Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Plaveckou sezonu v Třeboni uzavřou dva koncerty a slavnost retroplavek

 
středa, 6. září 2017, 17:46

Třídenní akce Zavírání plavecké sezony, kterou se Třeboň rozloučí s létem, se odehraje druhý zářijový víkend na třech místech u rybníka Svět. Pátý ročník oblíbené slavnosti spojuje hudbu a zábavu. Začne koncerty a skončí setkáním příznivců pruhovaných plavek.

Program zahájí Prague Cello Quartet, čtyři mladí violoncellisté, kteří ve Schwarzenberské hrobce představí v pátek 8. září od 19 hodin výběr toho nejlepšího z klasické hudby i melodie známé z filmů, vše s humorem a originálními nápady.

 

Už v Třeboni před časem hráli při Noci kostelů a měli velký úspěch – jsou to skvělí muzikanti a navíc dokážou hrát vážnou hudbu tak, aby se diváci i pobavili a potěšili nejen sluch, ale i zrak,“ říká violoncellista Symfonického orchestru Českého rozhlasu Pavel Barnáš. V sobotu vystoupí na pódiu na městské pláži u rybníka Svět Patrola Šlapeto. Publikum pobaví autentickou interpretací hospodských písní z minulého století.

V neděli vyvrcholí třídenní program veselou Slavností pruhovaných plavek. Ta začne ve 14 hodin na městské pláži rybníka Svět. Zahraje skupina Pánská šatna a členové Spolku přátel pruhovaných plavek předvedou svá úctyhodná těla oděná do koupacích retromodelů. Celá přehlídka bude doplněná sčítáním kilogramů celého spolku.

Ke Spolku přátel pruhovaných plavek se mohou přidat zájemci i na místě, buďto již rovnou v tomto oblečení přijdou, anebo si úbor koupí na pláži. Nostalgickou atmosféru Rozmarného léta navodí od 18 hodin setkání na pláži Ostende s muzikou v podání Los Alimentos.

Napsal(a) Ell Plate s využitím TZ
 


 

Kam dál?

TRAILER TÝDNE: Arnold se vrací k akční komedii. V Killing Gunther mu...

středa, 6. září 2017, 16:33

Božský Arnold Schwarzenegger v posledních letech fanouškům radost příliš nedělá. Poslední Terminátor se nepovedl a další jeho...

Leoš Mareš a jeho moderátorští kolegové se na Holkově rozloučí s létem

středa, 6. září 2017, 15:04

Rozloučit s létem bude mít každý možnost už v sobotu na Holkově. Letní parket hostí třetí zastávku turné Hanácká vodka Evropa 2...

KULTURNÍ TIPY: Dog Eat Dog, Dani a Will Wilde a Hudební slavnosti Emy...

úterý, 5. září 2017, 10:49

České Budějovice navštíví sourozenecká dvojice muzikantů z Velké Británie Dani a Will Wilde. V klubu Slavie vystoupí americká...

VIDEO: Šlechetným rytířům vypálila rybník dáma

neděle, 3. září 2017, 14:14

Do festivalu plného rytířských soubojů, středověkých klání, kejklířů, tanečnic i ohňů se na první dva zářijové dny ponořily České...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.