00
Největší mejdan Tequila party je zpět! Tuhle akci prostě nesmíš zmeškat! Hraje DJ Rudeboy.

Středa 15. listopadu

České Budějovice

Karel – táta vlasti – Malé divadlo – 10:00
Vybudovat vzkvétající říši není zrovna hračka. Ale když se spojí štěstí ve hře s láskou k vlasti, můžou se dít i divy. Přesně jako ve čtrnáctém století za vlády prvního českého krále, který uměl číst a psát. Jevištně-animovaný portrét „největšího Čecha“.

Mikádo – DK Metropol – 17:00
První „ostrovní“ opereta uváděná v JD měla svou premiéru před více než 130 lety v londýnském Savoy Theatre a zaznamenala obrovský úspěch. Příběh z exotického Japonska je vtipnou zástěrkou, jak se zasmát poměrům nejen ve staré dobré Anglii, ale i v dnešní neduživé Evropě. Nikdo tu totiž není tak úplně tím, kým tvrdí, že je, a tak je třeba být ve střehu, protože o intriky ani absurdity nebude nouze.

Večer s klavírem XV. – Kavárna Malá scéna – 18:00
První klavírní večer v této sezóně, celkově již patnáctý v pořadí, s Vojtěchem Adamčíkem, českobudějovickým pianistou a skladatelem.

Ani za milion – Divadlo U Kapličky – 19:00
Jacqueline, byť provdaná za anglického velvyslance, je Francouzka tělem, duší i původem. Má dvě děti a kufřík s milionem eur, který je ochotna darovat každému, kdo si jej zaslouží. Lambert ženatý není, manželka od něj utekla. Má duši námořníka a žije jen pro svůj maják, o který se stará čtyřiadvacet hodin denně, sedm dní v týdnu. Ptáte se, co mají oba společného? No přece vůbec nic!

Tělocvikářská zimní – K1 – 21:00
Největší tělocvikářský mejdan je zpět! Tentokrát na téma povolání. Obleč stylový kostým a vyraz na party. O půlnoci tě čeká překvapení, jaké tu ještě nikdy nebylo! Hraje DJ Čechťa.

Čtvrtek 16. listopadu

České Budějovice

Pohádky na dobrý den – Jihočeská filharmonie – Kostel sv. Anny – 10:00
V pohádkové skládance se děje téměř nemožné. Z lískového oříšku se vyloupne červík Napucánek, který napálí chamtivou veverku za to, že ošidila své kamarády. A Honza Hlad napraví princeznu Mlsalku, která by místo pořádného jídla stále jenom mlsala samé dobroty.

BM – The Rozladěn – Café Hostel – 19:00
Legenda českého undergroundu v rámci akce Budějovický Manifest 2017.

John Janda – Kavárna Malá scéna – 19:00
Mladý rock-folkový zpěvák, který o sobě říká: „Jsem zpěvák a kytarista na volný noze, hraju, kde se dá, zatím převážně převzatý songy, postupně vytvářím i vlastní.“

Jihočeská filharmonie – DK Metropol – 19:00
Jan Simon a Ivo Kahánek klavír. Dirigent: Zoe Zeniodi. Program: Gabriel Fauré: Pavana Fis moll, op. 50, Wolfgang Amadeus Mozart: Koncert pro dva klavíry a orchestr č. 10 Es dur, Aleš Pavlorek: nová skladba ve světové premiéře, Francis Poulenc: Koncert pro dva klavíry a orchestr D moll.

František Nedvěd s kapelou Tie Break „Velkej flám tour 2017“ – KD Vltava – 19:00
Mimořádné koncertní tour 2017 „Velkej flám“, k letošním jubilejním 70. narozeninám Františka Nedvěda spolu s kapelou Tie Break.

Večery S – Mirek Baldrych, Akorát, Seeking Horizon – Divadlo U Kapličky – 19:00
Mirek Baldrych – písničkář s křehkou duší, rockovým výrazem a jasným hlasem. Akorát – budějcko-strakonická skupina na folkové scéně působila do roku 2002 a činnost obnovila po mateřské dovolené v roce 2016. Seeking Horizon – „Pojď si zahrát akusticky,“ řekli si Honza s Michalem. Po dvou letech mailování s kamarádem Markem Doellem z Kalifornie, který se nakonec i s rodinou ocitl u nás, se začala psát historie a první písně acoustic-rockových Seeking Horizon.

The Display (DE) + To Age (CZ) – mcFabrika – 20:00
Kapela The Display vyráží na české turné s kapelou To Age. Vokalista Ross Thompson z populární německé acapella formace Van Canto přijede v listopadu na tři koncerty do České republiky se svojí druhou kapelou The Display.

Dhogh & Lab – Velbloud Music Bar – 20:00
Klubová noc. Mor4m & Fau One / live electronic jam, Trojan Horses / house DJ set, A. Veit / light control.

Techno All Night – TNC Live (Kinetix), Weprik, Vopeek, Paty – Komiks klub – 21:00
TNC live set (Kinetix). DJs: Weprik, Vopeek (Opidum), Paty (Opidum).

HOM: DJ Electromajk aka Michael Burian – Exclusive vinyl set – K2 – 21:00
Listopadové vydání rezidentní noci Melvina Coxxe – House of madness, bude hostit legendárního DJ Electromajk ve speciálním vinylovém setu! V současné době vystupuje také pod uměleckým jménem Michael Burian.

Napsal(a) Klára Havlínová | Foto Facebook Jana Boušková
 


 

Kam dál?

Namol opilý Slovák si ustlal na toaletách na Sokolském ostrově....

úterý, 14. listopadu 2017, 08:32

Neuvěřitelných a alarmujících 4,22 promile alkoholu nadýchal devětatřicetiletý Slovák, který se usídlil na veřejných toaletách na...

SOUTĚŽ: Nezmary v českobudějovickém Metropolu navštíví Funny Fellows

úterý, 14. listopadu 2017, 07:28

Humor, dobrá nálada, milá zábava a příjemná hudební nostalgie. To všechno, a určitě i něco navíc, nabídne veselá pětičlenná...

Trautenberk to rozjede v budějcké Vltavě

pondělí, 13. listopadu 2017, 15:49

V rámci svojí podzimní tour míří jemnostpánova tanz metalová čeládka Trautenberk do svých oblíbených Českých Budějovic. Jako...

VIDEO: Spor o Krajinskou ulici: Doprava do centra nepatří, zlobí se...

pondělí, 13. listopadu 2017, 14:01

Někteří vlastníci historických domů v centru Českých Budějovic odmítají zavedení linky městské hromadné dopravy do centra...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Týrané tříměsíční štěně z Prachatic je v...

  • U Budějc budou nejdelší tunely v republice....

  • Z budějckých ulic Neplachova a Čéčova jsou...

  • Případ týraného štěněte stále vyšetřuje...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Božská voda a sto let tradice. Spa Resort Libverda zve na...

Lázeňský komplex v Libverdě na úpatí Jizerských hor je oázou klidu v dnešní uspěchané době. Spa...

V Keni uhynul poslední samec nosorožce severního bílého

Poslední samec nosorožce bílého severního Súdán naposledy vydechl v pondělí 19. února odpoledne....

Jak fungují referenda ve Švýcarsku?

V rámci debat o zavedení obecného referenda je často zmiňováno Švýcarsko jako příklad země, ve...