Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Krumlovský hudební festival navštívilo 13 tisíc lidí, nejvíce lákal koncert muzikálových hitů

 
pondělí, 7. srpna 2017, 10:37

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov uzavřel v sobotu svou šestadvacátou kapitolu. Stylové zakončení obstaral program s názvem Noc barokních mistrů, na jehož konci byla přichystána zámecká hostina se slavnostním ohňostrojem za zvuků hudby Georga Friedricha Händela. Letošní ročník navštívilo za tři týdny kolem 13 tisíc návštěvníků.

Poprvé v historii se festivalový koncert objevil v Zámecké zahradě. „Takovou příležitost projít si v rámci celého večera Zámeckou zahradu návštěvníci dosud neměli. Pavel Slavko (kastelán a vedoucí správy hradu a zámku Český Krumlov, pozn. autora) a jeho tým nám vyšli vstříc i v tom, že se pustili do revitalizace jezírka, takže návštěvníci byli první, kteří viděli tuto krásnou vodní plochu s ostrovem na konci Zámecké zahrady v nové podobě. Na realizaci celého večera se podílelo 80 lidí,“ přiblížil prezident festivalu Jaromír Boháč.

Večer zahájil v Letní jízdárně průvodce večera Jan Čenský. V jeho stopách se všichni návštěvníci vydali ihned, jakmile se na Zámeckou zahradu snesla tma. Dramaturg festivalu Lubomír Herza vytvořil první zastávku u barokní fontány, kde se diváci přenesli do roku 1768, kdy Adam ze Schwarzenbergu pořádal v Českém Krumlově velkou zahradní slavnost.

Po tanečním vystoupení, při kterém byli návštěvníci svědky levitace knížecí koruny, se program přesunul do takzvaného anglického parku. V něm si diváci poslechli písně slavných barokních mistrů – Charpentiera, Telemanna, Locatelliho, Clarka, Vivaldiho a Bacha. Zahráli je trumpetista Marek Zvolánek a houslistky Iva Kramperová a Markéta Klodová za doprovodu souboru Barocco sempre giovane. Poté už následovala zmíněná hostina a ohňostroj.

„Důležitým měřítkem pro festival je, jací umělci na něm vystupují a jaké výkony se jim podaří předvést. Myslím, že v tomto ohledu mohli být návštěvníci více než spokojeni. Z těch parametrů, které jsou z mého pohledu měřitelné, si myslím, že po organizační i umělecké stránce byl festival jako celek na vysoké úrovni,“ těší Boháče. Nejvíce diváků, konkrétně 1850, si letos našlo cestu na koncert muzikálových hitů Bravo Broadway!

„Koncert byl podařený, vyšlo i počasí, takže lidé si to moc užili. Já osobně mám rád různé žánry, nejenom klasickou hudbu. Hudbu dělím jednoduše na dobrou a špatnou a na letošním ročníku jsem neslyšel nic, co by bylo z té druhé kategorie. Co se čísel týká, těší nás, že 26. ročník přivítal kolem 13 tisíc návštěvníků,“ doplňuje prezident festivalu. Příští ročník bude v Českém Krumlově zahájen 20. července a potrvá až do 11. srpna. Hlavní hvězdou by měl být polský tenor Piotr Beczała.

Vizitka autora

 

Lukáš Dvořák

Malý velký muž, často velmi egoistický a zahleděný do sebe. Vždy s posledním slovem. 

Přesto naslouchá novým nápadům a hledá cesty k ještě lepším výsledkům. 

Tvrdohlavý puntíčkář a milovník humoru, nejvíce černého. Liberálně smýšlející, ale s důrazem na dodržování elementárních pravidel.

Milovník sociálních sítí.

Bývalý šéfredaktor, který si nepřipouští, že stárne, ačkoliv mu to tělo dává čím dál více najevo.

 
Foto Libor Sváček
 


 

Kam dál?

Přední americký trumpetista a držitel ceny Grammy, Nicholas Payton,...

pondělí, 7. srpna 2017, 06:58

Sedmý ročník Jihočeského jazzového festivalu opět rozehraje po dva dny nejkrásnější budějovické zákoutí. Piaristické náměstí...

Jana Šrejma Kačírková se připravuje na Rusalku v Krumlově

neděle, 6. srpna 2017, 17:04

Čím nás letos překvapí „divadlo s nejvyšším stropem na světě“? Tuto otázku, týkající se vesměs vždy počasí, si kladou už celá...

KULTURNÍ TIPY: Metroklub Big Band a Dasha, Frankie Etix nebo Všichni...

čtvrtek, 3. srpna 2017, 19:40

První srpnový víkend je tu, a navíc pěkně horký. Na náměstí si můžete poslechnout Metroklub Big Band a Dashu, v Komiksu techno....

Sportovní den ve Včelné nabídne skvělou zábavu

čtvrtek, 3. srpna 2017, 17:19

Fotbal bude dominovat sportovnímu dni, který se uskuteční v sobotu 5. srpna ve Včelné u Českých Budějovic. Chybět nebude ale ani...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské kanceláře, která řadu měsíců odmítala zlínskému aktivistovi Luďkovi Maděrovi sdělit informace o výši platů hradních úředníků. Napsaly to dnešní Hospodářské noviny (HN). I když ministerstvo mělo podle deníku vymáhat zaplacení částky po skutečném viníkovi, neučinilo tak.