Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTOGALERIE: Pátý ročník festivalu Město lidem, lidé městu je za námi

pondělí, 28. srpna 2017, 19:45

Skvělé jídlo a pití, dobrá zábava, pohoda a klid. Budějcké ulice oživil festival Město lidem, lidé městu. A rozhodně to stálo za to.

I díky krásnému počasí, které vydrželo po celou dobu festivalu, se českobudějovické ulice téměř nevylidnily. Koberce živé trávy nutily k posedávání a užívání si posledních prázdninových dní. Ve spojení s hudbou, znějící téměr z každého rohu, měl člověk pocit, že se ocitnul na chorvatské promenádě (množství procházejících se Čechů by bylo jistě téměř srovnatelné), zvlášť pokud jste zavítali na písečnou pláž u slepého ramene Malše.  „Za mě to byl asi nejpovedenější ročník z pohledu návštěvníka,“ popisuje jeden z obyvatel Českých Budějovic, který si nenechal událost ujít.

Na své si rozhodně přišli milovnící dobrého jídla, nabídka byla obrovská. Budějcké restaurace, bistra a kavárny doplnily food trucky, které přivezly čerstvý vánek do místní gastronomie. Z ohlasů (a i front zákazníků, kteří zde chtěli ukojit své chutě) ale jednoznačně vedl stánek Kaiser Franz se svým Bacon cheese burgerem.

Páteční představení Nočního cirkusu vyrazilo dech téměř všem přihlížejícím, v sobotu zase rozžhavila Krajinskou ulici salsa párty, která roztančila téměř všechny přihlížející. A to je jen zlomek toho, co festival Město lidem, lidé městu přinesl. Jedinou černou tečkou bylo značně omezené množství deštníků, které v dřívějších ročnících lemovaly téměr celou hlavní tepnu festivalu. Otázkou zůstává, jestli to s „novým“ puncem, který deštníky letos dostaly, nebylo lepší.

 
 
 


 

Kam dál?

SOUTĚŽ: Výstaviště rozezní Slza, Jelen a Lenny

pondělí, 28. srpna 2017, 14:20

Prázdniny letos již tradičně uzavře v neděli 3. září rodinný festival Hitrádia Faktor Radiofest České Budějovice. Hudební symbol...

Kaplické slavnosti navštíví Mimoni, Debbie, Nedvěd i Budvarka. Chybět...

pátek, 25. srpna 2017, 10:44

Pestrý a nabitý program pro malé i velké nabídnou Kaplické slavnosti. Dvoudenní akce se uskuteční v městském parku v pátek 1. a...

Šedesátileté Žabovřesky zvou na Lukáše Vaculíka, Zdeňka Trošku a...

pátek, 25. srpna 2017, 06:22

Fotbal v Žabovřeskách na Českobudějovicku oslaví šedesáté výročí založení klubu. Na sobotu 26. srpna připravuje celodenní show.

Festival Město lidem, lidé městu nabídne rozmanitý program. Na slepém...

čtvrtek, 24. srpna 2017, 17:02

Jubilejní pátý ročník multižánrového festivalu Město lidem, lidé městu začíná v Krajinské ulici a jejím okolí již v pátek....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.