Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Krumlovský hudební festival míří do druhé poloviny, ozdobí ji houslista Rachlin a muzikálové hity

 
pondělí, 24. července 2017, 19:45

Mezinárodní hudební festival v Českém Krumlově míří do své druhé poloviny. Za sebou má zahajovací galakoncert Angely Gheorghiuové a Ramóna Vargase, publikum o několik dní později potěšili i violoncellista Mischa Maisky nebo irská kapela Altan. Tahákem dalšího programu je vystoupení Juliana Rachlina nebo muzikálové písně z Brodwaye.

Nabitý sled koncertů dalšího festivalového týdne začíná už v úterý. Na zámku se v doprovodu Jihočeské filharmonie představí korejský houslista Ta Jun Jo (Da Yoon You). Rovněž se v úterý Zahradě Kooperativy a ve středu v Zámecké jízdárně uskuteční šansonový večer s názvem Rendez-vous s Radkou Fišarovou. S komorním programem vystoupí ve čtvrtek v Maškarním sále Virtuosi Pragenses se sólisty Bohuslavem Matouškem a Jakubem Junkem. 

Na pátek se mohou těšit všichni milovníci houslí. Koncert Juliana Rachlina je věnován členům Klubu přátel Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov. Spolu s ním a za doprovodu Jihočeské filharmonie, kterou bude Rachlin zároveň dirigovat, vystoupí talentovaná kanadská violistka Sarah McElravy. Program bude složen z děl Mozarta a Beethovena. Zazní Mozartova Koncertantní symfonie Es dur pro housle, violu a orchestr, z níž doslova tryská skladatelova tvůrčí fantazie, a slavná Haffnerova symfonie D dur, která je zhudebněný výbuch energie.

Její závěrečné presto je skutečně virtuózní kus, u nějž autor požadoval, aby se hrálo tak rychle, jak to jen jde. Z pera Ludwiga van Beethovena Julian Rachlin zahraje technicky mimořádně náročný Houslový koncert D dur op. 61., jehož druhá věta patří k nejhlubším meditativním pasážím v Beethovenově tvorbě. Vstupenky na hudební lahůdku, která rozezní Zámeckou jízdárnu, jsou nadále k dispozici.

Již tradicí se stává v Pivovarské zahradě muzikálový večer Bravo Broadway. Zazní americký muzikál i klasický rock a pop se vzpomínkou na kapelu Queen v podání broadwayských pěveckých hvězd Chloe Lowery, Capathie Jenkins, Roba Evana, Hugha Panara a za doprovodu Severočeské filharmonie Teplice pod taktovkou Randalla Craiga Fleischera. V první části programu zazpívají písně z amerických muzikálů let 1930 až 1959, tedy éry, která vešla ve známost jako Golden Age of Musical Theatre a naplnila muzikálovou pokladnici dnes již klasickými díly.

Ve druhé části večera je jako kontrast připraven výběr ze show s názvem Rock On!, klasický rock a pop 70. a 80. let. Program tak doplní písně Whitney Houston, skupiny Eagles, Heart či Led Zeppelin, Donny Summer a Michaela Jacksona. Rockovou tečkou bude vzpomínka na legendárního Freddieho Mercuryho a kapelu Queen, z jejichž tvorby uslyšíme nesmrtelné písně We Will Rock You a We Are the Champions. I na muzikálový večer ještě zbývá v prodeji několik málo lístků.

Tečku za třetím festivalovým týdnem udělají v neděli 30. července v 11 hodin trumpetista Marek Zvolánek a varhaník Pavel Svoboda. Svým koncertem vzdají v Kostele Božího Těla a Panny Marie Bolestné hold jednomu z nejvýznamnějších trumpetistů 20. století, Maurici Andrému. 

Vizitka autora

 

Lukáš Dvořák

Malý velký muž, často velmi egoistický a zahleděný do sebe. Vždy s posledním slovem. 

Přesto naslouchá novým nápadům a hledá cesty k ještě lepším výsledkům. 

Tvrdohlavý puntíčkář a milovník humoru, nejvíce černého. Liberálně smýšlející, ale s důrazem na dodržování elementárních pravidel.

Milovník sociálních sítí.

Bývalý šéfredaktor, který si nepřipouští, že stárne, ačkoliv mu to tělo dává čím dál více najevo.

 
Foto Julia Wesely
 


 

Kam dál?

Nejstarší hudební klub v Českých Budějovicích oslaví dvacet let své...

pondělí, 24. července 2017, 17:36

Kapela Skyline odstartuje ve středu 26. července oslavy dvacetin nejstaršího českobudějovického klubu K2. Oslavy zpestří i...

VIDEO: V Budějcích a Písku se otevřela kukuřičná bludiště. Nabízí...

pondělí, 24. července 2017, 16:15

Unikátní bludiště v kukuřici pro děti i dospělé nabízí interaktivní hru, hádanky a odměny. Navštívit můžete celkem 25 kukuřičných...

V Písku bude řádit Divokej Bill

neděle, 23. července 2017, 20:12

Už 29. července přijíždí do Písku Divokej Bill se svou nejnovější koncertní show. Divokej Bill a host Poletíme? zahrají v Letním...

SOUTĚŽ: Bratři Ebenové na tom budou dělat na třeboňském zámku

neděle, 23. července 2017, 11:21

Třeboňský zámek se ve čtvrtek dočká vzácných hostů. Na pozvání Pavla Barnáše přijedou do „města ryb“ oblíbení bratři Ebenové. V...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.