Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Mezinárodní filmový festival Voda Moře Oceány zaplavil Hlubokou filmy i besedami.

 
neděle, 17. září 2017, 18:00

Voda.Samá voda. Mořská i říční. A také žraloci, běluhy, freediveři, lodě, cestovatelé, filmaři. To všechno přinesl Mezinárodní filmový festival Voda Moře Oceány v Hluboké nad Vltavou.

Diváci mohli vidět projekce soutěžních snímků Apokalypsa korálů,  Lodě a doprava na Filipínách, Zoubky – záchrana žraloků na Bali, Přežijí lední medvědi? a další. Sled filmů byl doplněn přednáškami cestovatele a fotografa Jindřicha Böhma na téma Waorani - mizející svět amazonských domorodců, mořeplavce Daniela Hagena na téma Holandsko na lodi a geologa Václava Cílka, jehož téma Krajina a voda se těší velkému zájmu veřejnosti.

Koho nezaujal první výběr filmů, mohl vyrazit do Zoo Ohrada Hluboká nad Vltavou. Tam diváci shlédli poměrně široké spektrum námětů - Poslední ruský parník Dostojevskij, Kanárské ostrovy – svět ohnivých hor 1. a 2. díl, Nebezpečný odpad na cestě! nebo poeticko-humorný snímek Rybí příběh, který byl natočen v umělém jezírku v Hluboké nad Vltavou. Zajímavý je také další český snímek Deset tisíc mil od Hříměždic, představující historii československého sportovního potápění. Autor filmu, Vlastimil Urban, se divákům představil i dalším snímkem - Freediving v Mexiku.

Letos mají náměty poměrně široký záběr. Už jsem vyslechl názory, že některé filmy málo zdůrazňují nutnost ochrany a záchrany moří nebo vody jako takové. S tím ale až tak nesouhlasím. I snímek, který není úplně prvoplánově "záchranářský", má stejně velkou hodnotu. Už jen tím, že svými záběry představuje prostředí, které se může působením negativních vlivů velmi brzy změnit. A mimochodem, kromě těch trochu "uvolněnějších” filmů, máme i skutečné enviromentální "pecky", za všechny budu jmenovat film Je s námi konec?, dokument režiséra Fishera Stevense, ve kterém je hlavní postavou Leonardo DiCaprio, který odkrývá závažná svědectví o problematice klimatických změn a pokouší se najít řešení nápravy,“ dodal k festivalu ředitel Jindřich Soukal.

 


 

Kam dál?

VIDEO: Budějcká teplárna představila výrobní provozy a nabídla i...

neděle, 17. září 2017, 14:42

Nejen prohlídku výrobních prostor, ale i spoustu zábavy nabídl Den otevřených dveří v českobudějovické teplárně. Společnost...

V Písku se půjde už počtvrté pochod Za zdravé chlapy

neděle, 17. září 2017, 13:26

Na prevenci urologických onemocnění, například prostaty, upozorní ve středu 20. září pochod Za zdravé chlapy, který už čtvrtým...

VIDEO: Nad Lipnem létají balony

sobota, 16. září 2017, 13:20

Až do neděle jsou u lipenské přehrady k vidění na obloze desítky balonů. Koná se zde balonové létání. První start přišel z Černé...

SOUTĚŽ: Phil Rudd, vynikající bubeník a dlouholetý člen kapely AC/DC,...

pátek, 15. září 2017, 17:10

Světově uznávaný bubeník Phil Rudd se svoji kapelou dorazí ve čtvrtek 28. září do Českých Budějovic, kde od 20:00 hodin zahraje...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.