Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Závěrečný festivalový týden patří v Českém Krumlově Giuseppe Verdimu a barokním mistrům

 
pondělí, 31. července 2017, 18:49

Do svého závěrečného týdne vstupuje 26. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov. Pořadatelé se po vydařené párty v podobě muzikálových hitů z Broadwaye chystají na zlatý hřeb – Noc barokních mistrů. O den dříve zazní hudební skladba Messa da Requiem od Giuseppe Verdiho.

Program krumlovského hudebního festivalu ale pokračuje už v úterý. První srpnový den vystoupí violoncellista Petr Nouzovský společně s kytaristkou Miriam Rodriguez Brüllovou. Kromě Sonáty pro violoncello a kytaru od brazilského skladatele Radamése Gnattaliho zazní transkripce oblíbených skladeb, které jsou známé z koncertních podií. Ne však v obsazení pro kytaru a violoncello.

Koncert Smetanova tria je naplánován na středu. S čerstvým oceněním prestižních BBC Music Magazine Awards zahrají jeho členové na klavír, housle a violoncello výhradně skladby českých autorů – Josefa Suka, Antonína Dvořáka a Bedřicha Smetany. Ve čtvrtek zpříjemní večer v Maškarním sále svým osobitým hudebním stylem soubor Janoska Ensemble. Vystoupení oživí sopranistka Marcela Cerno a barytonista Daniel Serafin.

Předposlední festivalový večer se program přesune do Pivovarské zahrady. V pátek bude patřit slovenským sólistům Evě Hornyakové, Terézii Kružliakové, Otokarovi Kleinovi, Peteru Mikulášovi a Českému filharmonickému sboru Brno se sbormistrem Petrem Fialou. Za doprovodu Filharmonie Bohuslava Martinů se zhostí nejrozměrnější a nejzávažnějšího neoperního díla Giuseppe Verdiho – skladby Messa da Requiem. Vstupenky na jedinečné „povídání“ Verdiho o životě a smrti na prahu šedesátky jsou stále k dispozici.

Vrcholem a tečkou za dalším ročníkem hudebního festivalu bude sobotní Noc barokních mistrů. Celý večer je situován do Zámecké zahrady, kde v Letní jízdárně od 20:30 samotný koncert začne. Návštěvníci se po zahájení přesunou k barokní fontáně. U ní bude připravena první část představení, neoficiálně označena jako „iluminace zahrady“. Účastníci se přenesou do roku 1768.

Poté hosté přejdou do takzvaného anglického parku vedle hudebního pavilonku, kde si vyposlechnou samotný koncert Noc barokních mistrů. Trumpetista Marek Zvolánek a soubor Barocco sempre giovane zahrají skladby slavných barokních mistrů – Charpentiera, Telemanna, Locatelliho, Clarka, Vivaldiho a Bacha. Celý večer bude zakončen v duchu barokní doby, na zámeckém jezírku bude nachystána zámecká hostina se slavnostním ohňostrojem za zvuků hudby Georga Friedricha Händela. I na jedinečnou Noc barokních mistrů stále zbývá několik vstupenek.

Vizitka autora

 

Lukáš Dvořák

Malý velký muž, často velmi egoistický a zahleděný do sebe. Vždy s posledním slovem. 

Přesto naslouchá novým nápadům a hledá cesty k ještě lepším výsledkům. 

Tvrdohlavý puntíčkář a milovník humoru, nejvíce černého. Liberálně smýšlející, ale s důrazem na dodržování elementárních pravidel.

Milovník sociálních sítí.

Bývalý šéfredaktor, který si nepřipouští, že stárne, ačkoliv mu to tělo dává čím dál více najevo.

 
Foto Mezinárodní hudební festival
 


 

Kam dál?

Claudio Benotte: Do USA jsem poprvé neodjel kvůli hudbě. Naopak jsem...

pondělí, 31. července 2017, 14:55

Claudio Benotte je v budějckém hudebním podzemí známé jméno. Před časem se z místní scény stáhl a svou budoucnost nasměroval za...

Nabitá kulturní mozaika po celé léto rozeznívá areál kláštera v...

pondělí, 31. července 2017, 06:31

Léto v klášteře Borovany je v plném proudu a dál bude patřit kapelám různých žánrů. A nechybí ani koncerty vážné hudby, ani...

V Jindřichově Hradci připomínají karafy i vázy ze zaniklých skláren

sobota, 29. července 2017, 15:02

Výrobky ze zaniklých jihočeských skláren nabízí výstava Skleněné rozhovory, která je k vidění v jindřichohradeckém Muzeu...

Vodáci jsou nadšení akcí Jedu vodu. Berou odpad ve Vltavě útokem

pátek, 28. července 2017, 13:38

Letošní vodácká sezona na Vltavě je v plném proudu a tak, jak gradují počty návštěvníků řeky, jsou čím dál tím viditelnější i...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.

Česká diplomacie prověřila v JAR podmínky Krejčíře ve vězení

Pracovníci českého velvyslanectví v Jihoafrické republice minulý týden prověřovali, v jakých podmínkách žije v johannesburské věznici Čech Radovan Krejčíř, jaký má přístup k lékařské péči a ke komunikaci s právním zástupcem. Napsala to dnešní Mladá fronta Dnes (MfD). Po dřívější obdobné návštěvě u Krejčíře české velvyslanectví oficiálně podpořilo požadavky odsouzeného na zlepšení podmínek v tamním vězení.

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.