Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

ÚAMK Roadshow a Den otevřených dveří nejen pro motoristy

 
pátek, 1. září 2017, 12:51

Bezpečnost silničního provozu a představení nových vozů několika značek bude hlavním programem akce, kterou společně s ÚAMK Profiautoškolou pořádá Automotoklub České Budějovice v sobotu 2. září od 10 do 16 hodin.

V areálu ÚAMK v ulici Karolíny Světlé si návštěvníci budou moci vyzkoušet otočný simulátor, který napodobuje havárii vozu s přetočením přes střechu auta. Na své si přijdou ale i děti. Pro ně bude představena biketrialová akademie s ukázkou na postavených překážkách, řada soutěží o drobné dárky a dětské dopravní hřiště.

Při této příležitosti bude také představena v České republice ojedinělá mobilní Škola bezpečné jízdy, s padesátimetrovou kluznou plochou a školicím střediskem, umístěném v nákladním přívěsu ze švýcarského autoklubu,“ doplňuje Jan Bláha

Své umění předvedou i hasiči a záchranáři, kteří budou vyprošťovat osoby z vozidla při simulované havárii a zdolávat požár vozidla. Následně nabídnou prohlídku techniky.

Den otevřených dveří doplní výstava závodních rallye vozidel nebo přehlídka historických aut, ve kterých se budou moci svézt děti. Dospělí návštěvníci si vyzkouší vystavené automobily.

Napsal(a) Ell Plate s využitím TZ
 


 

Kam dál?

Oblíbený audiovizuální festival Vltava žije se s programem rozšíří do...

čtvrtek, 31. srpna 2017, 19:30

Hudební legendy. Takový podtitul nese další, konkrétně už šestý ročník audiovizuálního festivalu Vltava žije. Po pěti letech se...

Roadshow Jižní Čechy pohodové oslovila tisíce lidí

čtvrtek, 31. srpna 2017, 18:31

S obrovským ohlasem veřejnosti se setkala letošní Roadshow Jižní Čechy pohodové 2017, jejíž hlavním smyslem bylo novou a...

KULTURNÍ TIPY: No Name, Mandrage, Slza, Jelen, Lenny a Janek Ledecký...

čtvrtek, 31. srpna 2017, 15:10

Kromě nedělního Radiofestu na výstavišti proběhne také akce Železné a zlaté České Budějovice, Folklórní festival Hrály dudy a...

FILMOVÉ PREMIÉRY: Hurvínek a kouzelné muzeum, Loganovi parťáci a...

čtvrtek, 31. srpna 2017, 13:12

Tento týden můžete do Cinestaru vyrazit na tři premiéry. Zasmějete se a potěšíte svou romantickou duši.

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.