Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

KULTURNÍ TIPY: Týden ve jménu hudební i divadelní klasiky

 
úterý, 12. září 2017, 17:43

Ve středu 13. září můžete naživo zažít vystoupení Jiřího Suchého a Jitky Molavcové, stejně jako koncert Jihočeské filharmonie s Josefem Špačkem. Pokračují také Hudební slavnosti Emmy Destinnové, a to Varhanním a Gala koncertem. Ve čtvrtek proběhne Jazz open 2017.

Úterý 12. září

České Budějovice

Antidiskotéka Jiřího Černého – Jihočeská vědecká knihovna – pobočka Lidická 1 – 19:00
Poslechový pořad hudebního kritika a publicisty Jiřího Černého.

Středa 13. září

České Budějovice

Jihočeská filharmonie & Josef Špaček – Metropol – Divadelní sál – 19:00
Sólista (housle): Josef Špaček, dirigent: Jan Talich. Jiří Lukeš: nová skladba ve světové premiéře. Felix Mendelssohn-Bartholdy: Koncert pro housle a orchestr e moll, op. 64. Camille Saint-Saëns: Havanaise, op. 83. Arthur Honegger: Symfonie č. 4.

David Gilmour v Pompejích – CineStar – 19:00
Pětačtyřicet let od slavné show, ze které vznikl dokumentární film Pink Floyd v Pompejích, se David Gilmour vrací na místo činu. Skladatel, zpěvák a kytarista legendárních rockerů odehrál v červenci 2016 v kulisách ruin nejstaršího amfiteátru na světě dva spektakulární koncerty. Ze záznamu vznikl ohromující snímek, v němž zazní hity Gilmourovy sólové kariéry i klasiky z vrcholných let Pink Floyd.

Semafor U Tří lvů s Jiřím Suchým a Jitkou Molavcovou – Český rozhlas České Budějovice – studiový sál – 19:00
Svátek pro všechny příznivce divadla Semafor a dvou jeho legend – Jiřího Suchého a Jitky Molavcové. Oba se osobně představí ve velmi atraktivním písničkovém programu. Ústřední dvojici v unikátní veřejné nahrávce na pódiu doprovodí skvělá kapela divadla Semafor pod vedením pianisty Jiřího Svobody.

Jam session vol. 2 – Velbloud Music Bar – 19:00
Hudba přímo závislá na lidech, co dorazí. Každý si může přijít zajamovat.

28. Hudební slavnosti Emy Destinnové – Varhanní koncert – Kostel Panny Marie Královny Andělů – 19:30
Ludmila Dvořáková – varhany, Petr Dostál-Berg – šofar, tromba. A. Dvořák – Preludium a moll, A. Dvořák – Fuga g moll, Johann Pachelbel – Preludium a fuga d moll, J. S. Bach – Koncert g moll pro trubku a varhany, Vítěslav Novák – Preludium na valaškou píseň, Wolfgang Hein – Koncert in C, F. M. Bartholdy – Sonata D dur a další.

Bassline Night / Lotty, Dirty Boy + Guests – Komiks klub – 21:00
Bassline, UK Garage, Grime, House, DnB. DJs: Lotty, Dirty Boy + Guests.

Čtvrtek 14. září

České Budějovice

Jazz open 2017 – Slavie – letní open-air scéna – 18:00
Příjemné melodie v příjemném prostředí zahraje Veliký ZUŠ Band vedený J. Klimešem.

28. Hudební slavnosti Emy Destinnové – Gala koncert k poctě Emy Destinnové – Metropol – Divadelní sál – 19:30
R. Strauss – Don Juan – symfonická báseň, F. Mendelssoh Bartholdy – Infelice, A. Ch. Adam – variace na Mozartovo thema pro koloraturní soprán, flétnu a orchestr, P. I. Čajkovskij – Symfonie č. 5.

Napsal(a) Klára Havlínová | Foto Facebook Divadlo Semafor
 


 

Kam dál?

Jihočeská filharmonie zahájí novou sezonu s úspěšným houslistou...

úterý, 12. září 2017, 15:50

Už sedmatřicátou sezonu s příznačným motivem Francie rozjíždí Jihočeská filharmonie v divadelním sále Metropolu v Českých...

Otáčivé hlediště v Českém Krumlově je nejnavštěvovanější letní scénou...

úterý, 12. září 2017, 11:22

Vyprodaným večerním představením Pták Ohnivák a lišák Zorro udělalo Malé divadlo tečku za letošní sezonu na Otáčivém hledišti v...

Teplárna chystá na sobotu další Den otevřených dveří

neděle, 10. září 2017, 19:39

Už v sobotu se znovu otevřou brány Teplárny České Budějovice pro širokou veřejnost. Na 16. září je připraven další Den otevřených...

VIDEO: Antonio Vivaldi opět prožil svůj životní příběh. Tentokrát na...

neděle, 10. září 2017, 11:40

Audiovizuální festival Vltava žije je v letošním roce minulostí. Tisíce lidí se znovu sešly na budějcké náplavce u Dlouhého...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.