Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vltava žije! Jak vypadá zážitkový okruh audiovizuálních představení festivalu?

 
čtvrtek, 7. září 2017, 17:36

Jedna z největších kulturních událostí v Budějcích netrpělivě klepe na dveře. Pátek a sobota patří v krajském městě audiovizuálnímu festivalu Vltava žije. Nově nebude jenom na náplavce u Dlouhého mostu, ale rozšíří se do centra města. Kam se po setmění vydat, abyste si jednotlivá představení užili?

Diváci mají možnost v pátek a sobotu vidět sérii krátkých audiovizuálních představení na téma Hudební legendy. Na zážitkový okruh se stačí vypravit od 20:30 do 24:00 a na devíti stanovištích poběží v krátkých intervalech jednotlivé show věnované známým muzikantům. Jak tedy celá trasa vypadá?

ČTĚTE TAKÉ: Oblíbený audiovizuální festival Vltava žije se s programem rozšíří do celých Budějc

Zážitkový okruh festivalu Vltava žije

Info point (náměstí Přemysla Otakara II.)

Všechny podstatné informace o festivalu má informační středisko, které bude už od pátečního odpoledne na náměstí Přemysla Otakara II. Zájemci v něm získají leták s podrobnou mapkou festivalu nebo se budou moci občerstvit. Součástí stanoviště bude i charitativní projekt – Oranžové kolo Nadace ČEZ. Na speciálně upravených rotopedech bude moci každý zájemce minutou šlapání podpořit dobrou věc. Celková částka, která bude minimálně ve výši 100 tisíc korun, bude rozdělena a předána zástupcům Výtvarného atelieru Tvor a na podporu mládeže HC Českobudějovičtí Lvi.

1. Černá věž (lasermapping)

Budějcká dominanta bude věnovaná prvotřídnímu zpěvákovi – Leonardu Cohenovi – a jeho nejznámější písni Hallelujah. Na Černou věž se bude promítat lasermappingová show podobná té z oslav 750 let od založení města.

2. Jihočeské muzeum (facemapping)

Na budově Jihočeského muzea už visí obří obličej, který poslouží k facemappingovému představení s názvem Tváří v tvář. Je vám hlava povědomá? Jistě, v rámci festivalu Vltava žije zazářila už na náplavce.

3. KD Slavie (videomapping)

Jen o kus dál, prakticky co by kamenem dohodil, proběhně videomappingová show. Kulturní dům Slavie bude patřit show, kterou organizátoři nazvali Podívej, hudba!

4. Soutok Vltavy a Malše (vodní stěna)

Král popu, sám velký Michael Jackson, se představí v rámci festivalu Vltava žije na soutoku obou budějckých řek. Jeho vystoupení nese název Když voda tančí.

5. Sokolský ostrov (laser harfa)

Propásnout v žádném případě nelze laser harfu na Sokolském ostrově. Hrát bude melodické písně, se kterými se každý dotkne hudby. Ostatně, Dotkni se hudby je název show v oblíbeném budějckém parku.

6. Panská ulice (hudební ulička)

Vivat musica! zvolají všichni, kteří se během pátečního a sobotního večera projdou Panskou ulicí. 

7. Park Na Sadech (laser animace)

Českou hudební scénu zastoupí v parku Na Sadech významný skladatel Bedřich Smetana. Laser animace je nazvaná stejně jako samotný festival – Vltava žije.

8. Park Na Sadech (strom fantazie)

U stromu fantazie se návštěvníci zasní za zvuků písní Ludwiga van Beethovena. Jak bude znít v parku Na Sadech Měsíční sonáta?

Krajinská ulice (budova Komerční banky)

„I can't get no satisfaction!“ Jasně, obří vypláznutý jazyk už visí na budově Komerční banky v Krajinské ulici, a to znamená jediné – Kameny se valí na Budějce! Sice nepatří do zážitkového okruhu, ale místo věnované kapele Rolling Stones by rozhodně neměl nikdo minout.

Náplavka u Dlouhého mostu (multimediální koncert Vivaldianno – Město zrcadel)

V sobotu se k zážitkovému okruhu navíc přidá i prostor náplavky, kde bude od 20:30 připraven ojedinělý multimediální koncert Vivaldianno – City of Mirrors (Město zrcadel) s výpravným ohňostrojem. Program začíná už v 19 hodin vystoupení DJ Lucca na téma Hudební legendy, celá show bude zakončena ve 21:30 velkolepým ohňostrojem, jak už je při festivalu Vltava žije tradicí.

Vizitka autora

 

Lukáš Dvořák

Malý velký muž, často velmi egoistický a zahleděný do sebe. Vždy s posledním slovem. 

Přesto naslouchá novým nápadům a hledá cesty k ještě lepším výsledkům. 

Tvrdohlavý puntíčkář a milovník humoru, nejvíce černého. Liberálně smýšlející, ale s důrazem na dodržování elementárních pravidel.

Milovník sociálních sítí.

Bývalý šéfredaktor, který si nepřipouští, že stárne, ačkoliv mu to tělo dává čím dál více najevo.

 
 


 

Kam dál?

Bachův varhanní podzim zavítá i do Budějc

čtvrtek, 7. září 2017, 14:22

Bravurní večer slibuje Bachův varhanní podzim, který nabídne dramatický program a virtuózní soubor také v katedrále svatého...

FILMOVÉ PREMIÉRY: Připravte si pleny! To přichází!

čtvrtek, 7. září 2017, 13:31

Je to tak. Nejočekávanější horor letošního roku je tady! Ve čtvrtek se můžete nachystat do Cinestaru, avšak doporučujeme se...

Módní přehlídka pro dobrou věc. Andělská fashion show přivítá letošní...

středa, 6. září 2017, 20:37

Pomoc pro děti s onkologickým onemocněním. To je hlavním cílem prvního ročníku charitativní módní přehlídky Andělská fasion show,...

Plaveckou sezonu v Třeboni uzavřou dva koncerty a slavnost retroplavek

středa, 6. září 2017, 17:46

Třídenní akce Zavírání plavecké sezony, kterou se Třeboň rozloučí s létem, se odehraje druhý zářijový víkend na třech místech u...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.

Česká diplomacie prověřila v JAR podmínky Krejčíře ve vězení

Pracovníci českého velvyslanectví v Jihoafrické republice minulý týden prověřovali, v jakých podmínkách žije v johannesburské věznici Čech Radovan Krejčíř, jaký má přístup k lékařské péči a ke komunikaci s právním zástupcem. Napsala to dnešní Mladá fronta Dnes (MfD). Po dřívější obdobné návštěvě u Krejčíře české velvyslanectví oficiálně podpořilo požadavky odsouzeného na zlepšení podmínek v tamním vězení.

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.