Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

KULTURNÍ TIPY: Vladimir 518, The Rocket Dogz, Nezmaři a Ivan Hlas Trio

 
úterý, 1. srpna 2017, 12:45

Na své si tento týden přijdou milovníci rapu, ale i folku, country, punku, beatu a dalších žánrů. Před K2 zahraje Vladimir 518 + The Rocket Dogz, na radnici Nezmaři, u Slavie Ivan Hlas Trio a další kapely vystoupí na náměstí.

Úterý 1. srpna

České Budějovice

Barbecue: Dragon Fruit Loves! – Café Hostel – 17:00
Letní tematické grilovačky v Café Hostel, tentokrát dvojitá porce všeho: jídla i dýdžejek. Od 17 hodin to rozjedou Dragon Fruit Djs a následovat bude Barbecue Party.

Ozvěny Anifilmu 2017 – Hrůza, děs a obskurnosti – Wortnerův dům – Alšova jihočeská galerie – 18:00
Filmová projekce představí pásmo: Hrůza, děs a obskurnosti a další čerstvé novinky ze světa animace. Večerem tradičně provede David Kubec, vedoucí úseku prezentace a ochrany sbírek AJG.

Radniční léto: Kouzelná píšťalka a Labutí panna – radnice – nádvoří – 18:00
Téměř divadelní společnost vám zahraje dvě loutkové pohádky, Kouzelná píšťalka a Labutí panna.

Hudební večery na náměstí – Weekend – náměstí Přemysla Otakara II. – 19:00
Českobudějovická skupina Weekend vznikla v roce 1991. Velikým přínosem byl příchod a spolupráce s Michalem Tučným v letech 1993 až 1995. Kapela hraje country, blues, folk a rock. 

Dunkerk – Letní kino Háječek – 21:00
Očekávané válečné drama vizionáře Christophera Nolana vychází z událostí evakuace obklíčených francouzských, britských a belgických vojáků z pláží severofrancouzského Dunkerku na jaře 1940. Ve filmu se objeví herecké hvězdy Tom Hardy, Cillian Murphy či Kenneth Branagh.

Středa 2. srpna

České Budějovice

Helios Band – Galerie Na dvorku – 18:30
Helion Band má dlouholetou tradici. Byla jednou z prvních beatových kapel v Českých Budějovicích. Původní kapela HELIOS vznikla v roce 1965. Nyní hraje muziku od 60. let po současnost.

Středy před K2 – Vladimir 518 + The Rocket Dogz – před K2 – 19:00
Vladimír 518 či X-Kmen je legendární český rapper vystupující jak s uskupením Peneři strýčka Homeboye, tak samostatně, i s dalšími projekty. Tentokrát vystoupí po boku pražské kapely The Rocket Dogz, která hraje psychobilly-punk.

Radniční léto: Nezmaři – radnice – nádvoří – 20:00
Folková skupina Nezmaři byla založena počátkem roku 1978 čtyřmi „otci zakladateli“ Pavlem Zajícem, Zdeňkem Hejkrlíkem, Zdeňkem Svobodou a Lubošem Hrdličkou, původně jako scénická kapela Divadla dramatických textů. Dnes už není nikdo, kdo by Nezmary neznal, a vy si je můžete poslechnout naživo na radničním nádvoří!

Blackout D&B Resident Night – Velbloud Music Bar – 21:00
Blackout je rezidentní noc v klubu Velbloud s tradicí od roku 2003, kde si každou první středu v měsíci můžete vychutnat zkušené místní DJs i nové talenty.

Pěkně blbě – Letní kino Háječek – 21:45
O tom, že skutečná láska dokáže překonat všechny překážky, vypráví chytrá komedie z produkce Judda Apatowa (40 let panic, Zbouchnutá). Skutečný příběh amerického komika, který ve filmu hraje sám sebe, se na festivalu Sundance stal diváckým hitem.

Český Krumlov

Příhody lišky Bystroušky – Otáčivé hlediště – 21:00
Tato geniální opera je jásavým i teskným podobenstvím života v jeho nekonečné mnohotvářnosti. Lidské i zvířecí osudy se prolínají v úsměvných, lyrických či tragikomických hudebních obrazech, zasazených do přírodní scenérie pod koruny staletých stromů. Janáčkovo smíření s věčným koloběhem života přeneslo poprvé před Otáčivé hlediště režisérské duo SKUTR v hudebním nastudování Maria De Rose.

Čtvrtek 3. srpna

České Budějovice

Central Park Slavie 2017 – Ivan Hlas Trio – Slavie – letní open-air scéna – 18:00
Ivan Hlas Trio vystupuje ve složení Ivan Hlas (kytara, zpěv), Jaroslav „Olin“ Nejezchleba (violoncello) a Norbi Kovács (kytara, zpěv).

Hudební večery na náměstí – Quiet – náměstí Přemysla Otakara II. – 19:00
Pět muzikantů z Českých Budějovic, kteří spolu hrají od roku 2012. Otírají se o styly jako pop, rock, alternative music, hip hop, folk, završené slovenskými texty. Kapela za svoji existenci vydala mnoho EP.

Špunti na vodě – Letní kino Háječek – 21:00
Tito muži mají skvělý plán, ale jako každý plán má i ten jejich své trhliny. Proto se ocitnou v kánoích sice bez žen, ale zato se svými dětmi. O zábavu je postaráno!

Český Krumlov

Příhody lišky Bystroušky – Otáčivé hlediště – 21:00
Tato geniální opera je jásavým i teskným podobenstvím života v jeho nekonečné mnohotvářnosti. Lidské i zvířecí osudy se prolínají v úsměvných, lyrických či tragikomických hudebních obrazech, zasazených do přírodní scenérie pod koruny staletých stromů. Janáčkovo smíření s věčným koloběhem života přeneslo poprvé před Otáčivé hlediště režisérské duo SKUTR v hudebním nastudování Maria De Rose.

Napsal(a) Klára Havlínová | Foto Facebook Vladimir 518
 


 

Kam dál?

České Budějovice železné a zlaté oživí středověkého ducha krajského...

úterý, 1. srpna 2017, 07:45

České Budějovice se vrátí do středověku. Na dva zářijové dny. Bude to tak sice jen na skok, ale o to to bude návrat velkolepější....

Závěrečný festivalový týden patří v Českém Krumlově Giuseppe Verdimu...

pondělí, 31. července 2017, 18:49

Do svého závěrečného týdne vstupuje 26. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov. Pořadatelé se po vydařené párty...

Claudio Benotte: Do USA jsem poprvé neodjel kvůli hudbě. Naopak jsem...

pondělí, 31. července 2017, 14:55

Claudio Benotte je v budějckém hudebním podzemí známé jméno. Před časem se z místní scény stáhl a svou budoucnost nasměroval za...

Nabitá kulturní mozaika po celé léto rozeznívá areál kláštera v...

pondělí, 31. července 2017, 06:31

Léto v klášteře Borovany je v plném proudu a dál bude patřit kapelám různých žánrů. A nechybí ani koncerty vážné hudby, ani...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.