Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Otáčivé hlediště v Českém Krumlově je nejnavštěvovanější letní scénou v republice

 
úterý, 12. září 2017, 11:22

Vyprodaným večerním představením Pták Ohnivák a lišák Zorro udělalo Malé divadlo tečku za letošní sezonu na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově. A byla to velmi úspěšná sezona. Osmaosmdesát představení shlédlo víc diváků než loni, přes šestapadesát a půl tisíce. A tato parádní návštěvnost „otáčku" vynesla druhé místo mezi festivaly a zároveň je nejnavštěvovanější letní scénou v České republice. 

Poslední představení této sezony před Otáčivým hledištěm v Českém Krumlově odehrál soubor Malého divadla v sobotu 9. září. Tečkou bylo vyprodané večerní představení Pták Ohnivák a lišák Zorro. Otáčivé hlediště letos navštívilo celkem 55 035 diváků. Včetně generálních zkoušek pak činil počet návštěvníků 56 528, což čítá o zhruba 1300 diváků více než loni. Tržby za letošní sezonu se vyšplhaly na 32,94 milionů, tedy o 4,5 procenta více než loni, kdy dosáhly 31,53 milionu korun.

Letos v létě byly před točnou uvedeny dvě zcela nové inscenace, opera Trubadúr a baletní divadlo Valmont.

„I přes letos velmi proměnlivé počasí bohaté na bouřky jsme museli zrušit pouze dvě představení, loni to byla představení tři. Odehráli jsme tedy celkem 88 představení a návštěvnost dosáhla 97,55 procent,“ uvedl ředitel Jihočeského divadla Lukáš Průdek.

„Ve srovnání počtu návštěvníků obdobných festivalových akcí roku 2017 jsme dosáhli překvapivého a pro nás velmi lichotivého výsledku. Zaujímáme v počtu návštěvníků druhé místo mezi festivaly a zároveň jsme nejnavštěvovanější letní scénou v České republice. Před námi jsou s počtem 88 tisíc návštěvníků jen Letní shakespearovské slavnosti, které se ale konají na třech různých scénách, Praha, Brno, Ostrava. Za námi jsou pak například Colours of Ostrava, koncert Guns N´ Roses nebo alternativní letní festival Letní Letná,“ dodal Průdek.

Prodej vstupenek na novou sezonu začne už v polovině září 

Návštěvníci českokrumlovského otáčivého hlediště měli letos poprvé možnost si před představením zapůjčit tablet. Tato služba byla zavedena pro zájemce o využití titulkovacího software Overtekst, který byl vyvinut pro chytré telefony a tablety a umožňuje sledování vícejazyčných titulků k některým inscenacím. Původně byly titulky opatřeny pouze operní tituly, letos k nim přibylo i baletní představení Valmont, které je doprovázeno libretem, a poprvé byl software testován i při činoherním představení Dekameron, ke kterému byly připravenytitulky v anglickém a německém jazyce. Vedení divadla zakoupilo padesát tabletů, možnost jejich zapůjčení letos využilo 104 diváků.

S prodejem vstupenek na následující sezonu, tedy na 92 představení českokrumlovského otáčivého hlediště začne Jihočeské divadlo v polovině září, konkrétně v pondělí 18. září. „Diváci se mohou těšit nejen na již zaběhlé oblíbené tituly, jako jsou Dekameron, Pes baskervillský, opery Rusalka, Trubadúr a Příhody lišky Bystroušky nebo balet Valmont, ale také na dvě zbrusu nové inscenace," prozradila Věra Ernstová z Jihočeského divadla České Budějovice. Činoherní soubor prý pro příští sezonu připraví horor Dracula v režii Martina Glasera a soubor Malého divadla pod vedením Petra Haška dobrodružnou podívanou pro všechny věkové i váhové kategorie Ztracený svět.

Na sezonu následujícího roku se tedy mohou těšit nejen stálí diváci a příznivci otáčivého hlediště, ale i zájemci, jejichž poptávka vstupenek na produkci před točnou nebyla z důvodu vyprodaných představení uspokojena," podotkla Ernstová.

Napsal(a) Yvetta Chmelová s využitím TZ | Foto Otáčivé hlediště Český Krumlov
 


 

Kam dál?

Teplárna chystá na sobotu další Den otevřených dveří

neděle, 10. září 2017, 19:39

Už v sobotu se znovu otevřou brány Teplárny České Budějovice pro širokou veřejnost. Na 16. září je připraven další Den otevřených...

VIDEO: Antonio Vivaldi opět prožil svůj životní příběh. Tentokrát na...

neděle, 10. září 2017, 11:40

Audiovizuální festival Vltava žije je v letošním roce minulostí. Tisíce lidí se znovu sešly na budějcké náplavce u Dlouhého...

FOTO: Zážitkový okruh festivalu Vltava žije představil hudební legendy

sobota, 9. září 2017, 14:01

Audiovizuální festival Vltava žije se po roce vrátil do Českých Budějovic. Svůj program rozšířil do centra města, a tak vrcholem...

RECENZE: Nové To působí oproti knižní předloze plytce, klaun...

sobota, 9. září 2017, 09:04

Po sedmadvaceti letech se opět vracíme do městečka Derry, ve kterém řádí klaun Pennywise, živící se na strachu dětí. Dostál celý...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.