Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

KULTURNÍ TIPY: Zahrají kapely z Evropy, z USA i z Budějc

 
čtvrtek, 14. září 2017, 15:39

Na konci týdne si můžete vybírat z interpretů Eminence, Darkfall, Marked As An Enemy, Cooh, Lord Bishop Rocks, Audiowolf, Black Velvet Suicide, Gus Ring nebo She Owl.

Pátek 15. září

České Budějovice

SouthFest – Klub Slavie – 19:00
První ročník SouthFestu ve Slavii. SouthFest tým si pro vás připravil první velkou klubovou akci s dvanácti DJs. Čeká vás taneční párty a laser show.

Zeurítia & Libor Šmoldas – Jihočeská vědecká knihovna – pobočka Lidická – 19:00
Hudební podvečer s jazzovou zpěvačkou Zeurítiou a kytaristou Liborem Šmoldasem.

Eminence, Darkfall, Marked As An Enemy – mcFabrika – 20:00
Po třech letech se vrací do Budějc famózní brazilská parta Eminence. Předskakovat bude místní metalcorová kapela Marked As An Enemy a rakouský thrash death metal Darkfall.

4th Anniversary / Cooh – Komiks klub – 20:00
Čtvrté narozeniny klubu Komiks v rytmu zlomených beatů s bulharským Coohem.

In Love with Friday – DJ Marek Anděl – Broukárna – 21:00
Páteční disko ve jménu romantických rytmů.

House Of Madness, Roberto Chochola, Flash&Cobra, Melvin Coxx – K2 – 21:00
Nový školní rok zahájí opět nadupaný mejdan House Of Madness, který tento měsíc bude hostit DJs: Roberto Chochola, Flash & Cobra a Melvin Coxx!

Sobota 16. září

České Budějovice

Budějovický western – Sokolský ostrov – 10:00
Sobota plná country hudby, indiánů, tanečníků, kovbojů a jejich koní.

Lord Bishop Rocks, Audiowolf, Black Velvet Suicide – mcFabrika – 20:00 
Lord Bishop Rocks (USA)– hardrock, funk, blues, jazz, reggae and punk, Audiowolf (DE) – rock, progressive, stoner, grunge, Black Velvet Suicide – heavyrock, crossover.

Koncert skupiny KolobandKolibar U Sida – 21:00
Koloband vznikl v roce 2002 jako tříčlenná formace – Jarda Eliška (basa), Koloman Peter (bicí), Dan Kolář (kytara a zpěv). Dnes hraje v sestavě Dan Kolář, Koloman Peter, Dan Sojka, Jan Daněk a Tomáš Vala.

Pondělí 18. září

České Budějovice

Fíha tralala – Rok – Metropol – Divadelní sál – 17:00
Nová písničková divadelní šou pro nejmenší diváky. V hodinovém programu vás oblíbený skřítek Fíha a jeho pohádkoví kamarádi provedou všemi ročními obdobími. Hrají a zpívají: Martina Fíha Jelenová, Kristína Mackovčáková, Romana Orlická, Zuzana Mészárosová, Andrea Gabrišová, al. Ema Papšová.

Salesiánský benefiční koncert Pavla Šporcla – Pocta Paganinimu – Kostel sv. Vojtěcha – 19:00
Benefiční koncert ve prospěch veřejné sbírky Salesiánského střediska mládeže. Netradiční benefiční koncert místního rodáka houslového virtuose Pavla Šporcla.

Gus Ring a She Owl – Studentský klub Kampa – 20:00
Gus Ring ze Švédska začínal hrát na trumpetu v orchestru a přes zpívání v hardcorové kapele nakonec našel lásku v křehké, upřímné a melancholické hudbě. She Owl je duo, které v roce 2013 vytvořili Jolanda Moletta a Demian Endian, kteří se narodili v Itálii a v současné době žijí jako nomádi občas v San Franciscu, Los Angeles, Paříži nebo třeba v Lipsku.

LiStOVáNí / Zvíře – Studiová scéna Na Půdě – 21:00
Jsou knihy, které pohladí, zatímco jiné jdou čtenáři proti srsti – přesto se od nich ale nemůže odtrhnout. Jednou z nich je další příběh zkušené dětské psychoterapeutky, tentokrát o teenagerovi Kevinovi, který se na začátku příběhu utíká před lidmi do pomyslné klece stolů a židlí.

Napsal(a) Klára Havlínová | Foto Facebook Eminence band
 


 

Kam dál?

Mezinárodní filmový festival Voda Moře Oceány se vrátil na jih Čech

čtvrtek, 14. září 2017, 15:14

Čtyřdenní program festivalu Voda Moře Oceány nabídne návštěvníkům široké spektrum filmů, přednášek, besed a doprovodných akcí....

TRAILER TÝDNE: Insidious pokračuje čtvrtým dílem. Ten nese název...

středa, 13. září 2017, 18:00

Jednička Insidious před sedmi lety vylekala nejednoho hororového fanouška. Byl to povedený atmosférický film, který nezůstal bez...

Velká cena města Veselí nad Lužnicí v cyklokrosu se letos pojede už...

středa, 13. září 2017, 14:02

Čas plyne jako voda, a tak už první říjnový den se v areálu TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí pojede 5. ročník Velké ceny města...

KULTURNÍ TIPY: Týden ve jménu hudební i divadelní klasiky

úterý, 12. září 2017, 17:43

Ve středu 13. září můžete naživo zažít vystoupení Jiřího Suchého a Jitky Molavcové, stejně jako koncert Jihočeské filharmonie s...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.