Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Českokrumlovský zámek přilákal v červenci přes osmdesát tisíc lidí

 
středa, 2. srpna 2017, 11:21

Hrad a zámek Český Krumlov přilákal v červenci více než osmdesát tisíc lidí, meziročně o několik tisíc návštěvníků více. Také Národní park Šumava očekává o něco více turistů než loni. Návštěvnost srovnatelnou s loňskem hlásí společnost Lipensko, pod níž spadá například Stezka korunami stromů.

Na českokrumlovský hrad a zámek přišlo v prvním prázdninovém měsíci přes osmdesát tisíc lidí, což je o pět tisíc více než o rok dříve. „Návštěvnost byla obrovská od prvních dnů července, denně byl průměr 2500 až 3500 návštěvníků. Vnímají, že jsou v kultivovaném a pečlivě udržovaném prostředí památky UNESCO, kde je množství posezení, laviček, zelených ploch, okrasných květin," řekl kastelán českokrumlovského hradu a zámku Pavel Slavko. Za celý loňský rok přilákal zámek 428 844 lidí.

Návštěvnost srovnatelnou s loňským rokem měla v červenci společnost Lipensko. Na monitorovaných průchodech ve svých areálech zaznamenala kolem osmdesáti tisícovek lidí. Kvůli počasí sice mírně ubylo lidí v jejím kempu Modřín, naopak velký zájem mají o letošní novinky společnosti, a to o rodinný park Království lesa a rodinnou terénní cyklotrasu Floutrejl. „Zvýšený zájem je o sjezdové koloběžky, kde si návštěvníci chválí nově otevřený lesní úsek. Ostatní výpůjčky jako kola, silniční koloběžky a elektrokola také zaznamenávají zvýšený zájem," uvedl manažer marketingu a public relations společnosti Lipensko Vojen Smíšek.

Před letní sezonou firma investovala do vybavení Království lesa, cyklotras, koloběžkových tras a sportovních půjčoven několik desítek milionů korun.


Velkým šumavským lákadlem je návštěvnické centrum v Srní, kde je tříhektarový výběh s vlky.

Meziročně mírně vyšší návštěvnost čeká Národní park Šumava. Podle mluvčího parku Jana Dvořáka tisíce lidí přichází do návštěvnického centra v Srní, kde je tříhektarový výběh s vlky. Loni v červenci tam bylo 34 tisíc návštěvníků. Velký je podle Dvořáka i zájem o návštěvnické centrum Kvilda s výběhem jelenů a rysů. „Mezi přírodními cíly stále vedou Prameny Vltavy, stezka v Povydří, Antýgl, Čeňkova pila, Březník, Plešné jezero, Schwarzenberský kanál, tam míří za letní sezonu desetitisíce lidí," upřesnil Dvořák.

V informačním středisku Kvilda napočítali ke konci července podle tamního pracovníka Tomáše Doležala 17 030 lidí, loni 22 600.

Zájem je i o představení před otáčivým hledištěm v Českém Krumlově, kde Jihočeské divadlo prodalo od 7. června do 28. července 30 375 vstupenek. „Dosavadní tržby jsou podle plánu, 18,5 milionů korun. Vypršelo nám jedno představení a tři jsme ukončili v průběhu," řekl ředitel divadla Lukáš Průdek. Za loňskou sezonu, která trvá od června od září, přilákala točna 54 055 diváků, tržby ze vstupného byly 31,5 milionů korun.

Foto Jan Luxík | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Na vodní příkop zámku Kratochvíle se po deseti letech vrací Divadlo...

úterý, 1. srpna 2017, 18:08

Na hladině čtyři stovky metrů dlouhého vodního kanálu, který obklopuje renesanční zámek Kratochvíle na Prachaticku, připravuje...

KULTURNÍ TIPY: Vladimir 518, The Rocket Dogz, Nezmaři a Ivan Hlas Trio

úterý, 1. srpna 2017, 12:45

Na své si tento týden přijdou milovníci rapu, ale i folku, country, punku, beatu a dalších žánrů. Před K2 zahraje Vladimir 518 +...

České Budějovice železné a zlaté oživí středověkého ducha krajského...

úterý, 1. srpna 2017, 07:45

České Budějovice se vrátí do středověku. Na dva zářijové dny. Bude to tak sice jen na skok, ale o to to bude návrat velkolepější....

Závěrečný festivalový týden patří v Českém Krumlově Giuseppe Verdimu...

pondělí, 31. července 2017, 18:49

Do svého závěrečného týdne vstupuje 26. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov. Pořadatelé se po vydařené párty...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.