Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

KULTURNÍ TIPY: The Chancers, Pavel Dobeš, Mustang Bluesride nebo Pampalini Funky Jam

 
úterý, 8. srpna 2017, 11:05

Pořádně nabitý program zahrnující ska, punkrock, jazz i folk začíná na náměstí a na radničním nádvoří, pokračuje ve Velbloudu i před K2 a vyvrcholí Jihočeským jazzovým festivalem, který probíhá od čtvrtka do soboty.

Úterý 8. srpna

České Budějovice

Barbecue: Čengliš stajl – Café Hostel – 17:00
Letní tématické grilovačky v Café Hostel. Program: Antonín Padrta, From living room, Barbecue Party.

Hudební večery na náměstí – McBerds – náměstí Přemysla Otakara II. – 19:00
McBerds je tříčlenná multižánrová kapela z jižních Čech. Svůj styl staví na prolínání středoevropského folkloru, Irska, gypsy a jazzu.

Jenom tři mušketýři – Dominikánský klášter s chrámem Obětování Panny Marie – Rajská zahrada – 20:00
Příběh starší než vaše babička, divadlo lepší než dovolená v Provence. Co by se stalo, kdyby tři mušketýři zůstali opravdu jenom tři? Vyletněná parafráze jednoho z nejslavnějších románů všech dob v unikátní úpravě pro tři herce a kapelu.

La Familia & A Guy Named Lou + support – High Hops Tour 2017 – Velbloud Music Bar – 21:00
La Familia – Kick-Ass-Ska (Skacore from Aachen), A Guy Named Lou (Melodic Punkrock from Graz), support.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta – Letní kino Háječek – 21:45
Oblíbení hrdinové Jack Sparrow (Johnny Depp) a Will Turner (Orlando Bloom) se vracejí v pátém pokračování úspěšné série, ve kterém se společně postaví novému nepříteli, pirátu Salazarovi (Javier Bardem). Ten dokázal uprchnout ze zakletého Bermudského trojúhelníku a snaží se zničit všechny piráty.

Středa 9. srpna

České Budějovice

Středy před K2 – The Chancers + Pampalini Funky Jam – před K2 – 19:00
The Chancers jsou jedna z nejdéle působících domácích kapel, které vycházejí z žánru ska. Dodneška mají na kontě čtyři alba, účastnili se mnoha mezinárodních kompilací a koncertují po celé Evropě. Pampalini Funky Jam: Budějovická funky kapela založená v roce 2001 baskytaristou a frontmanem Davidem Zemanem za účasti Dana Sojky. Dříve hojně koncertující a známá i mimo ČR, nyní se po pauze vrací s novým repertoárem, v nové sestavě, se stejnou energií a charismatickým projevem.

Radniční léto: Pavel Dobeš a Tomáš Kotrba – radnice – nádvoří – 20:00
Pavel Dobeš patří již léta mezi stálice naší folkové scény. Je nenapodobitelný a nezařaditelný. Poznáte ho po první větě, prvním slově. V jeho písničkách jsou každodenní příběhy, které ve vás zanechají nezaměnitelný pocit. Pavel Dobeš vystupuje s doprovodným kytaristou Tomášem Kotrbou.

Oklamaný – Letní kino Háječek – 21:45
Dusno až k zalknutí. Tak lze charakterizovat atmosféru v izolované dívčí internátní škole, kde se znenadání objeví muž. A o zraněného vojáka se musí postarat ženy a dívky, které jsou samy velmi zranitelné. Oscarová režisérka Sofia Coppola natočila film plný zničujících emocí.

Angel Dance Party – DJ Marek Anděl – Broukárna – 22:00
Pravidelná středeční taneční párty pod taktovkou Anděla!

Český Krumlov

Rusalka – Otáčivé hlediště – 21:00
Dvořákova nejkrásnější opera nezazní nikde lépe, než před Otáčivým hledištěm. Současné ztvárnění tohoto hudebního klenotu mělo svou premiéru v roce 2014 v režii jednoho z nejvýraznějších českých operních tvůrců Jiřího Heřmana a pod taktovkou generálního hudebního ředitele opery JD Maria De Rose. Tato inscenace se zařadila k nejoriginálnějším divadelním projektům před Otáčivým hledištěm.

Čtvrtek 10. srpna

České Budějovice

Radniční léto: Čtyři pohádky – radnice – nádvoří – 18:00
Netradiční zpracování čtyř klasických veršovaných pohádek: Kuřátko v obilí, Otesánek, O veliké řepě, Zvířátka a loupežníci.

Melvin Coxx B-Day – před K2 – 18:00
Na oslavu 25. narozenin Melvina Coxxe zahrají Enrico, Michael C, Ramel, SNBM a Tokátko.

Central Park Slavie 2017 – Mustang Bluesride – Slavie – letní open-air scéna – 18:00
Rock’n‘rollová a bluesová show v podání ostřílených jihočeských muzikantů. Jádro sestavy Mustang Bluesride tvoří hráči z kultovní hardrockové kapely In Memory.

Hudební večery na náměstí – Flám – náměstí Přemysla Otakara II. – 19:00
Flám oficiálně existuje od roku 1997. V roce 2005 byl přizván s baskytarou na záskok Jiří Mašek (Jiřina) který zůstal ve Flámu dodnes. Od roku 2008 udává za bicími tempo Matouš Vokoun (Matouge). Repertoár Flámu je velmi široký a přizpůsobuje se akci, požadavkům pořadatelů i fanoušků.

Jenom tři mušketýři – Dominikánský klášter s chrámem Obětování Panny Marie – Rajská zahrada – 20:00
Příběh starší než vaše babička, divadlo lepší než dovolená v Provence. Co by se stalo, kdyby tři mušketýři zůstali opravdu jenom tři? Vyletněná parafráze jednoho z nejslavnějších románů všech dob v unikátní úpravě pro tři herce a kapelu.

Jihočeský jazzový festival – Warm-up party – Jazz Pilgrim – River Music Club – 20:30
Jsou z Pelhřimova a mají rádi jazz. Sedmičlenná kapela v bohatém nástrojovém obsazení. Taneční večer ve stylu jazz i afro-cuban music.

Dunkerk – Letní kino Háječek – 20:45
Očekávané válečné drama vizionáře Christophera Nolana vychází z událostí evakuace obklíčených francouzských, britských a belgických vojáků z pláží severofrancouzského Dunkerku na jaře 1940. Ve filmu se objeví herecké hvězdy Tom Hardy, Cillian Murphy či Kenneth Branagh.

Latino Baby – DJ Faraon – Broukárna – 22:00
Čtvrtek je malý pátek, tak neseďte doma, vyrazte do města a po příjemném večeru si přijďte zatančit na latinské rytmy do Broukárny.

Český Krumlov

Rusalka – Otáčivé hlediště – 21:00
Dvořákova nejkrásnější opera nezazní nikde lépe, než před Otáčivým hledištěm. Současné ztvárnění tohoto hudebního klenotu mělo svou premiéru v roce 2014 v režii jednoho z nejvýraznějších českých operních tvůrců Jiřího Heřmana a pod taktovkou generálního hudebního ředitele opery JD Maria De Rose. Tato inscenace se zařadila k nejoriginálnějším divadelním projektům před Otáčivým hledištěm.

Napsal(a) Klára Havlínová | Foto Facebook The Chancers
 


 

Kam dál?

LETNÍ ZAJÍMAVOSTI: Výlet ke třem největším českým rybníkům jde...

úterý, 8. srpna 2017, 07:00

V letních parnech si často říkáme: Být tak někde u vody. Není přitom bez zajímavosti, že Česká republika je proslulá svou bohatou...

Krumlovský hudební festival navštívilo 13 tisíc lidí, nejvíce lákal...

pondělí, 7. srpna 2017, 10:37

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov uzavřel v sobotu svou šestadvacátou kapitolu. Stylové zakončení obstaral program...

Přední americký trumpetista a držitel ceny Grammy, Nicholas Payton,...

pondělí, 7. srpna 2017, 06:58

Sedmý ročník Jihočeského jazzového festivalu opět rozehraje po dva dny nejkrásnější budějovické zákoutí. Piaristické náměstí...

Jana Šrejma Kačírková se připravuje na Rusalku v Krumlově

neděle, 6. srpna 2017, 17:04

Čím nás letos překvapí „divadlo s nejvyšším stropem na světě“? Tuto otázku, týkající se vesměs vždy počasí, si kladou už celá...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Pietní akce k uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta sledovaly v televizních přenosech miliony diváků. Smuteční rozloučení rovněž výrazně zvýšilo návštěvnost na internetu a internetového zpravodajství, a to až o čtvrtinu. Vyplývá to z informací televizních a internetových společností. Gott zemřel po těžké nemoci 1. října. Dnes se ve svatovítské katedrále konala zádušní mše, v pátek na pražském Žofíně smuteční rozloučení pro veřejnost.

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Požárů následkem nevyčištěných komínů v Česku přibývá. Během poslední topné sezóny, tedy od října 2018 do konce března 2019, vyjížděli hasiči k více než tisícovce požárů komínů. Přes opakované varování ze strany kominíků i hasičů toto číslo dlouhodobě neklesá, naopak meziročně mírně roste. Vyplývá to ze statistik hasičů a pojišťoven.

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

Poslanec Evropského parlamentu a dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se stal šéfem pražské organizace strany. Rozhodl o tom dnešní sněm organizace v hlavním městě. Pro jeho zvolení hlasovalo 73 z 99 delegátů, sdělila mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Pospíšil už nebude na listopadovém volebním sněmu TOP 09 obhajovat post předsedy. Jako šéf pražské TOP 09 chce lépe koordinovat práci na magistrátu s aktivitami městských částí, kde má strana silné zastoupení, aby se straně víc dařilo prosazovat programové priority.