Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Přední americký trumpetista a držitel ceny Grammy, Nicholas Payton, vystoupí na Piaristickém náměstí

 
pondělí, 7. srpna 2017, 06:58

Sedmý ročník Jihočeského jazzového festivalu opět rozehraje po dva dny nejkrásnější budějovické zákoutí. Piaristické náměstí ožije 11. a 12. srpna jazzovou hudbou všech možných stylů. Ve dvou odpoledních a večerních blocích se odehrají koncerty ve stylu funky, latin jazzu, jazz ovlivněný world music, současný jazz, ale i blues.

Oba večery otevírají tradičně jihočeské hudební projekty, letos budějovičtí Extraditables se španělskou zpěvačkou Kayele. Další jihočeské zastoupení tvoří vltavotýnský saxofonový „guru“ Štěpán Markovič a kapela Gypsy Groove. Prostřední časy večerů obsadila kapela nejznámější české zpěvačky v oblasti latin music Yvonne Sanchez a velmi zajímavý, netradiční hudební projekt, který v posledním roce okouzlil poroty řady jazzových soutěží.

Ľubomír Gaspar Cymbal Project  je kapela vynikajících slovenských jazzmanů v čele s cimbálem jako sólovým nástrojem. Kapela, kde základní motivy skladeb vychází především z východoevropských tradic, vyhrála mezinárodní soutěž festivalu  Mladí Ladí Jazz 2016.

Největšímu zájmu veřejnosti se ale těší hlavní večerní koncerty, které za 6 let existence akce ovládla řada vynikajících světových hudebníků a kapel. Jen namátkou Avishai Cohen, Incognito, Jazzanova, Richard Bonna, Eddie Palmieri, Joao Bosco, Eric Truffaz. 

Letošní ročník představí show americko - francouzské zpěvačky a performerky Niny Van Horn. Bluesmanka, která je pověstná svojí živelnou energií, kterou je schopna přenést během okamžiku na diváky. Právě tato žena přiváží do Budějovic se svým kvintetem hudební poctu věnovanou legendární černošské zpěvačce, pianistce, ale i aktivistce v oblasti lidských práv, Nině Simone.

Sobotní večer pak završí jeden z předních amerických trumpetistů a držitel ceny Grammy, Nicholas Payton s programem Afro-Caribbean Mixtape. Kapela vystoupí ve složení Nicholas Payton - trubka, Hammond B3, Fender Rhodes / Nat Reeves  - kontrabas / Joe Dyson – bicí.

Budějovické vystoupení je jeho prvním koncertem v Čechách s kapelou a novým projektem Afro-Caribbean Mixtape. Spojuje v něm tradice svého rodného města s moderním jazzem, soulem, hip-hopem a dalšími hudebními vlivy.

Celý open air festival je doplněn úvodní warm up party 10. srpna s kapelou Jazz Pilgrim z Pelhřimova ve spolkovém domě Slavie v River music clubu, ke se budou odehrávat také afterparty, kam se mohou přesunout diváci po skončení venkovních koncertů. V  pátek 11. srpna zahrají Charlie Band & Bobesh, host Jiří Halada a v sobotu zbrusu nový budějovický projekt Ja – tata music.

Jihočeský jazzový festival 2017 je realizován za výrazné podpory statutárního města České Budějovice a generálního partnera festivalu Skupině ČEZ.

Vstupenky na celý festival v symbolické ceně 100kč na každý den najdete v síti www.cbsystem.cz a budou v prodeji i na místě.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Jana Šrejma Kačírková se připravuje na Rusalku v Krumlově

neděle, 6. srpna 2017, 17:04

Čím nás letos překvapí „divadlo s nejvyšším stropem na světě“? Tuto otázku, týkající se vesměs vždy počasí, si kladou už celá...

KULTURNÍ TIPY: Metroklub Big Band a Dasha, Frankie Etix nebo Všichni...

čtvrtek, 3. srpna 2017, 19:40

První srpnový víkend je tu, a navíc pěkně horký. Na náměstí si můžete poslechnout Metroklub Big Band a Dashu, v Komiksu techno....

Sportovní den ve Včelné nabídne skvělou zábavu

čtvrtek, 3. srpna 2017, 17:19

Fotbal bude dominovat sportovnímu dni, který se uskuteční v sobotu 5. srpna ve Včelné u Českých Budějovic. Chybět nebude ale ani...

Pátý ročník charitativního festivalu Houpačka pomůže čtyřem dětem

čtvrtek, 3. srpna 2017, 14:48

Kulaté páté narozeniny letos oslaví oblíbený multižánrový a charitativní festival Houpačka aneb my vám, vy nám. Také letos je,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.