Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Claudio Benotte: Do USA jsem poprvé neodjel kvůli hudbě. Naopak jsem od ní chtěl utéct

 
pondělí, 31. července 2017, 14:55

Claudio Benotte je v budějckém hudebním podzemí známé jméno. Před časem se z místní scény stáhl a svou budoucnost nasměroval za oceán. Ani v Los Angeles ale s muzikou nepřestal. V těchto dnech můžete Claudia potkat v Budějcích, ideální příležitost pro rozhovor.

Co vás přivedlo zpátky do Českých Budějovic a jak dlouho tady budete?
Jsem tu na několik týdnů, dělám takové menší promo média tour k novému videu/singlu, Lonely & Beautiful se zpěvákem Jov(em). A samozřejmě tu mám rodiče, známé a nějaké krasavice, které je potřeba jednou za čas vidět.

Proč jste se před lety odstěhoval do USA? Bylo těžké se odloučit od všech přátel a rodiny?
Ono to šlo všechno postupně. Přišla třicítka a já jsem si v té době říkal, že nezažívám to, co jsem chtěl, když jsem byl mladší. Souputníci už jezdili do Ameriky, Španělska, Itálie... a já tu pořád objížděl (tehdy s Crackers) jakoby stejné štace. Poprvé jsem ale do USA neodjel kvůli hudbě, ale naopak, abych od ní utekl a poznal život z jiné stránky. Nechtěl jsem tam ani zůstat, jen tak to tam okouknout, takže jsem rodinu a přátele nepostrádal. Tehdy jsem věděl, že se vrátím.

Jaké to je začínat v úplně jiné zemi, na jiném kontinentu, mezi cizími lidmi?
Na začátku je to těžké hlavně po stránce fyzické... Musíš se přemisťovat z místa na místo a tahat bágly s sebou, po čase pak po stránce psychické, protože pociťuješ někdy pocit osamění. Američané jsou v pohodě. Je to národ založený na imigraci. Češi jsou o hodně opatrnější sorta.

A jaké to tam je? Pro některé lidi je život v USA snem…
Některé věci jsou tam stejné jako tady. Je to dáno systémem, ve kterém žijeme. Tržní ekonomika (kapitalismus). Ale co se týče mentality, nějaké rozdíly bych tam viděl. Určitě to není nějaký sen nebo tak něco. Je to prostě jen pro Evropana trochu změna.

Je těžké se tam dostat do povědomí s vlastní muzikou?
Je to tam těžší než tady. Aspoň na západním pobřeží. Vzdálenosti mezi městy jsou tam obrovské, také je tam o hodně pomalejší přesun informací mezi lidmi. A za kontakty na vlivné lidí v businessu se platí.

Mluvíte o sobě jako o undergroundu, přesto líbila by se vám vize, že se vlastní muzikou jednou uživíte?
Chci se trošku odlišovat od popu, underground mám rád. A je jedno, jestli jde o hudbu, či jiný druh umění. Důvod, proč jsem trochu omezil hraní s jinými kapelami a rozjel projekt CBenotte, byl právě ten, že lidé v nich tu obchodní stránku věci neřešili... Nicméně umělecká hodnota je pro mě prioritou.

Co nyní po umělecké stránce chystáte?
Do konce roku bych chtěl dát na můj Underground Keyboard kanál na Youtube nějaká další, řekněme, raritní videa, a pak příští rok vypustit další singl.

Zaujal mě váš osobitý cover od legendárních Cream... Máte rád starou rockovou muziku?
Dík! Mně se u Cream líbí hlavně zvuk, a hlavně... tu kapelu jsem tehdy objevil jako kluk sám přes rozhlasový pořad Větrník za socialismu. Víte, první kapela, která se mi líbila, aniž by mi o ní někdo řekl.  Slovo rock je dost zprofanovaný, ale jo... ty dlouhé vlasy, nohavice do zvonu, ty jsou pořád nedostižný...

Někteří Budějčáci na vás vzpomínají jako takřka na kultovní osobu... Čím to?
Asi proto, že jsem v minulosti převážně uspokojoval dámy s bujným poprsím...

Měl jste blízko i k metalu. Baví vás ještě dnes tato muzika?
Metal pořád poslouchám a kupuju si i alba, i když na koncerty tohohle stylu už moc nechodím. Vybírám si.  Ale to víte, třeba Triptykon bych chtěl vidět určitě...

 


 

Kam dál?

Nabitá kulturní mozaika po celé léto rozeznívá areál kláštera v...

pondělí, 31. července 2017, 06:31

Léto v klášteře Borovany je v plném proudu a dál bude patřit kapelám různých žánrů. A nechybí ani koncerty vážné hudby, ani...

V Jindřichově Hradci připomínají karafy i vázy ze zaniklých skláren

sobota, 29. července 2017, 15:02

Výrobky ze zaniklých jihočeských skláren nabízí výstava Skleněné rozhovory, která je k vidění v jindřichohradeckém Muzeu...

Vodáci jsou nadšení akcí Jedu vodu. Berou odpad ve Vltavě útokem

pátek, 28. července 2017, 13:38

Letošní vodácká sezona na Vltavě je v plném proudu a tak, jak gradují počty návštěvníků řeky, jsou čím dál tím viditelnější i...

KAM ZA SPORTEM: Tábor hostí triatlonovou špičku, v pondělí hraje...

pátek, 28. července 2017, 12:19

Víkendová nabídka sportů láká na fotbal, tenis nebo triatlon. Největším tahákem ale bude pondělní zápas Dynama s Viktorií Žižkov,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Pietní akce k uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta sledovaly v televizních přenosech miliony diváků. Smuteční rozloučení rovněž výrazně zvýšilo návštěvnost na internetu a internetového zpravodajství, a to až o čtvrtinu. Vyplývá to z informací televizních a internetových společností. Gott zemřel po těžké nemoci 1. října. Dnes se ve svatovítské katedrále konala zádušní mše, v pátek na pražském Žofíně smuteční rozloučení pro veřejnost.

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Požárů následkem nevyčištěných komínů v Česku přibývá. Během poslední topné sezóny, tedy od října 2018 do konce března 2019, vyjížděli hasiči k více než tisícovce požárů komínů. Přes opakované varování ze strany kominíků i hasičů toto číslo dlouhodobě neklesá, naopak meziročně mírně roste. Vyplývá to ze statistik hasičů a pojišťoven.

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

Poslanec Evropského parlamentu a dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se stal šéfem pražské organizace strany. Rozhodl o tom dnešní sněm organizace v hlavním městě. Pro jeho zvolení hlasovalo 73 z 99 delegátů, sdělila mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Pospíšil už nebude na listopadovém volebním sněmu TOP 09 obhajovat post předsedy. Jako šéf pražské TOP 09 chce lépe koordinovat práci na magistrátu s aktivitami městských částí, kde má strana silné zastoupení, aby se straně víc dařilo prosazovat programové priority.