Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

KULTURNÍ TIPY: Dog Eat Dog, Dani a Will Wilde a Hudební slavnosti Emy Destinnové

 
úterý, 5. září 2017, 10:49

České Budějovice navštíví sourozenecká dvojice muzikantů z Velké Británie Dani a Will Wilde. V klubu Slavie vystoupí americká kapela Dog Eat Dog a ve Velbloudu kapely z Norska a USA. Před K2 si tenhle týden můžete poslechnout Better Way a БУТ. Pokračují také Hudební slavnosti Emy Destinnové.

Úterý 5. září

České Budějovice

Dixie Old Boys – Galerie Na dvorku – 18:30
Kapela s dlouhodobou tradicí. Všichni muzikanti hráli v různých hudebních skupinách a tělesech. U diváků má velký úspěch, neboť si všichni rádi zazpívají ve stylu old dixilendu.

Dani & Will Wilde – Fcafé club – 20:00
Nejlepší ženský hlas v British Blues Awards 2015 v Fcafé! Dani Wilde je současný bluesový fenomén ve Velké Británii. V Českých Budějovicích zahraje spolu se svým bratrem Willem.

Středa 6. září

České Budějovice

Středy před K2 – Better Way + БУТ – před K2 – 19:00
Better Way – hardcore kapela z Českých Budějovic. БУТ – místní grind-grind partička, která hraje od roku 2009.

Kúča na Měsíci – Měsíc ve dne – galerie – 19:00
Hudebník, textař a frontman legendární undergroundové kapely Bratři Karamazovi se představí jako autor svérázných literárních textů.

28. Hudební slavnosti Emy Destinnové – FOK – Metropol – Divadelní sál – 19:30
Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK. Program: W . A. Mozart – Symfonie „Pražská“, W. A. Mozart – Koncert pro flétnu, harfu a orchestr C dur, op. 299, A. Dvořák – Symfonie č. 5 F dur.

Blackout D&B Resident Night – Velbloud Music Bar – 21:00
Blackout je rezidentní noc v klubu Velbloud v Českých Budějovicích s tradicí od roku 2003, kde si každou první středu v měsíci můžete vychutnat zkušené místní DJs i nové talenty. Zahrají DJ Hanzall a hosté.

Čtvrtek 7. září

České Budějovice

Odpoledne s černou kočkou – SUD – studentské universitní divadlo – 19:30
Komedie o manželské krizi, kterou rozpoutá nadaná kočka. Hrají: L. Kunclová, A. Švarcová, M. Doucha (skupina Umělci na vratké noze).

28. Hudební slavnosti Emy Destinnové – Humoreska – Jihočeská filharmonie – Kostel sv. Anny – 19:30
Martin Kasík a Kristina Kasíková – klavír, Jan Šťastný – recitace. A. Dvořák, J. Suk.

Dog Eat Dog (USA) – klub Slavie – 20:00
Dog Eat Dog je americká hudební skupina, která vznikla v roce 1990 v Bergen County v New Jersey. Skupinou prošlo větší množství hudebníků, vedle typických nástrojů pro hardcoreové skupiny měla ve své sestavě také saxofonistu. Své první album nazvané All Boro Kings kapela vydala roku 1994.

Golden Oriole, Gaute Granli, Steve Jansen – Velbloud Music Bar – 20:30
Golden Oriole (Norsko) – „kosmický noise funk“, který dnes hraje pouze ve dvojčlenné sestavě. Gaute Granli taktéž z Norska hraje koncepční a strukturované kusy vzdáleně evokující avantgardní anglické party osmdesátých let vycházející z industriálních tradic. Steve Jansen (USA) se rád zabývá vyvíjením netradičních zvuků, v čemž mu obratně pomáhají saxofony, kytary i manipulace s předtočenými páskovými smyčkami, které sbírá po celém světě.

Český Krumlov

Pták Ohnivák a lišák Zorro – Otáčivé hlediště – 20:00
Z královských zahrad mizí zlatá jablka. Země chudne. Královna Isabela je na všechno sama, na své syny se nemůže spolehnout. První má krev příliš modrou, druhý nadmíru ohnivou – celé dny i noci tráví na ulicích s kapelou. Jedinou nadějí tak zůstává legendární lišák Zorro, kterého však nikdo téměř dvacet let neviděl.

Napsal(a) Klára Havlínová | Foto Facebook Dog Eat Dog
 


 

Kam dál?

VIDEO: Šlechetným rytířům vypálila rybník dáma

neděle, 3. září 2017, 14:14

Do festivalu plného rytířských soubojů, středověkých klání, kejklířů, tanečnic i ohňů se na první dva zářijové dny ponořily České...

Černá věž osiří. Místo lidí bude budějckou dominantu okupovat...

sobota, 2. září 2017, 20:10

Audiovizuální festival Vltava žije uzavře na tři zářijové dny budějckou dominantu, Černou věž. Důvodem je příprava a umístění...

Zemřel herec Vladimír Brabec, filmový major Zeman

sobota, 2. září 2017, 09:16

Ve věku 83 let zemřel v pátek 1. září večer herec a dabér Vladimír Brabec. Popularitu mu přinesla v sedmdesátých letech role...

ÚAMK Roadshow a Den otevřených dveří nejen pro motoristy

pátek, 1. září 2017, 12:51

Bezpečnost silničního provozu a představení nových vozů několika značek bude hlavním programem akce, kterou společně s ÚAMK...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.