Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Mezinárodní filmový festival Voda Moře Oceány se vrátil na jih Čech

 
čtvrtek, 14. září 2017, 15:14

Čtyřdenní program festivalu Voda Moře Oceány nabídne návštěvníkům široké spektrum filmů, přednášek, besed a doprovodných akcí. Jižní Čechy se tak mohou těšit například na film Vltava - Staronová cesta, natočený Miroslavem Hrdým, nebo Rybí příběh autorky Hany Šťastné.

Prezident festivalu Steve Lichtag spolu s ředitelem Jindřichem Soukalem už dnes, ve čtvrtek 14. září, představili soutěžní filmy, jejichž projekce bude po celé tři dny probíhat v kině Panorama a v ZOO Ohrada v Hluboké nad Vltavou. Kromě zahraniční filmové produkce jsou na čtrnáctém ročníku zastoupeny i zajímavé české náměty. Za zmínku stojí například film Vltava - Staronová cesta, natočený Miroslavem Hrdým, nebo Rybí příběh autorky Hany Šťastné.

Jihočeské patrioty jistě zaujme část, věnovaná jihočeskému vorařství, konkrétně projekce historických fotografií, komentovaná Václavem Kinským. Ta proběhne dnes, 14. září, od 17:30 v Zámečku Ohrada, kde se také bude o den později od deseti hodin dopoledne konat přednáška na téma Voraři.

K tradičním vrcholům festivalu budou patřit setkání a besedy s hosty Cristinou Zenato, potápěčkou a filmařkou, zvanou také Shark Lady, fotografkou Lucií Drhlíkovou a fotografem a cestovatelem Jindřichem Böhmem, geologem Václavem Cílkem a také nejslavnějším českým mořeplavcem Richardem Konkolskim, který představí novou knihu Příběhy mořeplavců.

Chybět v programu festivalu nebude ani koncert pod širým nebem. Na hlubockém náměstí v pátek večer zazpívá Lenka Dusilová.Festivalové dění pak vygraduje sobotním Ceremoniačním večerem, na kterém odborná porota vyhlásí výsledky soutěže filmových snímků. Projekce vítězných filmů se bude konat v neděli odpoledne v kině Panorama Hluboká nad Vltavou.

Napsal(a) Ell Plate s využitím TZ
 


 

Kam dál?

TRAILER TÝDNE: Insidious pokračuje čtvrtým dílem. Ten nese název...

středa, 13. září 2017, 18:00

Jednička Insidious před sedmi lety vylekala nejednoho hororového fanouška. Byl to povedený atmosférický film, který nezůstal bez...

Velká cena města Veselí nad Lužnicí v cyklokrosu se letos pojede už...

středa, 13. září 2017, 14:02

Čas plyne jako voda, a tak už první říjnový den se v areálu TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí pojede 5. ročník Velké ceny města...

KULTURNÍ TIPY: Týden ve jménu hudební i divadelní klasiky

úterý, 12. září 2017, 17:43

Ve středu 13. září můžete naživo zažít vystoupení Jiřího Suchého a Jitky Molavcové, stejně jako koncert Jihočeské filharmonie s...

Jihočeská filharmonie zahájí novou sezonu s úspěšným houslistou...

úterý, 12. září 2017, 15:50

Už sedmatřicátou sezonu s příznačným motivem Francie rozjíždí Jihočeská filharmonie v divadelním sále Metropolu v Českých...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.