Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: V Budějcích a Písku se otevřela kukuřičná bludiště. Nabízí zábavu pro děti i dospělé

 
pondělí, 24. července 2017, 16:15

Unikátní bludiště v kukuřici pro děti i dospělé nabízí interaktivní hru, hádanky a odměny. Navštívit můžete celkem 25 kukuřičných labyrintů po celé České republice, dvě najdete na jihu Čech. Každý je jedinečný s vlastním plánem cest a nachází se v něm naučná stezka s mnoha místními zajímavostmi z historie, přírody a ekologie. Návštěvníci s mobilním telefonem se mohou zúčastnit Mistrovství v bloudění.

Projekt kukuřičných bludišť reaguje na nedostatek dětských pohybových aktivit na čerstvém vzduchu. Využívá oblíbené hraní her s mobilem a sociální sítě k tomu, aby děti přiměl k zábavnému pohybu. Bludiště je však určeno také dospělým, kteří si mohou společně se zvídavými dětmi přečíst plno zajímavostí. Cílem je prohloubit v návštěvnících zájem o místa, kde žijí.

Každé bludiště je větší než jeden hektar a vešlo by se na něj i fotbalové hřiště. Je domovem rodinky Kukuřičáků, která provází děti i dospělé při putování labyrintem. „V bludišti se nachází 8 herních tabulí, které jsou potřeba jak pro hádanky, tak pro interaktivní hru na čas. Na každé herní tabuli je obrázek jednoho z Kukuřičáků: tatínek Otík, maminka Mína, Barča nebo Kubík. Každá z uvedených postaviček seznámí návštěvníka se zajímavostí v daném kraji. Pod zajímavostí se nachází hrací část. Hra pro nejmenší spočívá v uhádnutí tajenky, která prozrazuje název mazlíčka, který s nimi bydlí v labyrintu. Tajenka se skládá z 8 obrázků zvířat umístěných na herních tabulích, které musí návštěvník uhádnout a správné písmeno zapsat na kartičku, kterou dostane při vstupu. Za správnou tajenku, tedy uhádnutí všech 8 písmen, dostane každý odměnu, pěknou placku s Kukuřičákem. Kromě toho získáte za 5 návštěv jakéhokoliv bludiště další odměnu,“ popisuje Martin Trenz.

Bludiště můžete navštívit nejméně do konce září. Kromě Lidické třídy v Českých Budějovicích a Severní průmyslové zóny v Písku je najdete i v Brně, Jihlavě, Olomouci a dalších městech ČR. Podrobné informace najdete na internetových stránkách.

 

Napsal(a) Ell Plate s využitím TZ | Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

V Písku bude řádit Divokej Bill

neděle, 23. července 2017, 20:12

Už 29. července přijíždí do Písku Divokej Bill se svou nejnovější koncertní show. Divokej Bill a host Poletíme? zahrají v Letním...

SOUTĚŽ: Bratři Ebenové na tom budou dělat na třeboňském zámku

neděle, 23. července 2017, 11:21

Třeboňský zámek se ve čtvrtek dočká vzácných hostů. Na pozvání Pavla Barnáše přijedou do „města ryb“ oblíbení bratři Ebenové. V...

Začal jubilejní 20. ročník Selských slavností v Holašovicích

pátek, 21. července 2017, 19:45

Jihočeské Selské slavnosti se již devatenáct let konají v malebné vesničce Holašovice a začínají v pátek 21.7. již v ranních...

Hradozámecké slavnosti v Jindřichově Hradci nabízí i netradiční noční...

pátek, 21. července 2017, 18:10

Hradozámecké slavnosti zpestřené nočními prohlídkami hradu i zámku se už podruhé uskuteční v Jindřichově Hradci. Lidé se podívají...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.