Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na slavnostech Emy Destinnové zahraje pražský orchestr FOK i harfistka Englichová

 
úterý, 22. srpna 2017, 15:08

Deset koncertů přinesou Hudební slavnosti Emy Destinnové, které začnou 28. srpna ve Zlaté Koruně na Českokrumlovsku. Většina vystoupení se odehraje v Českých Budějovicích, akci zakončí 14. září galakoncert k poctě Emě Destinnové.

Festival otevře varhanní koncert ve zlatokorunském klášterním kostele, kde se představí Jaroslav Tůma. Na varhany Abrahama Starcka z roku 1699 přednese skladby Adama Václava Michny i své vlastní.

Jsou to nejpamátnější historické varhany v jižních Čechách a také v nejlepším stavu,“ řekl ředitel slavností Antonín Kazil. Na slavnostech vystoupí dále Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK, harfistky Kateřina Englichová a Ivana Dohnalová, hobojista Vilém Veverka, Český filharmonický sbor Brno, klavírista Martin Kasík, Graffovo kvarteto, Panochovo kvarteto hrající 49. sezonu i Petr Dostál-Berg hrající na dechové nástroje šofar a tromba soprana.

Zajímavé je, že cellisté obou kvartet pocházejí z Českých Budějovic," řekl Kazil. Na koncertu k poctě Emě Destinnové se představí izraelská sopranistka Netta Orová a Filharmonie Brno vedená Leošem Svárovským, zazní díla Čajkovského, Strausse, Rossiniho i Mendelssohna-Bartholdyho. Kromě Českých Budějovic a Zlaté Koruny se jeden koncert uskuteční na zámku v Borovanech. Festival spolupracuje s Brucknerfestem v rakouském Linci. Jeho letošní 53. ročník obsáhne od 16. září do 13. října přes 35 koncertů. "Bude to začátek práce nového šéfdirigenta Markuse Poschnera, je skvělý, bude v tomto roce dirigovat nejvýznamnější díla Brucknerova a Mahlerova. Začíná také nový Brucknerův cyklus," řekl ředitel Brucknerova domu Hans-Joachim Frey.

Na Brucknerfestu letos zahrají například Mnichovští filharmonici; v kostele, kde je skladatel Anton Bruckner pohřben, uvedou a natočí jeho stěžejní díla. Přijedou i Philharmonic Ensemble z Vídně, americký Cleveland Orchestra, filharmonie z Vratislavi, program slibuje i jazzovou noc. „Spolupráce s Brucknerfestem přináší ovoce. V roce 2018 bude (na slavnostech Destinnové) mimořádný koncert, na kterém zahraje Bruckner Orchester z Lince třetí Brucknerovu symfonii," řekl Kazil. Koncert se uskuteční 27. září 2018 v pavilonu T na českobudějovickém výstavišti.

Foto By D. Kneřová (Own work) [Public domain], via Wikimedia Commons | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

KULTURNÍ TIPY: Těšte se na místní kapely The Fellows, Extraditables,...

úterý, 22. srpna 2017, 10:40

Hudební nálož od oblíbených budějckých kapel vás čeká před K2, na náměstí i u Slavie. Doplňte si kulturní program také návštěvou...

Budějce si připomenou svého zakladatele. Do města se vrací stylová...

pondělí, 21. srpna 2017, 19:20

Toužili jste někdy stát se rytířem nebo potkat prince na bílém koni? Na začátku září se budou v Českých Budějovicích plnit dětské...

Návštěvníci si v Hoslovickém mlýně zkoušeli mlátit obilí

neděle, 20. srpna 2017, 08:43

Mlácení obilí cepem nebo tažení žentouru si mohli v sobotu, 19. srpna, vyzkoušet návštěvníci ve skanzenu Hoslovický mlýn na...

KULTURNÍ TIPY: Maraca, Postcards from Arkham nebo Judas Priest Revival

čtvrtek, 17. srpna 2017, 16:13

Zajímavý hudební mix vás čeká v druhé půlce srpna. Maraca kombinuje jazz, world music a alternativní hudbu, Judas Priest Revival...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.